"התפטר, אתה פוגע ברוסיה": נבחרי ציבור במוסקבה בדרישה מפוטין

המחאה חוזרת? • מועצת אחד הרבעים בבירת רוסיה בפנייה לנשיא: "על השקפת עולמך אבד הכלח, מודל השלטון שלך מפריע לפיתוח המדינה"

"התפטר, אתה פוגע ברוסיה": נבחרי ציבור במוסקבה בדרישה מפוטין נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

חוסר שביעות הרצון מפוטין ברוסיה עולה מדרגה: מועצת אחד הרבעים במוסקבה פרסמה קריאה לנשיא רוסיה להתפטר. כך דווח ב'ישראל היום'.

על רקע התמשכות המלחמה והפיאסקו הרוסי בצפון מזרח אוקראינה בימים האחרונים, כתבו חברי מועצת הרובע לומונוסובסקויה: "מחקרים מראים כי במדינות עם חילופי שלטון סדורים האזרחים חיים בממוצע טוב יותר וזמן רב יותר, לעומת מדינות שבהן המנהיג עוזב את התפקיד רק עם הרגליים קדימה. היו לך רפורמות טובות בכהונה הראשונה וחלקית גם בכהונה השנייה, אולם אחר כך משהו השתבש: הכפלת התמ"ג לא קרתה, השכר המינימלי לא עלה עד לרף המוצהר, מרוסיה עוזבים במסות אנשים חכמים ובעלי כושר עבודה, והיציבות המובטחת אפילו אינה נראית באופק".

חברי המועצה מתחו ביקורת גם על הסגנון של פוטין בפרט והצמרת הקרמלינית בכלל. "הרטוריקה שבה משתמשים אתה ופקודיך ספוגה זה זמן בחוסר סובלנות ובתוקפנות, דבר שהשליך את מדינתנו לתקופת המלחמה הקרה... על השקפת עולמך ועל מודל השלטון שלך אבד הכלח, הם רק מפריעים לפיתוח רוסיה וההון האנושי שלה".

זו הפנייה השנייה מהסוג הזה מצד נבחרי ציבור מוניציפליים. שלשום הגישו חברי מועצת רובע סמולנינסקויה בסנט פטרבורג בקשה לבית התחתון של הפרלמנט להאשים את פוטין בבגידה ולהדיח אותו מהנשיאות. בתגובה, עוכבו חברי המועצה לחקירה והואשמו ב"פגיעה במוניטין הצבא". המשפט טרם נערך.

מתחילת "המבצע הצבאי המיוחד", החריפה מוסקבה את הצעדים כלפי מתנגדי המלחמה ועיכבה אלפי אנשים בגין פעולות מחאה.

בתחילת יולי נגזר לראשונה גם עונש מאסר בפועל בגין הפגנה נגד המלחמה. לשבע שנים מאחורי סורג ובריח נשלח אלכסי גורינוב, חבר מועצת רובע קרסנוסלקי במוסקבה.

שבוע אחריו, נעצר ם איליה יאשין, עמיתו למועצה ואחד האופוזיציונרים המפורסמים ברוסיה. יאשין, שמחכה בימים אלה לגזר דינו, לא הפסיק למחות נגד המלחמה, פרסם סרטונים ברשת, וסירב לכל ההצעות לעזוב את רוסיה – חלקן ממבקשי טובתו וחלקן רמיזות מהשלטון, שניסה לנקות את השטח מקולות מחאה. בימים אלה הוא מחכה להכרעה במשפטו.

דיווחים: הצבא הרוסי קורס במחוז חרסון
דרמה ברוסיה: דיווחים על הדחת מפקד בכיר הודח בצבא רוסיה
לראשונה זה חמש שנים: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מעל יפן
"איאן" באמריקה: ההוריקן נחלש, אבל הסכנה נשארה
ביידן בתקרית מביכה: חיפש בקהל חברת קונגרס שכבר לא בחיים
ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה
בדרך לאסון הומניטרי: רוסיה צפויה לאסור יציאת גברים משטחה
ישראל נגד רוסיה: "לא נכיר בתוצאות משאלי העם בשטחים הכבושים"
אוקראינה מורידה את דרג היחסים הדיפלומטיים עם טהרן
לצד הלחימה: רוסיה פתחה ב"משאלי עם" בשטחים הכבושים באוקראינה