הילדה תבעה את היועמ"ש בגלל שם משפחה בעייתי

שם משפחתה של הקטינה הזכיר מילה מכוערת בלע"ז, והפך אותה לשק חבטות בבית הספר. היא תבעה את היועץ המשפטי לממשלה

הילדה תבעה את היועמ"ש בגלל שם משפחה בעייתי היועמ

תביעה של קטינה נגד היועץ המשפטי לממשלה, שהגיעה בימים אלה להכרעה בביהמ"ש למשפחה, מקפלת בתוכה סיפור קשה על בריונות ולעג מכוערים מהם סבלה קטינה ילידת חבר העמים, אשר עלתה לישראל לפני כשלוש שנים.

על פי התביעה, אותה הגיש בשמה ובשם אמה, עוה"ד ארתור שני, בהיותה בחטיבת הביניים, זכתה הנערה להצקות חוזרות ונשנות, כל זאת רק משום ששם משפחתה הזכיר קללה מאד רווחת ומפולפלת בשפה זרה.

הקטינה שחזרה מדוכאת מהלימודים, התלוננה בפני אמה על גורלה המר, וזו פנתה לעזרו של עו"ד שני, אשר הצליח להשיג במהירות, תצהיר החתום על ידי נוטריון רוסי, שבו אביה של הילדה, שנותר ברוסיה, הצהיר, כי כל מה שמעניין אותו הוא שלבתו יהיה טוב בחיים, וכי אין לו שום התנגדות לשינוי שמה לשם משפחתה של אמה.

בשלב זה הגיש עוה"ד שני תביעה מנומקת לביהמ"ש למשפחה, נגד היועץ המשפטי לממשלה (אשר עלול להתנגד לשינוי תקדימי שכזה), ואל התביעה צירף ראיות לתמיכת שני הוריה של הקטינה במהלך .

בתביעה גולל עו"ד שני את מסלול הייסורים אותו נאלצה הקטינה לעבור במקום בה למדה, וזאת רק בשל שם משפחתה הבעייתי.

כמו כן, הציג עו"ד שני מכתב של הנערה, ובו היא מביעה את רצונה העז לעבור לבית הספר התיכון, מצוידת בשם משפחה חדש, הנקי מאסוציאציות מכוערות.

לדברי הנערה, היות ובבי"ס התיכון אין לילדים כל היכרות מוקדמת עימה, היא מצפה סוף כל סוף למצוא את מקומה בחברה, ולהפוך למקובלת, ולהפסיק לסבול מהצקות מכוערות, היות ושם משפחתה של אמה, הוא שם יהודי מוכר מעדות אשכנז.

מאחר שגם הוריה לא הביעו התנגדות, גם היועץ המשפטי לממשלה לא מצא לנכון להתנגד למהלך, ועל כן, פסק בימים אלה ביהמ"ש למשפחה כי שמה של הנערה ישונה ברשומות של מדינה ישראל, ומעתה היא תיקרא בשם משפחת נעוריה של אמה.

עו''ד ארתור שני
בית שמש חוזרת לשגרה וללימודים כסדרן
בעקבות האירועים הביטחוניים: כיצד להתמודד עם חרדה אצל ילדים?
"ההתבוללות יכולה לדלל את העם שלנו ב70%"
במזל טוב: לאדמו"ר מקאליב נולדה בת
מבנימין באהבה: אתרי התיירות פתוחים לתושבי הדרום, רמלה ולוד
יהודי רוסיה למען המשפחות מאסון מירון
בעקבות ההסלמה: הלימודים בדרום יבוטלו
בעקבות ההסלמה: הלימודים בדרום יבוטלו
תיעוד ממירון: כינוס חיזוק בהשתתפות הורי הנספים באסון‎
מודיעין עילית: פתיחת דירה ראשונה לבעלי מוגבלויות