נחשף: ההשפעה של השירה על האדם

נחשפות תוצאות הניסוי המוזיקלי הבינלאומי שבחן לראשונה את כוחה האדיר של השירה והשפעתה על האדם והטבע

נחשף: ההשפעה של השירה על האדם

ניסוי מוזיקלי אנרגטי בינלאומי התקיים במקביל במדינות רבות ברחבי העולם ותוצאותיו נמדדו במדינות: ישראל - דובאי – הודו - סנט פטרסבורג - אנגליה.

הניסוי, שבדק את השפעת השירה והצלילים על התדרים בגוף והשפעתם על החיוניות, ריפוי הגוף והתודעה וההשפעה על הטבע והסביבה, חושף תוצאות חיוביות המציגות שינויים חיוביים בירידה ברמת הסטרס, השיפור ואיזון המצב האנרגטי.

בישראל השתתפו בניסוי כ-15 חולי פיברומיאלגיה שהשתתפו בסדנת InHeal – Recover במרכז המדיקל קר. תוצאות הניסוי חושפות כי חל שיפור מהותי במצב הבריאותי של כלל המשתתפים, במסגרתו פתיחת חסימות אנרגטיות, שינויים של השדה האנרגטי והשפעה אלקטרומגנטית על ירידה ברמת הלחץ והסטרס, עלייה ברמת האנרגיה והחיוניות ושיפור ברמת איזון הגוף והאנרגיה בזמן השירה.

כמו כן בניסוי השתתפו גם שאולי פז יניב מנכ"ל ומבעלי מדיקל קר ומיכל שרגא סלונים מנהלת מערך ההחלמה האינטגרטיבית של המרכז, שעל אף ששניהם אנשים בריאים ניתן היה לצפות בשינוי מרשים בירידה ברמת המתח והעייפות ועליה ברמת החיוניות כתוצאה מהשירה המשותפת במהלך הניסוי.

בדובאי נערך הניסוי במרכז רפואי הוליסטי שבדק את השפעת השירה והצלילים על שני משתתפים, במסגרתו בנוסף בחן בנוסף גם את ההשפעה על האיזון, החיוניות והתודעה, וריפוי הגוף תוך התייחסות מורחבת יותר להשפעה על תפקודי בלוטת התריס ותפקודים בריאותיים אחרים בגוף.

אילוסטרציהשאולי פז יניב מנכל מדיקל קר - מרכז מומחים לרפואה אינטגרטיבית בשיטת InHeal

בסנט פטרסבורג - פרופסור קורקטוב מדד האם שירה קולקטיבית יכולה להשפיע על השדה. בהתאם לתוצאות הניסוי, ניתן לראות כי חל שיפור במצב האנרגיה של הסביבה. הוא הניח במעבדה שלו את מכשיר הספוטניק (פיתוח שלו) סגר את הדלת וחזר כעבור 3 שעות.

הספוטניק בודק פרמטרים שונים בסביבה: כמות הפוטונים באוויר ומצב דחיסותם או פיזורם, שדה אלקטרומגנטי, שדה גיאומגנטי, ופרמטרים נוספים. לאחר ניסויים רבים אפשר לומר שכאשר מסה גדולה של אנשים עושה מדיטציה או כל פעילות מרגיעה, הדבר משפיע על הסביבה ללא קשר למרחק, שכן השדה הוא "מעבר לזמן ולמרחק" וההשפעה נראית באופן שבו סידור הפוטונים יותר קוהרנטי, יותר "שקט", כביכול האנרגיה יורדת, השדה יותר רגוע וגם רמת האנטרופיה יורדת ככל שהמדיטציה מביאה לאיזון ושקט.

מה שהתברר בניסוי הוא גם ירידה באנטרופיה וגם ברמת האנרגיה המעידה על קוהרנטיות יותר גדולה. התוצאות תואמות בין דובאי לבין סנט פטרסבורג, גם בדובאי מדדו עם מכשיר הספוטניק.

בהודו בבנגלור קרישנה מדפה בדק את ההשפעה של השירה הקולקטיבית על המים. במסגרת התוצאות נרשמה עלייה דומיננטית במים ממצב של רמות חוסר סדר בסביבה לקוהרנטיות גבוהה במים ובסביבתם והשפעה על שינוי תצורת המים.

באנגליה - ג'ון סטויארט ריד בדק האם ניתן לראות במים את השפעת השירה. הניסוי הראה תוצאות חיוביות שייחשפו אונליין.

הניסוי הינו זהו שיתוף הפעולה הראשון בין מרכז המדיקל קר בשיטת InHeal עם ציפי רז בימאית הסרט "השדה האחד" והמלחין והמבצע רוברט קוקסון.

לראשונה בעולם נערך ניסוי מהסוג הזה בישראל, שבמקביל התקיים במדינות נוספות בעולם, ובחן את השפעת התדרים והצלילים בדרכים שונות. בתום הניסוי נאספו הממצאים שחשפו את ההשפעה בכל מדינה וההשפעה הקולקטיבית.

הניסוי נערך בעזרת מספר מכשירי מדידה חדשניים, שבדקו את השינויים בתדר הכללי ואת השינוי וההשפעה על התדר הפרטי של כל אחד ואחת מהמשתתפים ורמת החיוניות.

לדברי שאולי פז יניב, מנכ"ל ומבעלי מדיקל קר בשיטת InHeal: "ההשתתפות בניסוי הינה חלק מהפעילות הגלובלית של המרכז ושיתופי הפעולה שלנו עם המומחים המובילים בישראל ובעולם בתחום הרפואה האינטגרטיבית. אנו נרגשים לחשוף את תוצאות הניסוי הבינלאומי, שמציג תהליך פורץ דרך וראשוני בתחום וחושף את יכולת ההשפעה שיש לכל אחד מאיתנו על החיבור שבין גוף רוח ונפש ועל שינוי גלובלי חיובי מהותי, וכן את החשיבות שיש לרפואה האינטגרטיבית כחלק בלתי נפרד מהטיפול במכלול ובעצמנו".

אודות מרכז מדיקל דק בשיטת InHeal

"מדיקל קר" הינו מרכז מומחים לרפואה אינטגרטיבית שבו ניתן לעבור טיפולים וסדנאות לקהלים שונים בשיטת InHeal שפותחה במרכז.

המרכז מציע מגוון סדנאות וטיפולים משלימים ייחודיות:

• סדנת טיפול 10,000 לנפש לאיזון מחדש של גוף נפש ורוח.

• סדנה לחולי פיברומיאלגיה.

• סדנה לסובלים מטראומות.

• סדנה למחלימים אונקולוגיים.

במסגרת הסדנאות מוצעת תוכנית אינטגרטיבית גוף - רוח – נפש, והענקת כלים לשינוי הרגלי חיים והעמקת העבודה הפנימית הנדרשת לחיים בריאים יותר. תמיכה והעצמה והתנקות מרעשים, טראומות ואירועים נפשיים, הפחתת לחצים וחרדות, שחרור חסימות אנרגטיות ותהליך טיהור פנימי, לצד טרנספורמציה ריגשית וריפוי פנימי, באמצעות טיפול במגוון שיטות ובתהליך הוליסטי, תוך הדרכה וליווי בנושאי תזונה בריאה לחיזוק הגוף והחיוניות, תמיכה נפשית ורגשית, סדנאות העצמה וקשת רחבה של טיפולים משלימים ייחודיים, הניתנים על ידי מטפלים ומומחים.

הסדנאות נערכות בתנאי פנסיון מלא.

המרכז נהנה מייעוץ ותמיכה של מומחים, בהם: ד"ר אליעד אייזיק, הגב' ברנדון בייס, ד"ר נאדר בוטו, ועוד.

גרף שמציג את השפעת השירה על לחץ, אנרגיה ואיזון הגוף לפני ואחרי השירה (כתום לפני וסגול לאחר השירה), מצב הלחץ יורד, האנרגיה עולה ואחוזי רמת האיזון עוליםבעיה בתפקוד בלוטת התריס לפני השירהתפקוד בלוטת התריס אחרי השירה במצב אופטימלי.
עזרה זדונית: מחקר חדש מגלה - כך "נעזור" לאדם שאנו מקנאים בו
איך לחסן הגוף מווירוסים? חובה לכל אדם
חוקרים פיתחו אלגוריתם הקורא את ה-DNA שלנו כשפה אנושית
משה ליאון לטובת שמירת צביון נקי לעיר ירושלים
מדהים: כך תתאפשר הפרדה מדויקת של חלקיקים ננומטריים
נעליים מודפסות בתלת מימד? חיבור בין החברות יאפשר חדשנות מדהימה
תחזית איומי הסייבר לשנה הבאה: מתקפות הסייבר מכוונות לכל היעדים
מיומנויות למידה או חשיבה במתמטיקה
חיקוי של הטבע: משלוח ישיר לתאי העצב
פיתוח חדשני מאפשר הובלה של מחטים ניתוחיות מעוקלות לרקמות "נחבאות"