סיכום חדשות השבת: כוחות אמריקניים נחתו בפולין

מאות חיילי צבא ארה"ב הגיעו לפולין • לקראת החלק האחרון של המו"מ, ממשל ביידן הסיר חלק מהסנקציות שהטיל טראמפ • הטיסות הישירות לדובאי בסכנת ביטול

סיכום חדשות השבת: כוחות אמריקניים נחתו בפולין הנשיא ג'ו ביידןחיילים אמריקאים

המשבר באוקראינה: כוחות וציוד אמריקני הגיעו לפולין

על פי הפרסום ב'ישראל היום', מאות חיילים אמריקנים הגיעו השבת לבסיסי הצבא האמריקני בפולין, יחד עם טנקים ותותחים אמריקניים שהוטסו לאזור מגרמניה.

פיקוד אירופה של צבא ארצות הברית הודיע אתמול כי החיילים הראשונים מתוך כוח המונה יותר מ-3,000 חיילים הגיעו לבסיס רמשטיין בגרמניה, לאחר שהוטסו ממחנה בראג שבצפון קרוליינה. הנשיא ביידן אישר לפנטגון לשלוח את הכוחות בשבוע שעבר, כחלק מצעדים שנועדו להרתיע את רוסיה מפני יציאה למבצע צבאי באוקראינה.

ארה"ב הסירה חלק מהסנקציות של ממשל טראמפ על איראן

ממשל ביידן הודיע אמש כי הסיר חלק מהסנקציות על סקטור הגרעין האזרחי האיראני, זאת כהכנה לחלק האחרון של המשא ומתן על חזרתה של ארצות הברית להסכם הגרעין משנת 2015 עם איראן.

הממשל החזיר לתוקף כמה ויתורים על סנקציות שממשל אובמה יזם במהלך המשא ומתן להסכם הגרעין בשנת 2015 וממשל טראמפ ביטל בשנת 2020. מדובר בפעם הראשונה מאז החזרה למשא ומתן עם איראן שארצות הברית מכריזה על ביטולן של סנקציות כלשהן על הרפובליקה האסלאמית.

ההחלטה התקבלה בשעה שצוותי המשא ומתן שבים לווינה על מנת לקחת חלק בסבב קריטי של הדיונים שיכול להביא לחתימה על חזרתה של וושינגטון להסכם או על פיצוץ המשא ומתן. מקורות בוושינגטון מסרו לסוכנות הידיעות איי.פי כי ההחלטה על השבת ויתורי הסנקציות נועדה לדחוף את איראן לחזור באופן מלא לקיום התחייבויותיה במסגרת הסכם הגרעין, שאותן הפרה באופן גלוי מאז יציאת ארצות הברית מההסכם והעמקת הסנקציות על טהרן.

הטיסות לדובאי בסכנת ביטול בשל מחלוקות בין שב"כ לרשויות באמירות בנושאי אבטחה

חברות התעופה הישראליות עודכנו בהתפתחות דרמטית בנוגע לטיסות הישירות לדובאי. לפי המידע שבידינו, החברות עודכנו באפשרות שהטיסות בקו זה יופסקו במהלך הימים הקרובים. חשוב להדגיש שעדיין לא התקבלה החלטה ובכירים בענף מנסים למנוע את ביטול הטיסות.

לפי המידע שהגיע מחברות התעופה, ההחלטה צפויה להתקבל מחר. לדברי גורמים בחברות התעופה, המהלך קשור בעיקר בענייני אבטחה. גורמים בישראל מעריכים כי מדובר בעניין שייתכן כי ייפתר כבר בימים הקרובים.

לכוד יותר מ-80 שעות: נמשכים המאמצים לחלץ את הילד שנפל לבאר במרוקו

ממלכת מרוקו עוצרת את נשימתה בעקבות פרשת נפילתו של הילד ריאן בן החמש לבאר מים בעומק 32 מטרים. יותר מ-80 שעות הילד ריאן שוהה בתחתית הבאר כשהוא נמצא בסכנת חיים, מה שעורר גם סערה ברשתות החברתיות במרוקו. במסגרת מאמצי החילוץ הראשוניים, הצוות קשר טלפון נייד לחבל והוריד אותו לתחתית הבאר, אז התברר כי הילד בחיים. בהמשך, צעיר מהאזור התנדב לרדת לבאר, אבל גופו היה גדול מדי כדי להגיע עד לילד.

בעקבות הניסיון שנכשל, הובאו דחפורים שהחלו לבצע חפירות במקביל לבאר הצרה כדי להגיע לילד מהדופן. בשלב הבא נכנסו לתעלה שנחפרה שלושה אנשי צוות במטרה לבצע את הקידוחים האחרונים כדי לחלץ את הילד. בינתיים באתר החפירות התקבצו עשרות מרוקנים סקרנים המצפים לחילוצו של בן ה-5. כוחות משטרה ניסו להרחיק את הקהל מפתח הבור שנחפר.

מתקרבים לחילוץ: המאמצים לחילוצו של ריאן, הילד המרוקאי בן ה-5 שנפל לבאר בעומק 32 מטרים לפני ימים אחדים, נמשכים. מקורות במרוקו מסרו לרשת סקיי ניוז ערביה כי הצוות הגיע לילד ריאן וצוות החילוץ מפנה מקום לצוות הרפואי כדי להוציא אותו. כעת הצוות ממשיך בחפירה באמצעים בסיסיים כדי להגיע אל הילד, מה שלוקח זמן ממושך. בצוות החילוץ סירבו במהלך הלילה לציין זמן מוגדר להצלה.

התכנון הוא שאמבולנס יוביל את הילד למסוק שיפנה אותו לבית החולים. היערכות ביטחונית לקראת ההוצאה של הילד. ישנה היערכות ביטחונית לקראת הוצאתו והוריו הגיעו למקום. במהלך הלילה חל עיכוב בפעולות החילוץ מחשש לקריסת האדמה. צוות החפירות החדיר צינור שיאבטח את המחלצים במקרה של קריסה.

פציעת לוחמי מג"ב בסיכול ההברחה: סמג"ד קרקל יודח

הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט אתמול להדיח מתפקידו את סגן מפקד גדוד קרקל, זאת לאחר שקיבל לידיו את ממצאי תחקיר האירוע בו נפגעו שני לוחמי משמר הגבול מאש כוחותינו במהלך הברחת סמים אלימה בגבול מצרים.

באירוע, שהתרחש בחודש שעבר, נפצעו באורח קל שני לוחמי כוח סיור של משמר הגבול לאחר שלוחמי קרקל זיהו את הרכב בו נסענו כחלק מחוליית ההברחה. שני הלוחמים שנפצעו במהלך הירי, פונו לבית החולים 'סורוקה' באורח קל.

לוחם מג''ב, אילוסטרציהחפירות לחילוץ הילד
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה