האם אופניים חשמליות יחוייבו בביטוח חובה?

במשך מעל לחמש שנים התנהל משפט עקב תביעת נפגעי תאונות אופניים חשמליות וקורקינטים, נגד חברת ביטוח 'קרנית'. לאחר דין ודברים, הוחלט בבית המשפט בת"א כי אופניים חשמליות- דינן ככלי רכב מנועי

האם אופניים חשמליות יחוייבו בביטוח חובה? בימה - המעודכנים מעדכנים

במשפט בעניין האם אופניים חשמליות הינן כרכב מנועי לעניין תשלום של פיצוי לנפגעים, כתבה וינבאום וולצקי, בפסק הדין: "תכליתו של חוק הפיצויים הייתה ליתן פתרון לנפגעים בדרך מכלי רכב, כאשר הסיכון להיפגע מכלי רכב מנועי גבוה לאין ארוך מזה של כלי שאינו מנועי. הכוונה הייתה ליצור מנגנון פיצוי שהוא נוסף על זה שבביטוח הלאומי לאותם נפגעים".

השופטת הסבירה את פסק דינה: "אין בידי לקבל את עמדת המדינה כי הסיכון התחבורתי בשימוש באופניים חשמליים נמוך. העדויות שהובאו בפניי מלמדות על עלייה דרמטית הן בכמות הנפגעים והן בחומרת הפגיעות, לרבות של הרוכבים עצמם. גם אם ייקבע שאופניים חשמליים אינם נכנסים תחת ההגדרה של רכב מנועי בחוק הפיצויים, נכון וראוי להכניסם אליה, ולהחיל על השימוש בהם את החובות הנוגעות למשתמשים בכלי רכב מנועי".

כמו כן, השופטת המליצה כי: "לאור הסיכון המוגבר שבפגיעה של רוכב אופניים חשמליים בעצמו או בצד ג’, נכון היה לחייב בביטוח חובה גם רוכבי אופניים חשמליים, בדיוק כפי שמחויב כל רוכב אופנוע ואפילו מדובר באופנוע קטן".

כעת נשאר לחיות לראות, האם אופניים חשמליות יחוייבו בביטוח חובה?

שלוש שכונות בירושלים יכנסו לסגר מלא לעומתם בני ברק ומודיעין עילית לא יוגבלו
איש עסקים ישראלי חשוד בהעלמת מיליונים מהרשויות
חיות הבר בסכנה עקב ''צייד ספורטיבי''
אדלשטיין לתושבים: המגבלות אינן עונש
לאחר הסערה: סוכם על הקמת מלון לתושבי ביתר
פינת החי: צפע ארצי-ישראלי
בקשתם של ישראלים רבים לשוב לארץ עקב הקורונה, מביא לפתרון בעיית "בריחת המוחות"
פועל נפגע ממשאית בביתר עילית
אל-על מתייעלת בהיקף של 86 מיליון דולר
סגר לשבוע על העיר ביתר עילית