קבר יוסף בשכם הוצת על ידי פורעים פלשתינים

עשרות פורעים פרצו למתחם, הציתו את החדרים והסבו נזק כבד למקום, כולל ניתוץ המצבה שעל הקבר • ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיב בזעם: "מעשה שאין יהודי שלא יזדעזע"

קבר יוסף בשכם הוצת על ידי פורעים פלשתינים

קבר יוסף הושחת הלילה (ראשון) בידי עשרות פורעים פלשתינים. כמאה פורעים פרצו לתוך מתחם הקבר בשכם, התפרעו במקום, הציתו את החדרים וניפצו חלקים מהקבר עצמו – כולל את המצבה שעל הקבר. בנוסף גרמו נזק לנברשת הגדולה שבמקום, ניפצו מיכל מים ושברו את ארון החשמל במקום. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

מתחם הקבר נחשב ליעד מרכזי לפורעים, והותקף גם בעבר. ב-2015 הציתו מחבלים את המתחם וגרמו לו נזקים כבדים, שמאוחר יותר שופצו על ידי מועצה אזורית שומרון. באוקטובר 2000 תקפו מחבלים את מתחם הקבר שבו היה כוח צבאי קטן. מדחת יוסף, לוחם מג"ב, נורה בצווארו ולמרות הבטחת הרשות הפלשתינית נותר במקום במשך שעות ארוכות, כשלבסוף נקבע מותו.

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב התייחס לאירוע בגלי צה"ל וציין כי הפורעים נתפסו על ידי כוחות הביטחון הפלשתינים. "הייתה תהלוכה של מאה פלשתינים משכם לקבר יוסף שהתפרעו והציתו את הקבר, כוחות הביטחון הפלשתינים עצרו אותם, נקבל פרטים בהמשך"

"זהו מעשה שאין יהודי שלא יזדעזע ממנו", הגיב בזעם יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "הרס אחד המקומות הקדושים לעם היהודי, רגע לפני חג הפסח חג החירות, דבר שקורה אך ורק משום שמדינת ישראל הפקירה את אחד המקומות הקדושים לעם היהודי 'לשמירתה' של הרשות הפלסטינית העבריינית".

"אנחנו דורשים להחזיר לאלתר את צה"ל לקבר יוסף, על עם ישראל במדינתו הריבונית לשמור על קודשיו. את המעשה שנעשה הלילה על כל בן תרבות לגנות, זוהי פגיעה לא רק בנכס צאן ברזל של העם היהודי אלא פגיעה באתר היסטורי בן אלפי שנים. על מדינת ישראל להחזיר את צה"ל למקום ואת ישיבת עוד יוסף חי. פעם נוספת הברברים מהרשות הפלסטינית מראים את פרצופם האמיתי: דאעש. הרשות הפלסטינית היא משענת קנה רצוץ במקרה הטוב והגורם לטרור בכל רחבי הארץ ולברבריות בקבר יוסף כפי שאנחנו רואים עכשיו פעם נוספת", הוסיף דגן.

ח"כ איתמר בן גביר בתגובה להשחתת קבר יוסף: "ראש הנחש הם אנשי הרש"פ שמחממים, מסיתים שותפים פעילים בטרור ופוגעים בקודשי ישראל. אם הייתה ממשלה בישראל היא הייתה צריכה לצאת למבצע ענק בתוך שטחי הרש"פ ולמחוק את ממשלת אבו מאזן - ממשלה של מחבלים טרוריסטים ששופכים דם יהודי ופוגעים בקודשי ישראל".

הציון של יוסף הצדיק הוצת על ידי הפורעים
המתחם הוצת על ידי הפורעים
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל