צפו: צה''ל הורס כביש בלתי חוקי ביו''ש

תיעוד ייחודי של הריסת כביש בלתי חוקי על ידי צה''ל ככל הנראה בעקבות תוכנית ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על יהודה ושומרון

צפו: צה''ל הורס כביש בלתי חוקי ביו''ש השתלטות על הקרקעות ביו''ש

צה''ל הורס כביש בלתי חוקי סמוך לחברון

QudsN

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, השבוע נחשף דו"ח של משרד המודיעין בדבר השתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי יהודה ושומרון. כחלק מההשתלטות על הקרקעות הינו מהלך אסטרטגי של סלילת כבישים למטרת הקמת ערים ערביות ביהודה ושומרון.

תיעוד ייחודי שהגיע לידי בימה' חושף כי ככל הנראה צה''ל החל בהריסת כבישי הגישה לערים הערביות אשר עלולות להיבנות.

ח''כ אחמד טיבי טען בהקשר לסרטון כי: "דחפור צבאי החריב את כבישי הגישה ל-17 יישובים כפריים באזור יאטא חברון. הם גם פגעו באספקת המים ליישובים".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, הדו''ח הממשלתי מציג תמונה של מה שקורה לא רק בשטח C אלא גם בשטח A ו-B. לראשונה גוף ממשלתי ממליץ למדינת ישראל אופרטיבית, למנוע את ההשתלטות הפלסטינית ולפעול אקטיבית לחיזוק הנוכחות הישראלית

יותר מזה - הדוח עומד על הרעיון המוביל של הרשות הפלסטינית להפוך את הישובים הישראליים למובלעות, לחנוק צירי תנועה וצמתים מרכזיים, לקטוע רצפי התיישבות ישראליים וליצור רצפי התיישבות פלסטיניים במטרה כוללת לשלוט בכל שטח יו"ש.

יתרה מכך, הדוח קובע שהרשות פועלת ליצור "רצף טריטוריאלי בין כלל חלקי יו"ש ובינם לבין מזרח ירושלים ובקעת הירדן ויצירת תנאים לחיבור עתידי בין המדינה הפלסטינית לאזורים בעלי רוב ערבי בשטחי מדינת ישראל (גליל תחתון ועליון) ועם ההתיישבות הבדווית בנגב".

הדו"ח נולד בסיור שערך שר המודיעין אלי כהן עם עו"ד אביחי בוארון במרחב עמיחי-שילה. בסיור הוצג לשר את האופן שבו פועלת הרשות הפלסטינית לכיבוש השטח דה-פקטו ונחשפו חומרים, המלמדים על התופעה בכל יו"ש.

כאמור, השר כהן הרים את הכפפה ובחודשים האחרונים אנשי משרד המודיעין בניצוחו של המנכ"ל, תא"ל מרדכי כהנא ישבו על המדוכה וגבשו את הדוח המדובר.

שר המודיעין, אלי כהן התייחס בדו''ח לממצאים המאיימים: ״הרשות הפלסטינית משתלטת באופן מכוון, שיטתי, ובלתי חוקי על שטחי C והשטחים הפתוחים, במטרה ליצור רצף של שטח מיושב בשטחי A ו-B המאפשר חיבור בין כלל חלקי יו"ש, מזרח ירושלים ובקעת הירדן עם הגליל והפזורה הבדואית בנגב. זהו חלק מהניסיון הפלסטיני להקים מדינה על ידי קביעת עובדות בשטח. לא נאפשר זאת".

עוד הוסיף: "הבניה הפלסטינית הבלתי מרוסנת ביו"ש פוגעת בביטחון מדינת ישראל! אנחנו חייבים לעצור אותה. לכן העברתי לקבינט את המלצות משרד המודיעין לטיפול בפצצה המתקתקת הזו באופן מיידי, לפני שיהיה מאוחר מדי".

לסיום אמר: "עלינו לעצור לאלתר את המשך ההשתלטות הבלתי חוקית על הקרקעות, ובמקביל להעמיק את האחיזה הישראלית בשטח, על ידי בנייה ופיתוח״.

ח"כ אופיר סופר הגיב לדו''ח: "הדו״ח על ההשתלטות הערבית בשטחי C ממחישה מצד אחד אוזלת יד ומצד שני החמצה גדולה של היכולת להביא לידי ביטוי רוב ימני מוצק שיגדע באופן סופי את החלום הערבי למדינת טרור בלב הארץ".

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש הגיב: "האתגר הוא עצום. המצב מורכב ומחייב פעילות ממושכת ונחושה כנגד נסיונות הרשות הפלסטינאית מצד אחד וההשתלטות הבלתי חוקית של הבדואיים בנגב מצד שני".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הגיב על פרסום הדו"ח משרד המודיעין לגבי הבנייה הפלסטינית ביו"ש ואמר כי: "מדובר בדו"ח חמור ביותר. כבר שנים שאנו אנשי מועצות ביו"ש זועקים את זעקת הארץ הנכבשת והנגזלת על ידי האויב מדי יום ביומו".

"לראשונה משרד ממשלתי מפיק דו"ח מקיף ורציני שמתאר הלכה למעשה את השאיפה של רש"פ ליצירת רצף טריטוריאלי לאורך כל יהודה ושומרון. התוצאה של זה, היא הכפלה תוך עשור של כל השטח הבנוי של הרשות הפלסטינית והפיכתה בפועל של ההתיישבות הישראלית למובלעות. דו"ח זה מוכיח בצורה חד משמעית שמדובר במלחמה של ממש על עתיד יהודה ושומרון".

"על ממשלת ישראל, להבין שלא מדובר במחלוקת פנים ישראלית שיכולה להימשך לנצח ולשים נושא זה בראש סדרי העדיפויות, כמשימה לאומית. אם קראתם לעצמכם "ממשלת שינוי", נשמח להיווכח שהשינוי הראשון שתעשו יהיה שינוי מהותי ביחס למערכה על שטחי C ביהודה ושומרון".

"לטפל באיש הגזען והאנטישמי הזה ולהושיבו בכלא"
הנגב הפרוע: כך נראה מצב הפשיעה בארבע השנים וחצי האחרונות באזור
בעקבות חשד לחדירה: פצצות תאורה גרמו לשריפה
בישראל יעלה מס הפחמן, לעזה: הנחה במע''מ
פאדיחה: נגנבה ניידת למשטרה
בני ברק: צלבי קרס רוססו על בית כנסת
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית"
החלטה מקוממת: המחבל שדקר חרדי ירצה 9 שנים פחות בכלא
58 מיליארד: סוכם תקציב הביטחון