הפתעה: בל"ד תתנגד ל'ממשלת בנט'

מפלגת בל''ד מתנגדת לממשלת השמאל: "ממשלת השינוי" איננה מבשרת על שום שינוי אמתי או קרוב לזה"

הפתעה: בל"ד תתנגד ל'ממשלת בנט'

מפלגת בל"ד ונציגה בכנסת סמי אבו שחאדה מודיעים כי יתנגדו לממשלת בנט-לפיד "משום שאיננה פרטנר למדינת כל אזרחיה, לשיוויון ותיקון העוול ההיסטורי שסובלים ממנה האזרחים הערבים במדינה ולסיום הכיבוש".

"ממשלת השינוי" איננה מבשרת על שום שינוי אמתי או קרוב לזה, ובראשה יעמוד אדם שעמדותיו ימניות, קיצוניות וגזעניות יותר משל נתניהו" טענו במפלגה.

"לא ייתכן שנתמוך בממשלה שרחוקה שנות אור משינוי דמוקרטי, שמתנגדת לביטול חוק הלאום, תומכת בהתנחלויות ובהמשך המצור על עזה, ומקדשת את המנגנונים הממסדיים שפועלים להנצחת העליונות היהודית ולנישול האזרחים הפלסטינים" טענו בבל''ד.

חבר הכנסת סמי אבו שחאדה אמר בהקשר זה כי "אנחנו בהחלט מתנגדים לנתניהו ורואים בו איש מסוכן לאזור כולו, אבל דרוש שינוי יסודי במדיניות ולא רק חילופים פרסונליים. שמענו הערב את דבריו של בנט, שידוע בעמדותיו הימניות-קיצוניות, והוא שוב חזר על אמירות העבר שלו לפיהן הוא גאה בכך שרצח הרבה ערבים, ואף הבהיר כי הוא שש למבצעים ומלחמות".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, הערב יו"ר ימינה, נפתלי בנט, מסר הצהרה לתקשורת ביחס להתקשרותו לממשלת שמאל: "שרי ממשלה מסוכסכים שאינם מנהלים דבר, פרעות ושריפת בתי כנסת בלוד ובעכו, הזנחה קטלנית ובריחה מאחריות באסון מירון, במקום לנהל, לטפל, להנהיג, הפטנט הקבוע הוא להפנות את האש החוצה, לעודד שנאה וקיטוב בין חלקי העם, כדי לכסות על הכישלון".

"לפני 2,000 שנה היתה כאן מדינה יהודית בגלל מריבות פנימיות. הדבר הזה לא יקרה שוב. לא במשמרת שלי. המשבר הפוליטי בישראל הוא חסר תקדים ברמה עולמית. אפשר ללכת לבחירות חמישיות, שישיות, עשיריות, לפרק את קירות המדינה, לבנה אחר לבנה, עד שהבית שלנו ייפול עלינו".

"ןאפשר לעצור את הטירוף, ולקחת אחריות. יש מי שמספר לנו שיש ממשלת ימין מעבר לפינה, ורק אנחנו מונעים את הקמתה. זהו שקר מוחלט. אין ממשלת ימין. כבר ארבע מערכות בחירות ועוד חודשיים הוכיחו לכולנו שפשוט אין ממשלת ימין בראשות נתניהו. זה או בחירות חמישיות או ממשלת אחדות".

"השמאל עושה כאן פשרות לא קלות כשיעניק לי, מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר ואיש ארץ ישראל, את תפקיד ראש הממשלה, ולידידי גדעון סער, איש ימין מובהק, את תפקיד שר המשפטים".

"אנחנו לא זזנו מערכינו. זו לא ממשלה שתבצע התנתקות, ולא תמסור שטחים, וגם לא תחשוש לצאת למבצע צבאי, אם נידרש לכך. ההקשר הפוליטי לא יעצור שום דבר. לכל צד יש כוח הצבעה שווה, ולכל צד יש זכות וטו. אפשר להירגע" טען בנט.

יו''ר בל''ד סמי אבו שחאדה
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן
"ללא בושה": הקואליציה הפילה את חוק הריבונות של סמוטריץ'
"יום שמחה": גפני בנאום סוער במליאת הכנסת
הקואליציה הפילה את חוק הריבונות של סמוטריץ'
הצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה בקריאה טרומית