החרם נמשך: יוטיוב השעתה את חשבונו של טראמפ

בחברה הסירו סרטונים מתוך "חשש מפוטנציאל מתמשך לאלימות" • הערוץ של הנשיא היוצא נחסם לשבוע לפחות

החרם נמשך: יוטיוב השעתה את חשבונו של טראמפ נשיא ארה

יוטיוב, הנמצאת בבעלות גוגל, השעתה הלילה (רביעי) את הערוץ הרשמי של הנשיא היוצא דונלד טראמפ למשך שבוע לפחות בעקבות "חשש מפוטנציאל מתמשך לאלימות". בנוסף, לדברי החברה כמה סרטונים חדשים שפורסמו בערוץ נבחנו והוסרו לצמיתות. כך מפרסם ינון בן שושן בישראל היום.

"הערוץ הפר את המדיניות שלנו", נכתב בחשבון הטוויטר הרשמי של יוטיוב. כמו כן, בחברה ציינו כי החשבון מנוע מלהעלות סרטונים חדשים או לייב סטרים למשך שבוע לפחות - פרק זמן שייתכן שאולי יוארך. בחברה סירבו לחשוף באיזה סרטון מדובר, והודיעו כי בעוד שבוע ההחלטה תיבחן מחדש.

בכך מצטרפת יוטיוב לרשימה ארוכה של רשתות חברתיות שכבר חסמו את טראמפ בשבוע האחרון לפחות עד שהנשיא הנבחר, ג'ו ביידן, ייכנס לתפקידו. כזכור, אותן חברות השעו את חשבונותיו של הנשיא בטענה ש"הסית לאלימות" לפני הפריצה לקונגרס. צעד דומה קטנו גם טוויץ', רדיט – שהשביתו קבוצות התומכות בנשיא היוצא.

עם החסימה, נהרו תומכיו של טראמפ לרשת החברתית פארלר (Parler), שנחסמה במהרה על ידי אפל, גוגל ואמזון. פעולותיהן של שלוש ענקיות הרשת גרמו לכך שפארלר, שנתפסת כאלטרנטיבה לאנשים שנחסמו מטוויטר, הפכה ללא זמינה בחנויות האפליקציות.

טראמפ בנאום הפרידה: "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש"
פומפאו: מגנה את יחס סין לאויגורים
מפגש מרגש באבו דאבי: הניצולים מתימן הודו לרבה של רוסיה • צפו
איך עושים משהו מכלום: האזינו לצליל:
דיווח: ארה"ב תקפה בעיראק
לאחר שהורעל: מנהיג האופוזיציה ברוסיה נעצר
האם הפיצוץ בביירות קשור למשטר אסד?
"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ