ביצועים מרשימים של רכב מרוץ אוטונומי ישראלי בתחרות העולמית

הישגים לאוניברסיטת אריאל בתחרות אינדי הבינלאומית: ביצועים מרשימים של רכב מרוץ אוטונומי - מקום 6 מבין 30 אוניברסיטאות מובילות שהתקבלו לתחרות • צפו

ביצועים מרשימים של רכב מרוץ אוטונומי ישראלי בתחרות העולמית

בתחרות אינדי הבינלאומית של רכבי מרוץ אוטונומיים, שהתקיימה השבוע הגיעה הקבוצה מאוניברסיטת אריאל לשלב הגמר בשלב הסימולציה בתחרות.

זהו שלב ביניים לקראת תחרות עם רכבים אמיתיים שתתקיים בעוד כשלושה חודשים על מסלול המרוצים באינדיאנפוליס בו מתקיים המרוץ המפורסם אינדי 500. לתחרות ניגשו 30 קבוצות מאוניברסיטאות מובילות בעולם, כמו MIT, ברקלי, פרדו, אוניברסיטת מישיגן, המכון הטכנולוגי בשוויץ, האוניברסיטה הטכנולוגית במינכן. 16 קבוצות הגיעו לשלב תחרות הסימולציה בה אוניברסיטת אריאל עלתה לשלב הגמר וסיימה במקום השישי.

פרויקט זה נשען על מחקר רב שנים המתקיים באוניברסיטת אריאל, בתחום נסיעה אוטונומית אתגרית המתמקד בנסיעה במהירויות גבוהות בסביבה דינמית תוך התחשבות ביציבות דינמית והימנעות מהתנגשויות עם רכבים אחרים.

שלב הביניים בתחרות המירוץ

דוברות אוניברסיטת אריאל

דגם רכב המירוץ

המשימה בשלב הסימולציה הייתה לפתח תוכנה שתבקר על תנועת הרכב בנסיעה תחרותית עם שמונה רכבים על המסלול. ביצועי הבקר היו מרשימים: הרכב תמרן בהצלחה בין הרכבים המובילים והצליח להימנע מהתנגשויות עם הרכבים בסביבתו. במסגרת בדיקות לקבלה לתחרות, הבקר ברכב (האלגוריתמים) נשלח למארגנים שבועות מספר לפני התחרות. בדיקות הבקר ששלחנו הראה ביצועים טובים (זמן ואי התנגשויות).

במסגרת פיתוח הבקר לתחרות, קבוצת סטודנטים/ות בנתה דגם מוקטן וקל של רכב ניסוי קומפקטי, במבנה מיוחד (מסבך משוכלל) לבדיקה של אלגוריתמים להיגוי דינמי.

הפיתוח נבחן תחילה בסימולציה וזכה להצלחה רבה ועכשיו ניתן לראות את הצלחתו בפועל. לרכב תכונות ייחודיות כמו מודולריות, מורכב ממוטות המחוברים באמצעות ברגים בצמתים, מבנה המקנה לרכב כושר נשיאה גדול יחסית למשקלו, וניתן להתקין עליו חיישנים לכל הכיוונים. המבנה המודולרי מאפשר תיקון קל של הרכב במקרה של התנגשות על ידי החלפת המוטות שנפגעו.

תוצאות המירוץהדמיית הרכב
הישג עצום: הודפסו רקמות מהונדסות עם רשת כלי דם מסועפת • צפו
ייצור מים באמצעות חומרים זמינים וזולים
כך ינקו את החלל מהפסולת
לראשונה בעולם: הדפסת תלת-מימד של גידול סרטני שלם ופעיל
שנה מראש: המערכת החוזה את תפוקת החלב של כל פרה בעוד שנה
ההסבר לתעלומה רבת שנים בייצור מימן
רוצים לעדכן את הגרסה של הרכב? כך זה יתרחש - בקרוב
מדענים מצאו פתרונות יעילים לבעיית שלושת הגופים המפורסמת
הכירו את הפטנטים: בית חולים וירטואלי ומערכת תופים ייחודית
פריצת דרך: הישג דרמטי בהנדסת רקמות לימפטיות