מפלגה חדשה יוצאת לדרך: "המפץ החברתי" – תנועת הגימלאים

הדגל המרכזי של התנועה - קידום זכויות האזרחים הוותיקים ובראשן השלמת קצבת הזקנה לשכר מינימום (למי שאין לו הכנסות אחרות) ועצירת שחיקת הקצבה • כל הפרטים

מפלגה חדשה יוצאת לדרך: "המפץ החברתי" – תנועת הגימלאים ציון והב זהבי

קבוצת עובדים סוציאליים קהילתיים, מגשרים ופעילים חברתיים, הקימו לאחרונה את תנועת "המפץ החברתי", תנועה פוליטית חדשה שפועלת כדי להירשם כמפלגה שבראש סדר היום שלה קידום זכויות הגימלאים. בראש "המפץ החברתי", עומד ציון והב זהבי, עובד סוציאלי קהילתי ומגשר, יו"ר עמותת העובדים הסוציאליים הקהילתיים אליו חברה רותה דנינו, יו"ר העמותה לקידום אזרחים ותיקים המאגדת בעמותה 100,000 חברים וחברות ומפעילה 20 מרכזי סיוע ותמיכה באזרחים וותיקים ברחבי הארץ.

תנועת המפץ החברתי מתחייבת לשאת את הדגל המרכזי של התנועה - תפעל לקידום זכויות האזרחים הוותיקים ובראשן השלמת קצבת הזקנה לשכר מינימום (למי שאין לו הכנסות אחרות) ועצירת שחיקת הקצבה – "הדאגה למבוגרים שבינינו היא אחד המבחנים המרכזיים של חברה ערכית ומוסרית. אזרחים וותיקים לא צריכים לסבול מחרפת רעב, לכן יש להבטיח שכל אזרח וותיק יזכה להכנסה ששווה לפחות לשכר המינימום במשק", מציינת רותה דנינו.

בנוסף פועלת תנועת "המפץ החברתי" לקידום "משילות חברתית", שעיקרה ממשלה שפועלת מתוך מחויבות מלאה לאזרחיה, תוך שמירה על תקציבי ציבור וקידום האינטרס הציבורי ולא האינטרס האישי של חבריה", מציין ציון והב זהבי.

ציון והב זהבי, סא"ל במיל' בצנחנים. הוא מייסד ועומד בראש העמותה הארצית של העובדים הסוציאליים הקהילתיים. בשנת 2000 הקים את עמותת על"י – עסקים למען ילדים בסיכון, במסגרתם פיתח פרויקטים קהילתיים.

ציון והב זהבי, יו"ר "המפץ החברתי":

"תנועת "המפץ החברתי" תהיה הפה של האזרחים הוותיקים ולא פחות חשוב תקדם צדק חברתי וקהילתי בכל תחומי החיים וממשל שפועל קודם כל למען האזרחים ולא למען עצמו. צדק חברתי הוא חלק בלתי נפרד מהאג'נדה של החיים שבחרנו לנו, העובדים הסוציאליים הקהילתיים, ונעשה כל שניתן על מנת שנוכל לזכות במציאות טובה וחברתית יותר לכולנו, דווקא עכשיו, בתוך כל הכאוס".

מנדלבליט הקפיא העברת חיסונים לקורונה למדינות זרות
גנץ לנתניהו: עצור את העברת החיסונים למדינות זרות
ליברמן על יש עתיד: אין עתיד עם ש"ס ויהדות התורה
סע⁣ר לנתניהו: "אתה הולך הביתה"
נתניהו חושף: "סער ובנט משקרים"
ועדת החוקה קיצרה את תוקף תקנות הכניסה והיציאה מישראל
על סף דמעות: אבתיסאם מראענה התנצלה
דרישה מהיועמ"ש: לחקור מגעים בין סגן השר מהליכוד לפלסטינים
משלוח המנות המפתיע לחברי הכנסת
הממשלה אישרה: ההגבלות לפורים