מהרעשים בשבת ועד לקריסת הבניין: כך ניצלו 30 משפחות בחולון

לפני כשעה קרס ברחוב סרלין בחולון בניין בן 4 קומות לאחר שאתמול נבקעו בו סדקים ודייריו פונו מחשש מידי לחייהם. כרגע המאמצים מתרכזים בפינוי המבנה שקרס, סריק...

מהרעשים בשבת ועד לקריסת הבניין: כך ניצלו 30 משפחות בחולון

לפני כשעה קרס ברחוב סרלין בחולון בניין בן 4 קומות לאחר שאתמול נבקעו בו סדקים ודייריו פונו מחשש מידי לחייהם. כרגע המאמצים מתרכזים בפינוי המבנה שקרס, סריקות בזירה ובחינת מסוכנותם של המבנים הסמוכים. פעולות הפינוי המהירות והמקצועיות שנערכו אתמול על ידי צוותי כיבוי אש מתחנת חולון במחוז דן מנעו אסון כבד בנפש.

אתמול (ש) בבוקר בשעה 07:33 התקבל במוקד 102 דיווח ראשוני מדיירי הבניין שהתלונן כי נשמעים קולות מקירות הבניין וכי הם לא מצליחים לפתוח את דלת דירתם.

כוחות כיבוי והצלה רבים מתחנת חולון במחוז דן הוזנקו מידית לזירת האירוע והחלו בסריקת המבנה. בשל הסדקים הרבים שהתגלו בקירות הבניין בו מתגוררים למעלה מ-30 משפחות הודיע מפקד הכח רשף יוני בוצ'קבסקי למרכז השליטה בשעה 08:01 כי יש לפנות במידית את דיירי הבניין בשל הסכנה הנשקפת לחייהם.

כוחות כיבוי וההצלה החלו בסריקת 4 קומות הבניין תוך שהם מסייעים לקשישים לצאת מדירותיהם ולהתפנות. בשעה 08:28 דיווח מפקד הכח כי הפינוי הושלם. בו בזמן החלו הצוותים בפינוי מיכלי הגז וניתוק מקורות תשתיות המסכנים את דיירי הבניין ובהם מים וחשמל.

בשעה 08:45 הגיע לזירה מהנדס העיר שהוזעק למקום ובהערכת מצב משותפת עם גורמי המשטרה הוחלט כי יש סכנה מידית לקריסת הבניין.

מחשש לחיי הדיירים בבנינים הסמוכים ביקש מפקד תחנת חולון טפסר משנה שאול רחמים בשעה 09:05 להזעיק למקום מהנדס מפיקוד העורף כדי לחוות דעתו על הסכנה הנשקפת לבניינים הסמוכים.

סמוך לשעה 10:00 הגיע למקום מהנדס פקע"ר ומהנדס עירוני נוסף ובתום הערכת מצב קצרה הוחלט כי יש לדאוג לפינוי מוחלט של המבנה ובכלל זה של בעלי חיים מחשש לקריסה מידית.

מרגע זה ועד רגע הקריסה כ-32 שעות לאחר מכן נחסמה הגישה לבניין, החלטה שמנעה אסון גדול.

הבניין שקרס

תיעוד קריסת הבניין בחולון

סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו