המשפחה התנגדה: הוועדה דחתה את שחרור המחבלים

משפחת התינוק שנפצע מיידוי אבנים בגוש עציון התנגדה לבקשתם של שניים מהמחבלים לשחרור מוקדם. וועדת השחרורים דחתה את בקשתם

המשפחה התנגדה: הוועדה דחתה את שחרור המחבלים

הוועדה לשחרור מוקדם דחתה בסוף השבוע את בקשת השחרור של שניים מהמחבלים שפצעו תינוק יהודי בגוש עציון באמצעות יידוי אבנים. משפחתו של התינוק הגישה התנגדות לשחרור המחבלים בטענה כי הדבר יפגע הן ברגשות המשפחה ובן בהרתעה נגד טרור. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה כנפגעי עבירה בירך על ההחלטה.

בהתנגדות לבקשת השחרור המוקדם של המחבלים ציינה אימו של התינוק כי הפיגוע והפציעה שינו את חייהם. לדבריה הפיגוע היה קרוב להסתיים אחרת, ושחרור מוקדם של המחבלים יפגע במשפחה, בתחושת הביטחון באזור, בהתרעה ובאמון הציבור במוסדות האכיפה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה בירך על דחיית בקשת המחבלים "אנו מברכים על דחיית הבקשה. אסור שיהיו פשרות במלחמה בטרור, ואנו נילחם על כך".

נזכיר כי הפיגוע אירע בכביש 60 בין חברון לגוש עציון. חוליית מחבלים רגמה באבנים רכב ישראלי ממרחק עשרה מטרים, ופגעה בו. ברכב נסעו באותה העת זוג הורים ושני ילדיהם הקטנים. בנם הקטן, תינוק בן תשעה חודשים, נפצע קל מרסיסי זכוכית בפניו.

הוריו של התינוק הזעיקו את כוחות ההצלה והמשיכו בנסיעה לאורך 150 מטרים נוספים, עד שהבחינו בחיילים ששהו בצד הכביש ועצרו לידם.

על המחבלים נגזרו עונשים הכוללים כ-4 שנות מאסר בפועל, וכן תשלום פיצויים של עשרות אלפי שקלים למשפחה. כאמור, היום דחתה וועדת השחרורים את בקשתם של שניים מהמחבלים לשחרור מוקדם.

תינוקת נפצעה לאחר זריקת אבנים על ידי מחבלים

חוננו

צפו: גנב עשרות אלפי שקלים מישיבה, חזר ונתפס
בנט: "ישראל מוטרדת מאוד מהנכונות להסיר את הסנקציות"
בחור הישיבה הוכה בסטנדר על ידי בני מיעוטים, המשטרה סגרה את התיק
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספו
מפקד פיקוד דרום: "ייקח זמן, אבל נמצא פתרון לרקטות"
השגריר היוצא: "מקווה שמדינה מוסלמית נוספת תצטרף להסכמי אברהם"
בעיצומה של סדנת צהל - מטוס כמעט והתרסק
1,200 שוטרים: 41 עצורים בנגב
חרדי הותקף: המשטרה סגרה את החקירה אחרי יומיים ופתחה מחדש
מתוך הכלא: האסירים גנבו פרטי כרטיסי אשראי