קרב גרסאות: רוטמן נגד שקד על על חוק איחוד המשפחות

רוטמן: "ברגע האמת איילת שקד בחרה להשאר מחוייבת לעבאס והורוביץ וסירבה לחזור מההתחייבויות המסוכנות אליהם״

קרב גרסאות: רוטמן נגד שקד על על חוק איחוד המשפחות ח''כ רוטמן

חה"כ שמחה רוטמן מודיע - חוק יסוד ההגירה יעלה להצבעה במליאת הכנסת ביום רביעי לאחר שהשרה שקד נכנעה ללחצים בקואליציה וסירבה לחזור בה מההתחייבויות המסוכנות שהעניקה לרע״מ ומרצ בחוק האזרחות. ההתחייבויות שניתנו כללו בשלב הראשון אישור לאיחוד אלפי משפחות פלסטיניות בישראל.

השרה שקד סירבה להצעת ח״כ רוטמן לחוקק חוק אזרחות אחראי תוך קביעת מכסות ושקיפות בכנסת. חוק האזרחות המתוקן היה מונע את קידום הסיכומים הקודמים עם רע״מ ומרצ.

לטענת שרת הפנים, איילת שקד: "ח״כ רוטמן לא הצליח לקבל את הסכמת שותפיו לאופוזיציה לסיכום ולכן נסוג ממנו. האופוזיציה שוב בחרה בפוליטיקה קטנה במקום לסתום את הפרצה שיצרה. צר לי שהם בחרו להעדיף שיקולים פוליטיים קטנוניים על פני שיקולים לאומיים ובטחוניים״.

מטעמו של חה"כ שמחה רוטמן נמסר: ״הסכמתי לדחות בשבוע את ההצבעה על חוק יסוד ההגירה לאחר שראיתי נכונות מצד סביבתה של שקד להגיע להבנות בנושא. ביקשתי בסך הכל בקשה אחת. שתחזור בה מהכניעה המבישה לרע"מ ולמרצ".

"שקד ושאר החברים בקואליציה חייבים להחליט אם הם רוצים לקדם חוק ציוני ולאומי, ואז ניתן לזה גב, או לקדם חוק שמנסור עבאס יהיה שלם איתו, כי הוא מאפשר לו לקבל, 'ברשות ובסמכות', משאיות של אישורים ו'זכות שיבה' שקטה. שקד בחרה להישאר מחויבת לרע"מ ולמרצ, למרות שנתנו את כל הצ'אנס שבעולם וניסינו להגיע להסכמות", ציין רוטמן.

עוד אמר: "ביום רביעי אעלה להצבעה את חוק יסוד ההגירה שיקבע בחוק איסור על איחוד משפחות, איסור מתן אזרחות למחבלים וכניסת פעילי BDS וימנע דה-פקטו זכות שיבה שקטה״

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' על סירובה של שקד לחזור בה מהתחייבותה לעבאס לזכות שיבה דרך חוק האזרחות: "‏כצפוי ולמרבה הצער, איילת שקד נכנעה שוב למרצ ולתנועה האסלמית ומסרבת לחזור בה מההתחייבויות שנתנה להם לאישור זכות שיבה בחסות חוק האזרחות. הסכמנו במהלך המו"מ בימים האחרונים לוותר על כל דרישותינו פרט לדרישה ששקד תחזור בה מהתחייבויותיה לעבאס לאשר לאלפי משפחות כניסה לישראל בחסות החוק".

עוד אמר: "שקד מעדיפה שוב את שרידותה הפוליטית של הממשלה על פני האינטרסים הלאומיים החשובים ביותר של מדינת ישראל ולכן נכנעה לדרישותיו של מנסור עבאס. במצב הנוכחי חוק האזרחות אם יחוקק כפי שהוא יעניק לרע"מ, שמחזיקה את הממשלה בגרון, את מפתחות זכות השיבה, ולכך לא ניתן את ידינו."

הלם: איימן עודה תקף את בן גביר
"חוק החשמל של רע"מ מסוכן לשלטון החוק"
"הכנסת הפכה סופית לקרקס"
"די": פורוש צועק על חברי הקואליציה • צפו
בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"
בעקבות דרישת ח''כ ארבל: ליברמן יכנס לקבינט הקורונה
"פוטנציאל הרס ופגיעה קשה בביטחון ישראל": ארבל במכתב ליו''ר הכנסת
דרעי: "לא מבין את העיתוי ומה המטרה והתועלת שבעניין הזה"
בן גביר ליו''ר ועדת חוץ וביטחון: "תפטר את היועצת שלך"
ח"כ יברקן: "קרוב בעצמי למרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן"