הפריימריז בליכוד: נתניהו יקבל חמישה שריונים במקומות ריאליים

ועידת החוקה של המפלגה אישרה את התקנון של יו"ר המפלגה, שבמסגרתו הוא יקבלו שריונים במקומות ה-14, 16, 28, 37 ו-43 • המקום ה-45 שמור לחרדי

הפריימריז בליכוד: נתניהו יקבל חמישה שריונים במקומות ריאליים יו''ר הליכוד, נתניהו

הפריימריז בליכוד, שבמהלכן יבחרו נציגי המפלגה לבחירות הקרובות שייערכו ב-1 בנובמבר, יתקיימו ב-3 באוגוסט, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

במסגרת הפריימריז, ועדת החוקה של המפלגה אישרה הלילה את התקנון שהוצע על ידי יושב הראש שלה, ח"כ בנימין נתניהו, כך שליו"ר יעמדו חמישה שריונים. הרשימה תתפלג כך שהיו"ר ימוקם ראשון, מקומות 13-2 יהיו כחלק מהרשימה הארצית, וכך גם מקומות 15, 18-17, 20, 24-23, 27, 32-30 ו-35.

עוד הוחלט כי השריונים לנתניהו ימוקמו במקומות ה-14, 16, 28, 37 ו-43. יש לציין כי המקום ה-37 ריאלי עבור המתמודדים, זאת במידה ואחרי הבחירות יתפטרו שרים ויפנו את מקומם לח"כים ברשימה במסגרת החוק הנורבגי.

ההערכות הן כי נתניהו יעניק שלושה מהשריונים שלו לחברי הכנסת עמיחי שיקלי ועידית סילמן מימינה ולתא"ל במילואים גל הירש.

במקום ה-19 ימוקם נציג מחוז, וכך גם במקומות 22-21, 26, 29, 34, 36, 38 וגם המקומות 42-21. במקום ה-25 יישמר לטובת אישה שאינה ח"כית כיום, המקום ה-33 יישמר לעולה חדש, המקום ה-40 לצעיר, ה-44 לבן מיעוטים והמקום ה-45 לחרדי.

כמו כן, הוועדה החליטה גם כי חברי כנסת מכהנים יתמודדו על המקומות במשבצת הארצית. נוסף על כך, ח"כים מהמפלגה שכיהנו במשך פחות מחצי שנה בכנסת פעילה, תינתן האפשרות להתמודד על מיקום של מחוז.

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ, התעקש להגדיל את הרשימה הארצית שבה, מתמודדים ח"כים מכהנים, על חשבון מתמודדי המחוזות החדשים שמעוניינים להיכנס לכנסת המתקרבת. לטענת אנשי הליכוד, הוא רצה בכך על מנת לסייע למקורבתו ח"כ אתי עטיה להגיע למקום ריאלי ברשימה.

יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי