הישג כלכלי: העובדים מתחת לגיל 28 בעלי ילדים, יקבלו דמי אבטלה

הוועדה בראשה עומד ח"כ גפני, קיימה דיון בנושא התכנית הכלכלית אשר אושרה על ידי הממשלה לפני כשבוע, לחקיקה סופית. שר האוצר ישראל כ''ץ, התבטא ביחס לתכנית, ומחאת האחיות

הישג כלכלי: העובדים מתחת לגיל 28 בעלי ילדים, יקבלו דמי אבטלה בימה - המעודכנים מעדכנים

ביחס לעובדות הסוציאליות הרגיע השר: "מתנהל איתן מו"מ ממושך, נכנסתי לעובי הקורה, סיפרה לי ענבל חרמוני על המצב, אני מלא הערכה גם למה שהם עושים ועושות בפרט במשבר הקורונה ובכלל. ישבנו בישיבה ממושכת ואח"כ ישיבה נוספת, תוך כדי דיון הדדי הגענו לפתרון, שמאפשר לתגבר, את כל המוגנות, וגם סדרת מענקים של השנה הזו והשנה הבאה".

ישראל כ''ץ אמר כי חייבים להגיע לעמק השווה: "בסוף הסכמנו למענקים לכל העובדות הסוציאליות, לא חלקי. הדברים היו בגדר הסכמות, לאחר מכן היא חזרה בה, ואמרה שהיא לא מוכנה לפתרונות אם לא דנים בהסכמי השכר הקבועים. אנחנו לא יכולים לחצות כמשרד אוצר את הגבול הזה, בסוף צריך להיות מוגש תקציב, כולם צריכים לשאת בנטל".

ביחס למחאת האחיות החליט השר כי יגויסו כל האחים והאחיות למאבק בנגיף: "אין רופא פנוי שלא יכנס למערכת, מדובר על כ-400, כאלה שלא ברפואה הקהילתית ולא בבתי החולים. לא תהייה אחות אחת זמינה שלא תיכנס למערכת, מדובר על כ-2,000 – 2,100 אחיות. זו ההנחיה. סוכם שעד היום היא תבוצע". לפי דברי השר, האחיות חפצות בשיפור ביחס להסכמי השכר בנוסף לשינוי בעומס העבודה.

השר כ''ץ קרא לקחת אחריות במצב הקשה, ואמר:"יש לכולנו אחריות לעבור את תקופת הקורונה, לומר שתוך שנה יהיה חיסון, עד אז כל הזמן יהיו קשיים, עד אז צריך לגלות אחריות, האם מישהו באמת חושב שצריך לפרוץ את הסכמי השכר במקום להתרכז בקורונה? הכסף קיים, ההחלטות והמוגנות והתקנים, קיים כפי שמשרד הבריאות רוצה, האחיות רוצות לעגן כעת דבר שהוא קשה מאוד לעשייה".

בנוגע לסיוע הכלכלי התייחס השר לכך כי הותאמו קריטריונים ספציפיים לכל אחד: "נוסיף לחוק גם פיצוי לעסקים עם מחזורים של 100 עד 200 מיליון ₪ ו-200 עד 400 מיליון ש"ח".

ביחס למענקים שיקבלו המעסיקים, אשר הייתה מחלוקת בישיבת הוועדה הקודמת אמר השר: "בקריטריונים המרכזיים יש היגיון. 7,500 ₪ מענק מהראשון ביוני, החזיר 450 אלף עובדים לעבודה בחודשיים הראשונים".

תביעה בסך 250,000 לחולה קורונה שסיכן את הציבור
שלושה מליון ילדים קיבלו את הכסף. צפו
מענק לכל אזרח - פעימה שנייה (מענק מוגדל למקבלי קצבאות)
ביום ראשון הקרוב מתחילים לזרום המיליארדים "קודם הילדים"
מענק מיוחד ממשרד הבטחון יועבר בימים הקרובים לכפר חב"ד להתמודדות עם הקורונה
נתניהו על אישור המענק: הכסף יגיע לחשבונות הבנק שלכם כבר בתחילת השבוע הבא • צפו
אושר סופית: חלוקת מענקים לאזרחי ישראל
ח"כ מרגי לרשות המסים: לעכב הליכי גבייה לחייבים בשל המצב הכלכלי
סגן שר הפנים הרב בן צור: התוכנית להעברת שדה התעופה מהרצליה היא רעיון מבורך
נשיא המדינה לחרדים: או שתשתלבו או שניוותר מאחור