המתמודד לרש"פ: הפלסטינים תחת כיבוש רש"פ וחמאס

מוחמד מסק אבו עארף המתמודד לתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית: "העם הפלסטיני נמצא תחת כיבוש של הרשות הפלסטינית וחמאס"

המתמודד לרש"פ: הפלסטינים תחת כיבוש רש"פ וחמאס

בפאנל במסגרת ועידת "המלחמה השקטה" של מקור ראשון ותנועת רגבים העוסקת בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C בהנחיית הכתב לענייני ערבים של מקור ראשון, אסף גבור, לקחו חלק: מרצה וחוקר מזה"ת ואסלאם באונ' בר אילן ד"ר מוטי קידר, נשיאת שורת הדין עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, מחבר הספר האסלאם והסכנה ומתמודד לתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית מוחמד מסק אבו עארף והמנכ"ל המייסד של מבט לתקשורת פלסטינית איתמר מרכוס. המשתתפים דנו בנושא הרשות הפלסטינית בעידן ביידן, חילופי השילטון האפשריים ברשות והחלטת בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

מוחמד מסק אבו עארף מחבר הספר האסלאם והסכנה ומתמודד לתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית: "אי אפשר להגיד שאין שנאה לחינוך נגד ישראל. 98% אחוז מהעם הפלסטיני רוצים לחיות בשלום ובביטחון עם השכן הישראלי, אבל ה2% שמחזיקים בכוח ובכלכלה מונעים את זה. הכוח בידיים של הטרוריסטים והכלכלה בידיים של המושחתים, לא בידיים של האנשים הטובים. כל עוד הכסף והנשק בצד הלא נכון, אל תצפו שום דבר מהעם הפלסטיני. עשינו הפגנות נגד הכובשים שלנו – הרשות הפלסטינית בהנהגת הדיקטטור מחמוד עבאס וארגוני הטרור ובראשם חמאס. שלום לא יהיה ובביטחון לא נחיה כל עוד המחליטים במדינת ישראל תומכים במושחתים של הרשות הפלסטינית ובטרוריסטים של חמאס. העם הפלסטיני רוצה להשתחרר מעצמו. אם נבנה עכשיו מדינה פלסטינית על בסיס של טרור, אז היא תקרוס על הראש של העם שלי. אני רוצה מדינה פלסטינית משלי ורוצה חופש, אבל לא ממהר לזה".

עוד הוסיף אבו עארף כי "הסכמי השלום של ישראל עם מדינות ערב זה שלום מסוכן. כיוון שבבעיה הביטחונית הכי קטנה כל השלום הזה יקרוס. ערבי שיושב בסעודיה ובדובאי שייראה בתקשורת חיילים ישראלים שהרגו ילד חף מפשע, יראה אותו כמו בתחילת האינתיפאדה השנייה. אגב, השלום שעשיתם הוא לטובתנו כעם פלסטיני, אבל המנהיגים שלנו פוסלים את זה כי הם רוצים שכל דבר יעבור דרכם כדי להרוויח ממנו, כדי לקבל ממנו כסף".

מרצה וחוקר מזה"ת ואסלאם באונ' בר אילן ד"ר מוטי קידר: "לקחנו ארגון טרור, את אש"ף, והפכנו אותו לארגון שלום בדימיון שלנו. נתנו לו כסף, שוטרים וצבא ואמרנו לו לך תעשה סדר בציבור בשבילנו. ישראל לא קיימת אצלם, היא מחוקה. הממשל של ביידן לא רוצה להבין את זה. יש שם כמה ממקבלי ההחלטות שהם בכלל ערבים מוסלמים אנשי האחים המוסלמים, כלומר הם וחמאס אחים לדרך האידאולוגית. לכן אל תצפה שהם יתחשבו במדינת ישראל ובציונות. זאת פעילות אנטישמית".

נשיאת שורת הדין עו"ד ניצנה דרשן לייטנר: "בבית הדין יושבת תובעת אנטי ישראלית שלהוטה להיכנס ולחקור את הסוגיה הישראלית. היא נכנסה לעובי הקורה, היא נפגשה עם הפלסטינים לפני, שזה דבר תמוהה מאוד שבעל דין נפגש מראש עם התובע הראשי. בסוף היא החליטה שהיא פותחת בחקירה, היא קיבלה אישור של בית הדין שיש לה סמכות לעשות את זה, כי זאת לא שאלה פשוטה, אחרי הכל מדינת ישראל איננה חברה בבית הדין והרשות הפלסטינית איננה מדינה. היא הציבה בפני מדינת ישראל בעיה קשה – כאשר תיפתח החקירה היא תתנהל לא כנגד המדינה, אלא כלפי חיילים ובכירים. זאת החלטה קשה וצריך להילחם בה כמו במצב חירום".

המנכ"ל המייסד של מבט לתקשורת פלסטינית איתמר מרכוס: "הרשות הפלסטינית לא הפסיקה במשך שנים רבות לנסות לערער את המעמד של ישראל בעולם, היא מציגה אותנו באופן תדיר כמי שעושה פשעי מלחמה. אחד המסרים שהם מעבירים זה שאנחנו השטן, ולכן כדי להיפטר מהרוע בעולם צריך להיפטר מהיהודים. המסקנה לפלסטיני היא שכשאתה תוקף יהודי או ישראלי אתה עושה שירות למען העולם כולו כי הוא מוציא את הרוע לעולם. זה המסר שהם מעבירים לעם שלהם, אבל יש גם מסר דומה שהם מעבירים לעולם כולו. לכן אנחנו מנסים להראות לעולם שהמסר שהם מקבלים הוא לא מסר אמיתי".

מוחמד מסק אבו עארף
הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל
"צריכים לקבוע לאיראן לוח זמנים סופי"
סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת