רגע לפני הקפיצה למים: טיפים לטיול בטוח

לפני חג הסוכות והטיולים המבורכים כדאי לדעת כי לצד ההנאה בטיול טמונות גם סכנות ומוטב להיזהר מהן. כך תוכלו לעבור את הטיולים בצורה מהנה ובטוחה: • למדו את ה...

רגע לפני הקפיצה למים: טיפים לטיול בטוח הכנרת המדהימה

לפני חג הסוכות והטיולים המבורכים כדאי לדעת כי לצד ההנאה בטיול טמונות גם סכנות ומוטב להיזהר מהן. כך תוכלו לעבור את הטיולים בצורה מהנה ובטוחה:

• למדו את המסלול שבו אתם מעוניינים לטייל, בדקו את תאריך עדכון אתר האינטרנט או בספר הטיולים שקיבלתם את ההמלצה ממנו, תוואי השטח דינאמי ומשתנה תדירות.

• וודאו שאינכם מתהלכים על כבישים או במקומות שנהגים עלולים שלא לראות אתכם בנסיעתם בכלי הרכב. שימו לב האם האזור מגודר במידה וכן אין לחצות את הגדר. אתם עלולים להיכנס לשטחי אימונים של צה"ל או חלילה לשדה מוקשים.

• יש להתעדכן במזג האוויר כיום לפני הטיול, במידה והתחזית מציגה תנאי מזג אוויר קשים מומלץ לדחות את הטיול, עומס חום או גשם ורוח יפגמו בהנאת הטיול והופכים את מסלול הטבע למסוכן.

• יש להקפיד על כמות מים מספקת (מומלץ מינימום 3 ל' מים לשעת הליכה מאומצת בחום), לא מומלץ לשתות שתייה ממותקת במהלך הטיול - הדבר גורם לגוף להתייבש.

כאשר אתם עוצרים לנוח במהלך המסלול אין להתקרב לשפת המצוק או לקצה המפל, הקפידו על שני מטרים לפחות בינכם ובין המצוק.

• יש לתכנן את המסלול כך שיגמר כשעה לפני רדת החשיכה. פעילות לילית אסורה בשטחי קק"ל ורשות הטבע והגנים, פרט למקומות המוגדרים כמאושרים ללינה. כאשר אתם מטיילים אין להיכנס לבתים נטושים, מערות, כוכים או מקומות שאינכם יודעים מה נמצא בהם, בתקופה זאת של השנה הטבע ער ואתם עלולים לגלות נחש לא מרוצה או קרציה הנושאת את קדחת המערות.

חשוב מאד להקפיד ללכת אך ורק בשבילים המסומנים ולא לסטות מהשבילים.

• הקפידו להיכנס אך ורק למקורות מים מאושרים עם מציל ובפיקוח, איכות המים ועומק המים משתנים ממקור למקור ואתם עלולים למצוא את עצמכם "עמוק בבוץ" ללא כוונה.

לאחרונה התגלו באזור הצפון מספר אירועי כלבת, בכל מקרה של נשיכה ע"י חיית בר יש לדווח למשרד הבריאות ולגשת לקבל טיפול רפואי במיידי.

בכל אירוע בו נקלעתם לצרה חייגו 100 (משטרת ישראל), בקשו לנתב את השיחה ליחידת-החילוץ האזורית.

אילוסטרציה
אושר: מעונות לפעוטות הפועלים במבני מגורים לא ידרשו לקבל היתר
הלך לעולמו: הגאון רבי מכלוף פחימה זצוק״ל
ראש ישיבות באר יהודה השיא את נכדו • גלריה‎‎
התינוקת אלטע פיקסלר נותקה והומתה באכזריות
בנצי הדייר המיוחד ערך סיום מסכת לע"נ הוריו ● צפו
"רחל! תתפללי שילדינו ישובו הביתה": עשרות ניצולות העתירו בקבר רחל
אבל כבד: ר' קלמן שטקל הלך לעולמו
מערך החינוך של 'אהל שרה' מוביל בשילוב תלמידים עם מוגבלויות
שמחת החלאקה לנכד האדמו"ר משומרי אמונים קרית גת • גלריה
תיעוד הספד התמרורים על פטירת הגר''א אדרת זצ"ל