קוטל עשבים נמצא קשור לעלייה העולמית בבעיות גלוטן וצליאק

קוטל העשבים ראונדאפ נמצא קשור לריבוי אי סבילות לגלוטן ולמחלת צליאק // מאת: דר' מרדכי הוכברג ז"ל, מראשוני התזונאים בארץ

קוטל עשבים נמצא קשור לעלייה העולמית בבעיות גלוטן וצליאק עוגיות ללא גלוטן. אילוסטרציה

במחקר שפורסם נמצא שקוטל העשבים ראונדאפ קשור לעלייה הכלל עולמית לאי סבילות לגלוטן, מעי רגיז ולמחלת צליאק. במחקר על כך, שהוא מחקר שנחשב לדרג ראשון באמינותו ואיכותו, דר' אנטוני סמסל ודר' סטפני סנף מצאו שהעלייה בתחלואה במחלות אלו קשורה בהתרחבות השימוש בקוטל העשבים ראונדאפ. החומר הפעיל שבראונדאפ הוא גליפוסט, חומר רעיל כשלעצמו. אבל, ביחד עם חומרים מוספים לתרכובת הראונדאפ, פרופ' סראליני מצרפת מצא שרעילות של ראונדאפ היא כ- 1,000 פעמים גבוהה יותר ממה שמייחסת לו החברה המייצרת ומשרדי חקלאות שונים. אלו בודקים רק את החומר הפעיל המרכזי שבתכשיר הריסוס החקלאי - לא את רעילותו בפועל, כאשר הוא נמכר ביחד עם החומרים המוספים אליו. ראה מאמר קודם בחוברת זו. מאמר חדש זה פורסם בעיתון המדעי Journal of Interdisciplinary Toxicology.

החוקרים כותבים במאמרם, שבהתבסס על תוצאות המחקר שלהם, כיום 1 מכל 20 אנשים באמריקה הצפונית ובמערב אירופה סובלים ממחלת צליאק או אי סבילות לגלוטן. כפי שנכתב במאמרם, "אי סבילות לגלוטן היא מגיפה שהולכת ומתפשטת בארה"ב כמו גם בכל העולם". לפי נתוני המחקר, "כל מה שידוע על ההשפעה הביולוגית של גליפוסט, עיכוב פעולת ציטוכרום 450 P, שיבושים בייצור של חומצות אמיניות ארומאטיות, בהסעת מתכות חיוניות בגוף וביכולת נוגדת חיידקים, כל אלו תורמים למחלת צליאק". חברת "מונסנטו" יצרה, בדרך של הנדסה גנטית, גידולי חקלאות עמידים לראונדאפ. אז, חומר זה קוטל בשדות כל צמח לא מהונדס, כלומר, את כל צמחי הבר. כך, ראונדאפ הפך להיות קוטל העשבים הנמכר ביותר בעולם. אבל, נתוני מחקר זה מלמדים שלריסוס בחומר זה יש מחיר, מחיר בריאותי כבד.

כפי שנכתב בעיתון המקצועי Sustainable Pulse: צליאק היא מחלה של מערכת העיכול והיא מזיקה למעי הדק ומפריעה לקליטה של רכיבי תזונה מן המזון. לחולי צליאק יש אי סבילות מוחלטת לגלוטן, חלבון המצוי בחיטה, שיפון ושעורה. שאריות של גלוטן יכולים להופיע גם במוצרים נוספים שאליהם נכנס שמץ של קמחים מהדגנים הנ"ל.

כאשר אנשים חולי צליאק אוכלים מזונות עם גלוטן, נהרסים אצלם במעי הדק הסיסים שמכסים את דפנות המעי הדק ועוזרים לספיגת רכיבי התזונה והכנסתם לדם. בהעדר סיסים נורמאליים, חולי צליאק יכולים לסבול מתת תזונה ולא משנה עד כמה המזון שלהם מעולה. לכן, כה חשוב לחולי צליאק להתרחק מכל מזון מכיל גלוטן. אי סבילות לגלוטן היא מצב חמור פחות, אבל כיום גם הפרעה זו נקשרת לשלל צרות ובהן הפרעות קשב ולמידה, עצבנות, רגישות יתר ועוד.

להזמנת חוברות תזונה פלוס ניתן להתקשר לרויטל הוכברג
052-8603617

מקורות
Roundup herbicide linked to celiac disease and gluten intolerance, March 03, 2014 by: J. D. Heyes
http://www.naturalnews.com/044150Roundupherbicideceliacdiseaseglutenintolerance.html#ixzz2use5Uazc
http://sustainablepulse.com

ייצור מים באמצעות חומרים זמינים וזולים
כך ינקו את החלל מהפסולת
לראשונה בעולם: הדפסת תלת-מימד של גידול סרטני שלם ופעיל
שנה מראש: המערכת החוזה את תפוקת החלב של כל פרה בעוד שנה
ההסבר לתעלומה רבת שנים בייצור מימן
רוצים לעדכן את הגרסה של הרכב? כך זה יתרחש - בקרוב
מדענים מצאו פתרונות יעילים לבעיית שלושת הגופים המפורסמת
הכירו את הפטנטים: בית חולים וירטואלי ומערכת תופים ייחודית
פריצת דרך: הישג דרמטי בהנדסת רקמות לימפטיות
פרה טכנולוגית? הכירו את הממשק המנהל אותה