נתניהו: "יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר בחמ"ל הקורונה בבית החולים רמב"ם בחיפה, יחד עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ומנהל בית החולים ד"ר מיכאל הלברטל

נתניהו:  "יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת" נתניהו בבית החולים רמב''ם בחיפה

ראש הממשלה נתניהו שיבח את פעילות בית החולים: "סיימתי עכשיו סיור בבית החולים רמב''ם, פה במחלקה המורחבת והענקית שהם פתחו לטיפול בקורונה. יש פה פיתוחים שמקדימים את העולם כולו. גם בטיפול משולב של רופאים ואחיות, וקצינים ורופאים מהצבא, עם מערכות מידע, טכנולוגיה חדישה, מערכות קשר ומערכות אבחון, וכל הבא ליד. יש כאן תוספת משמעותית ליכולת שלנו לטפל בחולים".

ראש הממשלה הכיר תודה לצוותים הרפואיים: "אני רוצה לומר שוב מילת תודה לצוותים הרפואיים ששמים את עצמם בקו החזית כל הזמן. כולנו צריכים תמיד לזכור שהם בקו הראשון. תודה רבה לכם".

עוד הזכיר נתניהו כי ההישגים של הסגר עוקפים את מדינות אירופה: "ההישגים פה מרשימים. אנחנו ראינו שהסגר עובד במהירות, הגענו כבר לירידה של מתחת ל-1,000, עם שלושה אחוזי הדבקה, ממקום שהיינו עם 8,000, שהם 15 אחוז הדבקה - זו ירידה מהירה. לצערנו אנחנו רואים, כפי שחזיתי, שמדינות אירופה עוברות אותנו במהירות, כמעט כולן. הן עוברות אותנו משום שהן לא עשו את הסגר הזה. אבל אנחנו צריכים לשמור על ההישגים של הסגר ביציאה הדרגתית ובמילוי ההנחיות. אני מצפה שכולם יישמרו על ההנחיות - כולם, בלי יוצא מן הכלל".

לבסוף סיים נתניהו עם בשורה טובה לערים האדומות: "יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת. אם אני לא טועה, שתי ערים אדומות מתוך חמש הערים, מתחילות לצאת. אבל אנחנו עדיין לא מוציאים אותן, זה תלוי בקיום ההנחיות. אני קורא לכל הציבור בערים האדומות, לציבור החרדי - קיימו את ההנחיות. אנחנו נאכוף, אבל לא פחות חשוב זה שאתם תאכפו על עצמכם. אם נעשה את זה, אז נצא מזה, ונצא בצורה טובה מהגל השני שמכה עכשיו בעוצמה בכל העולם. אנחנו יכולים לצאת טוב יותר מיתר מדינות העולם כפי שקרה בגל הראשון, אם נעשה את זה יחד."

תחזית מזג האוויר לסוף השבוע
עדכון קורונה: מגמת עלייה נמשכת
ברוך דיין האמת: מזקני המחנכים, הגאון רבי משה טורק זצ"ל
ח''כ בוסו: "קואליציה ואופוזיציה כאחד הצטרפו להצעתי"
הפתרון הישראלי: רחפנים שולטים בבקר במקום כלבים • צפו
'השלטר הסגול' בכיכר ספרא הורם והמדינה נצבעה
סמוטריץ': "הערכים היהודיים לא נספרים בתהליכי קבלת ההחלטות"
שידור חי: מסע הלווית זקן המשגיחים זצ"ל
נדיר: כלב ים נצפה אתמול סמוך להרצליה!
למה נצבע מגדל הפיקוח של נתב"ג בסגול?