בן גביר תקף בחריפות את עמר בר-לב במליאת הכנסת

השר לביטחון פנים היוצא, עמר בר-לב דיבר במליאה נגד חוק פקודת המשטרה שהעלה חבר כנסת והשר המיועד, איתמר בן גביר. בתגובה תקף אותו בן גביר בחריפות

בן גביר תקף בחריפות את עמר בר-לב במליאת הכנסת

יו"ר 'עוצמה יהודית' והמיועד לשר לבטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר הציג את חוק פקודת המשטרה שיזם ותקף את השר בר לב שדיבר נגד החוק: "אני רוצה להתייחס לשני נושאים שצבטתי את עצמי כששמעתי אותך מדבר עליהם, קודם דיברת על זכויות אזרח, אתה חושב שכולנו טמבלים? מי זה שפגע בציבור חרדי פעם אחר פעם, מי זה שפגע בחופש הביטוי אתה מדבר על זכויות אזרח, שנה וחצי התעללתם באזרחים, פגעתם באנשים וזה היה במשמרת שלך".

בהמשך נאומו ציטט את בר לב שטען גם הוא שיש בעיה בפקודת המשטרה: "אני אקרא דברים שאתה אמרת בוועדת חקירה על כלא גלבוע וחשפת ואמרת כבר ביום הראשון שלי בתפקיד התעורר נושא של סמכויות השר לביטחון פנים במשטרה, סביב מצעד הדגלים ואמרת למחרת שהתחיל המצעד, בבוקר המצעד הוצאתי מכתב למפכ"ל והנחיתי אותו, אין רימונים בהר הבית, אין שימוש ברובה רוגר, כעבור שעה הרים המפכ"ל טלפון אלי ואמר לי זה לא בסמכותך, תישיר מבט ותספר מה עשית? שנספר מה עשית? פנית ליועמ"ש. אתה טענת שיש בעיה ושפקודת המשטרה היא לא בסדר, היא לא מכסה את הדברים וצריך לשנות אותה, אז פתאום שאנחנו מציעים זה לא דמוקרטי ופוגע בזכויות אדם, איזו צביעות".

עוד הוסיף בן גביר בנאומו על הטענה שנשמעת נגד התערבות הפוליטיקה במשטרה: "אמרת שיש הבדל בין צה"ל למשטרה. ואני שואל צה"ל יכול להיות צבא פוליטי, לצה"ל מותר? פוליטיקה צריך להוציא מהמשטרה ומהצבא, ודווקא הצעת החוק שאני מביא מוציאה את הפוליטיקה ומגדירה את היחסים, פוליטיקאים צריכים לקבוע מדיניות השוטרים חוקרים, ככה זה בדמוקרטיה וצר לי שפעם אחר פעם אנחנו צריכים ללמד אתכם את הנושא".

בן גביר במליאה
דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת