פומפאו: מגנה את יחס סין לאויגורים

מזכיר המדינה פרסם ציוץ בטוויטר שבו קבע כי סין אחראית לפשעים נגד האנושות בחבל המוסלמי במערב סין • "המפלגה השלטת צריכה לתת את הדין"

פומפאו: מגנה את יחס סין לאויגורים מייק פומפאו

ממשלת טראמפ משגר מהלומה אחרונה לעבר סין ב-24 השעות האחרונות לשלטונו. על פי הדיווח של נטע בר בישראל היום, מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו פרסם ציוץ ברשת החברתית טוויטר שבו הכיר ביחסה של סין בני המיעוט האויגורי כ"פשעים נגד האנושות" ו"רצח עם".

בציוץ כתב מזכיר המדינה: "החלטתי כי הרפובליקה העממית של סין מבצעת רצח עם ופשעים נגד האנושות במחוז שינג'יאנג, כשהיא שמה למטרה את המיעוט המוסלמי האויגורי וחברי קבוצות מיעוט נוספות".

"המעשים הללו הם פגיעה בעם הסיני ובאומות המתורבתות בכל מקום. ממשלת סין והמפלגה הקומוניסטית השולטת במדינה יתנו את הדין על המעשים", הוסיף פומפאו.

מזכיר המדינה התייחס לטענות כי סין מבצעת פשעים נגד האנושות בחבל שינג'יאנג ובמיעוט המוסלמי-טורקי האויגורי. פשעים אלו כוללים עקירה כפויה של אזרחים, העסקתם בכפייה במפעלים ובמטעי כותנה ושליחת חשודים בהתנגדות למשטר או בקיצוניות דתית ל"מחנות חינוך מחדש" שם עוברים אינדוקטרינציה בתנאים של כליאה.

בייג'ינג מאשרת כי היא מקיימת מערך "מתקני הכשרה מקצועית" שאליהם נשלחים פושעים או קנאים דתיים וכי נשלחים עובדים מחבל שינג'יאנג לעבודה במפעלים בסין. עם זאת, השלטון הסיני טוען כי מדובר במאמץ ליצור אינטגרציה בין תושבי חבל שינג'יאנג ליתר סין וחלק ממלחמה בטרור האסלאמי במחוז.

דיווח: לפחות 17 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בתקיפה האמריקנית בסוריה
צפון קוריאה: שבויי מלחמה משמשים כעבדים
עשרות ישראלים נתקעו ללא טיסת חירום
הלבנונים מאשימים: "ישראל אשמה בזיהום הזפת"
"סבא"א הגיעה לעסקה חדשה עם איראן"
נזקי הסנקציות לאיראן: יותר מטריליון דולר
מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס
אוסטרליה: פייסבוק חוסמת תכנים בעקבות סכסוך עם הממשלה
עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים