נזקי הקורונה: מעל 5 מיליארד הפסד לכלכלה

הנזק הגדול ביותר שנגרם לצרכנים הינו בענף התיירות ועומד ולאחריו בענף אולמות האירועים ועומד על בסך של מאות מיליוני שקלים

נזקי הקורונה: מעל 5 מיליארד הפסד לכלכלה

סקר שביצעה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מעריכה כי הנזק שנגרם לצרכנים בעקבות משבר הקורונה הינו 5.33 מיליארד ₪. הנזק הגדול ביותר שנגרם לצרכנים הינו בענף התיירות ועומד על כ-1.366 מיליארד ₪ ולאחריו בענף אולמות האירועים ועומד על כ- 599 מיליון ₪

מספר הצרכנים הגדול ביותר שנפגעו הינו בתחום התיירות ועומד על כ- 323,000 ולאחריו בתחום מכוני הכושר / חוגי התעמלות ועומד על כ- 277,000 צרכנים

הנזק הכולל הגדול ביותר שנגרם לצרכנים הינו בענף התיירות ועומד על כ- 1.336 מיליארד ₪, לאחריו בענף אולמות האירועים ועומד על כ- 599 מיליון ₪ וענף ההשכלה, ובתחום התרבות והבידור עומד הנזק על כ- 557 מיליון ₪.

הערכת נזקי הקורונה במיליוני שקליםכלכלה- אילוסטרציה

מספר הצרכנים הגדול ביותר שנפגעו הינו בענף התיירות ועומד על כ- 323,000, לאחריו בענף מכוני הכושר / חוגי התעמלות ועומד על כ- 277,000 צרכנים ובתחום השכלה תרבות ובידור עומד מספר זה על כ- 255,000 צרכנים.

•ממוצע הנזק לצרכן בודד הגבוה ביותר היה בתחום אולמות האירועים כ- 16,582 ₪ לצרכן, לאחריו תחום השירותים הפיננסיים בהם נגרם לצרכן נזק של כ- 11,767 ₪ ולאחריו תחום התיירות עם נזק של 5,512 ₪ לצרכן.

ד"ר דליה שיליאן, הכלכלנית הראשית של הרשות להגנת הצרכן: "סקר זה מאפשר לרשות, בין היתר, לקבוע באלו נושאים עליה להתערב, לקבוע מדיניות ולתת הגנה לציבור הצרכנים. בסקר נמצא כי קיים נזק לצרכנים במגוון תחומים במשק. לאור הממצאים בסקר ובשילוב עם מאגרי מידע נוספים שיש לרשות, פועלת הרשות בתקופה מורכבת זו, להתערב בשווקים רלוונטיים במגוון אמצעים וזאת מתוקף תפקידה כרגולטור בתחום הצרכנות".

תקווה חדשה חורטת בדגלה את ביטול תאגידי המים
100 מיליון ש"ח מענקי סיוע למגזר השלישי שנפגעו בקורונה
שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ נפגש היום עם שר האנרגיה המצרי טארק
קרב היטלי ההשבחה בבת ים עולה מדרגה
חברה קבלנית ניסתה לחמוק מתיקון ליקויי בנייה – ושילמה על כך ביוקר!
ירידה של כ-3% ביצוא הישראלי בשנת 2020
כל רכבי יגואר יעברו לחשמל
תנופת תעסוקה לציבור החרדי
אושר בקבינט הקורונה: המסחר יופעל מיום ראשון
הוסדר: תקציב ל'קמחא דפסחא' לקראת פסח