הרכבת המהירה לירושלים ולנתב"ג חוזרת לפעול בשעות הערב המאוחרות

רגב: אנו מביאים בשורה גדולה לתושבי ירושלים, לעשרות אלפי העובדים והמבקרים בבירה, ולטסים ונוחתים מחו"ל. הרכבת המהירה לירושלים תשוב לעבוד בשעות הערב המאוחרות

הרכבת המהירה לירושלים ולנתב"ג חוזרת לפעול בשעות הערב המאוחרות אילוסטרציה

בשורה לנוסעים בקו הרכבת המהיר לירושלים ולנתב"ג. מיום ראשון הקרוב (9 במאי), יוארכו שעות הפעילות של קו הרכבת המהיר בין הרצליה לירושלים, עד לשעה 23:00, במקום 21:30 כיום. זאת, בעקבות הנחייתה של שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב, להחזיר את התחבורה הציבורית לפעולה סדירה, תודות ליציאה ממשבר הקורונה והסרת המגבלות.


רכבת ישראל תוסיף לשם כך שמונה רכבות חשמליות בין הרצליה לירושלים. בנוסף, הורתה השרה לרכבת ישראל להיערך להחזרת תנועת הרכבות בקו במוצאי שבת, שהופסקה עקב משבר הקורונה. החזרה לפעילות הרכבות לירושלים ולנתב"ג במוצ"ש תבוצע בשבועות הקרובים.


השרה רגב ציינה כי החזרה המבורכת לשגרה, לצד העלייה במספר הנסיעות ברכבת והגידול בהיקף הפעילות במשק, מחייב להחזיר את התחבורה הציבורית לסדרה, ולאפשר לציבור אלטרנטיבה זמינה ויעילה לשימוש ברכב הפרטי. "לרגל יום ירושלים, אנו מביאים בשורה גדולה לתושבי ירושלים, לעשרות אלפי העובדים והמבקרים בבירה, ולטסים ונוחתים מחו"ל. הרכבת המהירה לירושלים תשוב לעבוד בשעות הערב המאוחרות".


במסגרת הארכת שעות הפעילות, יתווספו רכבות שייצאו מהרצליה בשעה 21:31, 22:00, 22:31 ו-23:00 ויעצרו בתחנות תל אביב, נתב"ג ותחנת יצחק נבון בירושלים. בכיוון השני, הרכבות יצאו מתחנת יצחק נבון בירושלים בשעות 22:03, 22:33 ו-23:03 ויעצרו בתחנות נתב"ג, תל אביב והרצליה.


משרד התחבורה ניצל את השקט היחסי בכבישים במהלך תקופת הקורונה וקידם משמעותית את עבודות התשתית בפרויקטים מרכזים שנועדו לשדרג את השירות לציבור הנוסעים ברכבת. העבודות האינטנסיביות של רכבת ישראל מבוצעות בחלקים נרחבים של רשת המסילות, תוך קיצור לוחות הזמנים של הפרויקטים בשנה עד 5 שנים. בין השאר, הואצו עבודות החשמול של קווי הרכבת מאשקלון ועד נתניה, התקנת מערכת איתות חדשה והרצות של ציוד נייד חדש שיוכנס לפעילות בשנה הקרובה.


מידע מפורט אודות השינויים בפעילות הרכבות זמין באתר רכבת ישראל, במוקד השירות הטלפוני של הרכבת 5770* וביישומוני התחבורה הציבורית. עד להודעה חדשה, כל נסיעה מחויבת בהזמנה מראש של שובר נסיעה, באתר האינטרנט או במוקד השירות הטלפוני. כמו כן, על פי התקנות משרד הבריאות נוסעי הרכבת מחויבים בעטיית מסיכה בתחנות ובמהלך הנסיעה ובשמירה על ריחוק חברתי

החל מכ''א תמוז: הקלות נרחבות בכניסת זרים
האדמו"ר מלעלוב ירושלים ערך "סעודת ראש חודש" בעיה"ק צפת‎‎ • גלריה
לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה
שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו