בעקבות הלחץ הציבורי: בג"ץ נמנע מצו הקפאה להריסת בית המחבל

הבוקר חשף נטעאל בנדל, כתב המשפטים של עיתון הארץ, כי "על רקע לחץ של גורמי ימין, בג"ץ נמנע לראשונה מהוצאת צו הקפאה להריסת בית של מחבל, מחשש לפגיעה במשפחות...

בעקבות הלחץ הציבורי: בג"ץ נמנע מצו הקפאה להריסת בית המחבל מיפוי בית מחבל , אילוסטרציה

הבוקר חשף נטעאל בנדל, כתב המשפטים של עיתון הארץ, כי "על רקע לחץ של גורמי ימין, בג"ץ נמנע לראשונה מהוצאת צו הקפאה להריסת בית של מחבל, מחשש לפגיעה במשפחות שכולות, וכן כדי להימנע מחיכוך עם הממשלה. ההחלטה התקדימית התקבלה ביום שישי שעבר בעתירה שהגישה אשתו של המחבל פהדי אבו שחידם, שביצע פיגוע בעיר העתיקה בירושלים, נגד הריסת ביתה. השופט נעם סולברג החליט שלא לקבל החלטה הנוגעת לבקשה להוצאת הצו".

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, מסר בתגובה: "תנועת אם תרצו מברכת את השופט סולברג על קבלת החלטה מוסרית, צודקת ואנושית. הוצאת צו הקפאה להריסת בית מחבל משדרת מסר חמור ובו כביכול מערכת המשפט מקבלת את טענות משפחת המחבלים, בעוד הלכה למעשה במרבית המקרים טיעוני משפחות המחבלים נדחים. לכן טוב עושה השופט סולברג כאשר מבקש למנוע מסר שכזה".

עוד אמר: "הצעד המשלים כעת הוא לקדם הריסת בתים באופן מהיר הרבה יותר וזאת על מנת לקדם את ההרתעה נגד הטרור ולהציל חיי אדם. אנו קוראים לשופטים לצמצם משמעותית את זמני ההליך המשפטי וכן להתחיל לדחות על סף עתירות שחוזרות על עצמן ללא בסיס משפטי".

הכנת בית מחבל לפיצוץ
בחסות הסערה: בני מיעוטים יידו אבנים ושלג על יהודים בשער שכם
על רקע התקיפות הישראליות: מתיחות בין רוסיה לסוריה
ניסיון פיגוע: ירי על עמדה צבאית
גורם מדיני: "המטס הרוסי-סורי בגולן - מסר לישראל"
זרקו אבנים על יהודים ופגעו ברכב פלסטיני
בערב שבת: גנב אופניים מתושב במהלך קניות לשבת
שמעון הצדיק: הבית גודר - סגן ראש העיר הותקף בסכין
בני ברק: נתפסו הגנבים בישיבה
ביידן: "זה לא הזמן לוותר על חידוש הסכם הגרעין"
המשטרה ברמת שלמה: נגביר את תחושת הביטחון