כנס חירום בכנסת על המנהל האזרחי: "המנהל האזרחי חושב שהוא האו"ם"

ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) יחד עם ארגון "עד כאן" ערכו היום (ב') בכנסת כנס חירום על המנהל האזרחי בעקבות החשיפות השונות סביב מחדלי המנהל האזרחי. כזכור, אחד מ...

כנס חירום בכנסת על המנהל האזרחי: "המנהל האזרחי חושב שהוא האו"ם"

ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) יחד עם ארגון "עד כאן" ערכו היום (ב') בכנסת כנס חירום על המנהל האזרחי בעקבות החשיפות השונות סביב מחדלי המנהל האזרחי.

כזכור, אחד מהפרסומים עסק בעובד בכיר במנהל האזרחי, נידאל א- טארי, האחראי על כל רישום הקרקעות ביו"ש אשר נחטף בפעם השנייה על ידי רשות הפלסטינית ועד כה הוא לא חזר לעבודתו.

עוד נחשף כי לאותו עובד ניתנה הרשות על ידי קמ"ט משפטים במנהל האזרחי לקחת מסמכים רגישים המכילים את רישום המקרקעין של עשרות אלפי דונמים ביו"ש. אותם מסמכים נעלמו כלא היו.

בכנס נכחו חברי כנסת רבים להשתתף וכן בכירים נוספים מההתיישבות. בין השאר קובי אלירז, יועץ שר הבטחון לעניני התיישבות לשעבר, סגן ראש מועצת בנימין רפול אנגל, עו"ד מוטי וינצקי ומאיר דויטש מנכ"ל תנועת "רגבים".

יוזם הכנס, ח"כ עמיחי שיקלי: "בשטחים הפתוחים ביהודה ושומרון מתנהלת מלחמה של ממש. מהצד האחד, רשות פלסטינית משופעת תקציבי עתק ממדינות אירופה שנחושה לקבע עובדות בקרקע, תוך צפצוף מוחלט על הסכמי אוסלו ובנייה פרועה בשטחי C, פגיעה אנושה באתרי מורשת ייחודיים, פריצת דרכים והקמת מחצבות כמעט באין מפריע".

עוד אמר: "מהצד השני, מדינת ישראל, שלא השכילה לשנס מותניים ולהתמודד עם האתגר. בתווך נמצא גוף שלעיתים נראה שהוא כאילו מהאו״ם, גוף שיודע לנקוט ביד קשה נגד הפרות בנייה של מתיישבים יהודיים ביהודה ושומרון, ובוחר להתעלם, במקרים רבים מדי, מהבנייה הפלסטינית המשתוללת. גוף שיש עליו פיקוח ממשלתי רופף".

ח"כ אורית סטרוק אמרה: "המנהל האזרחי הוא גוף מלא כשלים, חסרונות ובעיות. מה שקובע בסוף זו הדירקרטיבה. השאלה אם המלחמה על השטח קוראת במעמד צד אחד בלבד. המטרה שלנו היא לשנות את הדירקטיבה ככה שאנחנו נרצה לנצח וישנו את דפוסי הפעולה. מאז שגנץ שר הביטחון יש רצון להפסיד והמנהל האזרחי הפך להיות הרגל המסיימת של הרשות הפלסטינית".

ח"כ שמחה רוטמן אמר: הסיפור האמיתי הוא שיתוף פעולה מלא בין הרשויות שאמורות להיות בשליטת ישראל לרשות הפלסטינית. בתחום האזרחי הפכנו להיות אסקופה נדרסת. קבלנו החלטה שאנחנו לא נאבקים. מדינה פלסטינית כבר קמה".

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) אמר: "מתסכל שאנחנו עובדים מול גוף כמו המנהל האזרחי. המנהל האזרחי צריך לסייע ולחזק את המדינה היהודית".

עוד נכחו: חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ, מיכל וולדיגר, אופיר סופר ועוד.

גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" יוזם הכנס אמר: "בעקבות8 הכשלים החוזרים ונשנים של המנהל האזרחי בנושאי הליבה שלו וחוסר האונים המשווע בטיפול בהשתלטות על קרקעות ביו"ש ורציחות של אלה אשר כל עוונם היה שמכרו אדמה ליהודים, יזמנו8 בארגון "עד כאן" יחד עם ח"כ עמיחי שיקלי את כנס חשוב זה. יש לתת פתרון מערכתי לתופעת המנהל האזרחי ולבחון את השליטה הבלעדית שלו תוך חוסר שקיפות מוחלט על כלל המתרחש ביו"ש".

קובי אלירז יועץ שר הבטחון לעניני התיישובת לשעבר: "יש הרבה עסקאות שנעשות בין פלסטינים. העסקאות לא נעשות במחשב אלא ביד. כל עיסקה שהיא בקרבת ישוב יהודי או מובלעת יהודית מדליקה נורה אדומה אצל הפלסטינים".

כנס חירום בכנסת על המנהל האזרחי
חוק בתי הדין נפל בכנסת
"המפכ"ל עסוק להאשים את איתמר בן גביר שבגללו יש אינתיפאדה"
מתווה הכותל: גפני וקריב ''מתאחדים'' נגד כוונות הממשלה
הרב יצחק בצרי: "בלי כדור אחד נמחקים מעם ישראל אלפים רבים"
בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה"
חוק החשמל עבר בקריאה ראשונה
אייכלר: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה"
בעקבות ניגוד העניינים: תוקם וועדה ציבורית לשכר חברי הכנסת
בנט: "עם הרבה גאווה, אני עומד כאן כראש ממשלת ישראל"