בעקבות הלחץ הציבורי: בג"ץ נמנע מצו הקפאה להריסת בית המחבל

הבוקר חשף נטעאל בנדל, כתב המשפטים של עיתון הארץ, כי "על רקע לחץ של גורמי ימין, בג"ץ נמנע לראשונה מהוצאת צו הקפאה להריסת בית של מחבל, מחשש לפגיעה במשפחות...

בעקבות הלחץ הציבורי: בג"ץ נמנע מצו הקפאה להריסת בית המחבל מיפוי בית מחבל , אילוסטרציה

הבוקר חשף נטעאל בנדל, כתב המשפטים של עיתון הארץ, כי "על רקע לחץ של גורמי ימין, בג"ץ נמנע לראשונה מהוצאת צו הקפאה להריסת בית של מחבל, מחשש לפגיעה במשפחות שכולות, וכן כדי להימנע מחיכוך עם הממשלה. ההחלטה התקדימית התקבלה ביום שישי שעבר בעתירה שהגישה אשתו של המחבל פהדי אבו שחידם, שביצע פיגוע בעיר העתיקה בירושלים, נגד הריסת ביתה. השופט נעם סולברג החליט שלא לקבל החלטה הנוגעת לבקשה להוצאת הצו".

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, מסר בתגובה: "תנועת אם תרצו מברכת את השופט סולברג על קבלת החלטה מוסרית, צודקת ואנושית. הוצאת צו הקפאה להריסת בית מחבל משדרת מסר חמור ובו כביכול מערכת המשפט מקבלת את טענות משפחת המחבלים, בעוד הלכה למעשה במרבית המקרים טיעוני משפחות המחבלים נדחים. לכן טוב עושה השופט סולברג כאשר מבקש למנוע מסר שכזה".

עוד אמר: "הצעד המשלים כעת הוא לקדם הריסת בתים באופן מהיר הרבה יותר וזאת על מנת לקדם את ההרתעה נגד הטרור ולהציל חיי אדם. אנו קוראים לשופטים לצמצם משמעותית את זמני ההליך המשפטי וכן להתחיל לדחות על סף עתירות שחוזרות על עצמן ללא בסיס משפטי".

הכנת בית מחבל לפיצוץ
בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד
שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי
תכננו פיגועים ואף ביצעו: שני בכירים בג'יהאד האסלאמי חוסלו בג'נין
התפתחות דרמטית בחקירת הפיגוע הכפול בירושלים
יירוט מוצלח של מיירט ארוך טווח כנגד מטרה שדימתה טיל שיוט מתקדם
יידה אבנים לעבר רכבים חולפים במזרח ירושלים ונעצר ע"י השוטרים
תיעוד: 11 מבוקשים נעצרו הלילה באוגדת יהודה ושומרון
לוחמים מספרים על המציאות בגזרת חברון: "מתגרים בנו כדי שנגיב"
המפכ"ל שיבח את השוטרים שניטרלו של המחבל: "פעלו כנדרש"
משפחתה עודכנה: מצבה של החיילת שנפגעה - בינוני