הלבנונים מאשימים: "ישראל אשמה בזיהום הזפת"

חסן דיאב, המחזיק בתיקי הסביבה במדינה ובעומד בראשה באופן זמני, פנה ליוניפי"ל בבקשה לפתוח בחקירה • " מחכה להתפתחויות"

הלבנונים מאשימים: "ישראל אשמה בזיהום הזפת" מתוצאות זיהום הים


ראש הממשלת לבנון הזמני, חסן דיאב, האשים אמש (שני) את ישראל בזיהום הזפת בחופים. הוא אף פנה ליוניפי"ל בבקשה שיפתחו בחקירה ויבחנו סיוע להתמודדות עם הזיהום החמור. דיאב מחזיק גם בבתיקי ההגנה והסביבה במדינה, ואמר: "אני עוקב אחרי ההתפתחויות".


על פי הדיווח ב"ישראל היום", ראש ארגון "גרינפיס" במזרח התיכון ובצפון אפריקה, ג'וליאן ג'רייסאטי, מסר כי "משרד הסביבה נדרש לפתוח במיידית בצעדים, דוגמת בניית תוכנית להערכת הנזקים". עוד הוסיף: "הרשויות חייבות ליצור תוכנית מהירה שתפחית את הפגיעה בסביבה ובבריאות הציבור".


הפעם האחרונה שבה חופי הים של ארץ הארזים ניזוקו באופן כזה הייתה במלחמת לבנון השנייה. ב-14 וב-15 ביולי 2006 הופצצה תחנת הכוח ג'ייה, ונגרמה דליפה של כ-30 אלף טונות נפט לים. זה הוביל את העצרת הכללית של האו"ם לאשר החלטה לא מחייבת ברוב קולות בדצמבר 2014 הקוראת לישראל לפצות את לבנון ב-856.4 מיליון דולר.


בתוך כך, המשרד להגנת הסביבה הודיע אתמול, כי השופט ד"ר זיאד פלאח מבית משפט השלום בחיפה הטיל צו איסור פרסום על החקירה המתנהלת בנושא הזיהום. הצו אוסר לפרסם כל פרט מפרטי החקירה וכל פרט העלול לזהות את החשודים, ובכלל זה שם כלי השיט, נמלי מוצא ויעד, מטען ונתיב שיט. תוקפו של הצו עד ל-28 בפברואר.

סיכום חדשות השבת: הכותרת שלא כדאי שתפספסו
דיווח: האקרים רוסים וסינים גנבו מידע על החיסונים לקורונה
מזכיר המדינה בלינקן: "מאוכזבים עמוקות מההחלטה לחקור את ישראל"
הגעש בגודל 25 ק"מ בעודו באוויר
איראן וסוריה מעורבים בזיהום החופים • "נבוא חשבון"
נתניהו: "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפה"
בית הדין בהאג: פותחים חקירה נגד ישראל
בפנטגון חוששים מהתעצמות גרעינית של צ. קוריאה
"חייבים ללמוד מישראל": דרישה צבאית חריגה מצד סנטורים
צפו: מלוה מלכה השנתי של הגמ"ח המרכזי במדינות חבר העמים