השרה להגנת הסביבה בדובאי: רגע של הזדמנויות מצד אחד, ודאגה מצד שני

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, באירוע באקספו דובאי: "נרגשת מאוד להיות השרה הישראלית להגנת הסביבה הראשונה שמבקרת באיחוד האמירויות"

השרה להגנת הסביבה בדובאי: רגע של הזדמנויות מצד אחד, ודאגה מצד שני

השרה זנדברג, מובילה את משלחת הישראלית לשבוע האקלים והמגוון הביולוגי באקספו דובאי.

השרה אמרה: "זהו גם רגע של דחיפות ודאגה רבה, בשל משבר האקלים. הדוח של ה-IPCC הדגיש, כי יש לנו חלון הזדמנויות צר לפעול כדי להגביל את עליית הטמפרטורה ל -1.5 מעלות ולבנות חוסן בפני שינויי אקלים בלתי נמנעים. גם אם כל מדינות העולם יקבלו על עצמן את התחייבויותיהן הנוכחיות, גזי החממה יישארו באטמוספירה שנים רבות, וההשפעות השליליות שלהן יורגשו במשך עשרות שנים. אנו כבר רואים את ההשפעות ההרסניות של משבר האקלים ברחבי העולם".

עוד אמרה: "המזרח התיכון פגיע במיוחד להשפעות שינויי אקלים כמו מדבור, בצורת, אובדן מגוון ביולוגי ומזג אוויר קיצוני. המחיר של המשך דרכנו הנוכחית גבוה בהרבה מהעלות של ביצוע הצעדים הדרושים לשינוי כלכלותינו, וכן שינוי בתחומי האנרגיה ודפוסי הייצור והצריכה".

השרה קראה לשיתוף פעולה: "אני מצפה ומקווה לשתף פעולה עם איחוד האמירויות ועם כל המדינות שחתמו על הסכמי אברהם בתחומים רבים, החל מהיערכות למשבר האקלים, ועד לפתרונות כלכלה מעגלית, הגנה על הסביבה הימית ושמירה על המגוון הביולוגי".

"עלינו לקדם למידה הדדית, מחקר משותף, תרגילים ופרויקטים חוצי גבולות, ופעילויות חינוך ומידע משותפות. שיתוף פעולה זה יהיה טוב לא רק לסביבות שלנו, לבריאות ואיכות החיים שלנו - הוא יהיה טוב גם לכלכלות שלנו. טריליוני דולרים יושקעו בתחום האקלים בעשור הקרוב, והמדינות בחוד החנית של החדשנות הסביבתית כיום יהיו ממוצבות היטב למלא תפקיד מוביל בשינוי האקלים העולמי הקרוב. זה המסר של המשלחת שלנו", הוסיפה.

לסיום אמרה: "מעגל השלום המתרחב באזורנו יכול להוביל לפריצות דרך טכנולוגיות שיחזקו את החברות שלנו, ייצרו צמיחה כלכלית, ישפרו את היציבות האזורית וישפרו את חייהם של מיליארדי אנשים ברחבי העולם. אני רוצה לנצל הזדמנות זו ולקרוא לכל מדינות האזור, כולל מדינות שאין לנו עדיין קשרים רשמיים איתן, להשתמש באקספו בדובאי כקרש קפיצה לקידום שיתוף פעולה כה קריטי לעתידנו המשותף".

דובאי
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
5 הרוגים ועשרות פצועים באירוע דריסה בוויסקונסין
הדוב הלבן: קטעים משעשים מהיצור הענק • צפו
שניים במכה: אוסטריה הודיעה על סגר מלא וכפיית חיסונים
בריטניה תכריז על חמאס כארגון טרור
רוסיה: התגלו שרידי בית כנסת בחצי האי-קרים
ניסיון חיסול הישראלי בקולומביה: "המתכננים - אנשי כוח קודס"
בעקבות ההסלמה: משרד החוץ מזהיר מפני נסיעה לאתיופיה
צפו: כך השתלטו האיראנים על המיכלית מול האמרקאים
מעולם לא נראה מתחת למים: יצור מוזר בקרקעית הים