שווינגר: "היו לנו מהנדסים בשטח, הדרישות המשטרתיות בוצעו אחת לאחת"

מנכ"ל המקומות הקדושים, יוסי שוינגר מגיב לראשונה מאז קרה האסון "ביצענו את כל מה שהמשטרה ביקשה מאיתנו, המשטרה לא יישמה את ההגבלות"

שווינגר: "היו לנו מהנדסים בשטח, הדרישות המשטרתיות בוצעו אחת לאחת" שווינגר בישיבת היערכות במירון

שבוע לאחר האסון הכבד בהילולת הרשב"י במירון בו קפדו את חייהם 45 בני אדם, מגיב לראשונה מנכ"ל המקומות הקדושים, יוסי שווינגר בשיחה עם כתב חדשות 12 והסביר כי לא מתראיין בעצת עורכי דינו, אך לא מפחד מחקירה.


"אנחנו עכשיו רק בחקירה, אני לא מוסמך. אני יכול להגיד לך רק דבר אחד: ביצענו את כל מה שהמשטרה ביקשה מאיתנו אחת לאחת. אבל איך זה קרה? אני לא חושב שאני הכתובת ולא שאני מתנער. אנחנו נחקרים ונצטרך לתת את כל המידע והעברנו אותו כבר".


"אם קצין בטיחות ורישוי של משטרת ישראל מאשר את זה, מה אני אמור לעשות? תגיד לי", אמר שווינגר לכתב.

 

שווינגר הוסיף: "היו לנו מהנדסים בשטח, הם מבצעים את ההחלטות – את הדרישות המשטרתיות והן בוצעו כולן אחת לאחת. הדם עכשיו רותח ואנשים בסערה, ומחפשים פה איזה קורבן. אני נורא מבין את הדברים, אני לא מתנער. שלא תחשוב שאני בורח הצידה, אבל אני על משכבי בלילות, ואני חושב על זה 24/7 עכשיו. אני חושב שעשינו את מה שהתבקשנו לעשות. אנחנו לא קובעים למשטרה כמה להכניס בהר ויתרה מזה, המהנדס שלנו אמר לא יותר מ-3,000 ברחבת תולדות אהרן. הם לא יישמו את זה, המשטרה".


בנוגע לחקירה ולאפשרות שתקום ועדת חקירה ממלכתית, ציין: "אנחנו עכשיו פה במאבק איתנים עם כוחות הרבה יותר חזקים מאיתנו ויבדקו, שתקום ועדת חקירה ממלכתית. אני בעד זה מאוד".

החל מכ''א תמוז: הקלות נרחבות בכניסת זרים
האדמו"ר מלעלוב ירושלים ערך "סעודת ראש חודש" בעיה"ק צפת‎‎ • גלריה
לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה
שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו