ראשי רשויות יהודים וערבים נפגשו עם צמרת המשטרה

מחזקים את המפכ"ל ואת משטרת ישראל: על רקע אירועי האלימות הפוקדים את ערי ישראל, חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, סגנו בני ביטון וראשי הרשויות קיימו לאחר...

ראשי רשויות יהודים וערבים נפגשו עם צמרת המשטרה

מחזקים את המפכ"ל ואת משטרת ישראל: על רקע אירועי האלימות הפוקדים את ערי ישראל, חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, סגנו בני ביטון וראשי הרשויות קיימו לאחרונה דיון חירום והערכת מצב עם מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי במטרה לבחון כיצד ניתן לשלב זרועות טוב יותר, לעצור את ההסלמה ולחזור לרגיעה.

הדיון התקיים ביום שישי, במרכז השלטון המקומי בתל אביב, בנוכחות ביבס, ביטון, רנ"צ יעקב שבתאי, מפכ"ל המשטרה, ניצב ג'מאל חכרוש ר' אגף סייף, יחד עם מעל ל-30 ראשי רשויות מכל המגזרים ובכירי משטרה נוספים.

במהלך הפגישה הציפו ראשי הרשויות את החשש והדאגה לנוכח האירועים האלימים ואת הרצון העז לחזור לשגרה, ולא לתת יד לפגיעה במרקם החיים המשותף שנבנה כאן לאורך שנים רבות.

בנוסף הדגישו ראשי הרשויות את חוסר הביטחון והדאגה שמרגישים רבים מתושבי הערים.

הרשויות הביעו נכונות מלאה לשתף פעולה עם כל גורם שיסייע להביא להרגעת הרוחות, "אנו מחזקים את ידי המשטרה ומגבים את פעולותיה לעצירת האלימות ברחובות ובצירי התנועה".

בפתח הדיון אמר חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "אנו מחזקים את המשטרה וכוחות הביטחון. האחריות, לעצירת האלימות ולהרגעת השטח מוטלת על כולנו. כל רשות חייבת לגנות את האירועים ולהעביר מסר חד וברור לכל התושבים. המשטרה צריכה לפעול מידית, ביד קשה, נגד כל מפרי החוק. פגיעת ערבים ביהודים ופגיעת יהודים בערבים לא יכולה להיות מקובלת בשום צורה ודרך. אנחנו בשלטון המקומי – עומדים לצדכם, נתמוך ונעזור בתחומי הרשויות שלנו בכל מה שניתן ונדרש כדי להחזיר את החיים למסלולם".

רנ"צ יעקב שבתאי, מפכ"ל המשטרה: "משטרת ישראל פרוסה על כל שוטריה ולוחמיה בכל רחבי הארץ בעשרות מוקדי הפרות סדר וזירות של נפילות טילים, נמשיך לפעול ככל שיידרש בנחישות עד שנשיב את הסדר והביטחון.

"המצב הנוכחי והעדר האמון פוגע בשני הצדדים והחובה של כולנו היא לראות את היום שאחרי, להמשיך לשבת, לבנות, לקדם ובעיקר להוקיע את אותם גורמים שפוגעים במרקם החיים של כולנו.

"שיתוף הפעולה והמפגש החשוב הזה בין כלל הגורמים הוא חלק קריטי במאבק של כולנו אל מול האלימות וההסתה. זהו הזמן להתאחד וביחד להרגיע את הרוחות ולהשיב את הסדר על כנו.

"זוהי שעת מבחן, על כולנו לגלות מנהיגות ואחריות, לקרוא להרגעת הרוחות ולמנוע התססה. זהו מאבק למען שלטון החוק והציבור שומר החוק, ואני מצפה מכל מי שחפץ בחיים, בחוק, בסדר ובביטחון לסייע בהצלחתו".

ניצב ג'מאל חכרוש ר' אגף סייף: "כמשטרת ישראל ידענו אירועים משבריים גם בעבר, כיום אנו כמשטרה חזקים, מאופקים ומאורגנים יותר. אני ער לביקורת שנשמעת אבל חשוב להדגיש, משטרת ישראל נוהגת באיפוק שעדיף מפגיעה וחלילה הרג של אזרחים, חיי אדם מעל הכול. כנציג ושליח של האוכלוסייה הערבית בישראל אני מודאג, צריך למצוא פתרון לבעיה השורשית הזו בהתגייסות של כולם. רק ביחד נצליח להוביל לשינוי המיוחל".

פגישת ראשי רשויות והמשטרה על רקע פרעות התשפ
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו
אלפים משתתפים כעת בריקוד הדגלים
אשה נהרגה ומספר נוסעים חרדים נפצעו בתאונת דרכים חזיתית ברמת הגולן
אנשי החינוך נחשפו לדרכי התמודדות עבור ילדים הסובלים מהפרעת קשב
הטרור החקלאי שוב מכה בצפון: נזק עצום ל- 64 כוורות