הרצוג ייצא לוועידת האקלים בשארם א-שייח'

נשיא המדינה יצחק הרצוג יוביל בשבוע הבא את המשלחת הישראלית לוועידת האקלים COP 27 בשארם א-שייח', מצרים. במסגרת השתתפותו, יקיים הנשיא פגישות מדיניות עם באי...

הרצוג ייצא לוועידת האקלים בשארם א-שייח' הרצוג עם נשיא האמירויות

נשיא המדינה יצחק הרצוג יוביל בשבוע הבא את המשלחת הישראלית לוועידת האקלים COP 27 בשארם א-שייח', מצרים.

במסגרת השתתפותו, יקיים הנשיא פגישות מדיניות עם באי הכנס ויפתח את הביתן הישראלי שהוקם לראשונה בועידה.

המשלחת הישראלית לועידה תכלול נציגים מהממשלה ביניהם השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן, משרד החוץ, החברה האזרחית, המגזר הפרטי, האקדמיה ועוד. בביתן הישראלי שיוקם לראשונה בועידה, יוצגו טכנולוגיות ויכולות מתחומי המים, החקלאות, מזג האוויר, האנרגיות המתחדשות, הגנה על יערות ועוד.

ה-COP, Conference Of the Parties, הוא המפגש השנתי של האמנה לשינויי אקלים של האו"ם, UNFCCC. מדובר באירוע השנתי הגדול ביותר של האו"ם שמטרתו תיאום המאמצים הגלובליים למניעת משבר האקלים והסתגלות אליו. הועידה נערכת בכל שנה באזור גיאוגרפי אחר, כשהשנה מצרים היא המארחת כנציגת יבשת אפריקה.

עוד בנאום ההשבעה שלו בכנסת הודיע נשיא המדינה כי שם לו למטרה לעסוק במשבר האקלים ושבכוונתו היא להעלות את המודעות הציבורית הלאומית לסוגיית המשבר ולהניע את הטיפול בו בשיתוף כל המגזרים בחברה הישראלית.

בשנה שעברה, הודיע הנשיא על היוזמה להקמת "פורום האקלים הישראלי". הפורום הוקם במטרה לפעול לשיפור משבר האקלים ולהגדיר את תפקידה של מדינת ישראל בהתמודדות עמו, לסמן את מחויבותה של מדינת ישראל לעמוד בקדמת הדיון בעולם בסוגיית משבר האקלים, להעלות את המודעות למשבר ולחומרתו בקרב המנהיגות הישראלית על כל גווניה ולקדם שיתופי פעולה בין משרדי הממשלה העוסקים בנושא יחד עם הקבוצות והמגזרים השונים בחברה הישראלית.

בפורום ישנם נציגים מענפים שונים: ממשלה, כנסת, אקדמיה, שלטון מקומי והמגזר העסקי והתעשייתי. הפורום פועל בחסות בית הנשיא ויתכנס מספר פעמים בשנה. חבר הכנסת לשעבר, ד"ר דב חנין, מנהל את הפורום בשיתוף פעולה עם ארגון ״חיים וסביבה״, ארגון הגג של הארגונים הפועלים בתחום זה.

נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית