נתניהו ובנט במתקפה בדיון 40 חתימות

ראש האופוזיציה נתניהו: "זהו יום שחור למדינת ישראל, הדבר דומה לכך שצה״ל ישתמש במטוסי f-35 כדי להפציץ את אזרחי ישראל". בנט: "אנחנו לא מכחישים את הקורונה"

נתניהו ובנט במתקפה בדיון 40 חתימות ראש הממשלה בנטראש האופוזיציה נתניהו

מליאת הכנסת קיימה דיון בהשתתפות ראש הממשלה על פי בקשתם של 40 חברי כנסת, בנושא "חוסר המנהיגות ואובדן השליטה של ראש הממשלה מול מגיפת הקורונה מסכנים את חייהם של אזרחי ישראל ומאיימים על יציבות המשק".

לאחר שנכח במליאה במשך כל דיון ה-40 חתימות, עלה ראש הממשלה נפתלי בנט לדוכן המליאה על מנת להשיב לחברי הכנסת. לאחר הצבעה שמית תמכו בהודעת ראש הממשלה 55 חברי כנסת, לעומת 53 שהתנגדו לפיכך עמדתו של ראש הממשלה התקבלה.

בנט אמר: "אני רוצה לחזור על המדיניות שלנו בקורונה ששונה ממש שהיה בממשלה הקודמת - כלכלה פתוחה ונלחמים במגפה. מצד אחד אנחנו לא מכחישים את הקורונה, אנחנו ראשונים בעולם בבוסטר וראשונים בעולם בחיסונים. אבל מצד שני, אם תוציאו את הראש מהכנסת ואתם תראו שאנשים הולכים לעבודה, החיים ממשיכים, ילדים הולכים לבית הספר בבוקר.

אנחנו לא נוקטים בגישה של פאניקה, ולא חושבים שהקורונה היא סוף האנושות. הדבר הכי קל זה ללחוץ על כפתור הסגר, הרי מה יותר נוח מלשבת בבית בחל״ת במשך שנה. אנחנו נלחמים להשאיר כלכלה פתוחה. התפיסה שלנו היא לתת את הכלים לציבור להגן על עצמו.

מה כואב לכם? שהפסקנו את מזוודות הכסף שאתם התחלתם? כואב לכם שמנענו בחירות חמישיות ושישיות? כואב לכם שפתחנו תחרות בכשרות ושברנו את המונופול? אולי כואב לכם שהגדלנו את שכר הלוחמים ב-50%? כואב לכם שהגדלנו את דמי הקיום לבנות השירות הלאומי? כואב לכם שיש צמיחה של 7% בכלכלה?"

ראש הממשלה בנט פנה לחברי האופוזיציה ואמר: "החזון שלכם זה בחירות קיטוב, סגרים, החזון שלנו זה מדינה שחזרה לתפקד. אופוזיציית ביבי - טיבי- סמוטריץ, אני אגלה לכם עוד משהו שאתם מתקשים להפנים, הסיבה שאתם לא בממשלה היא כי לא הצלחתם להקים ממשלה ארבע פעמים. כשלתם בניסיון להקים ממשלה לכן הדמוקרטיה ולא הקונספרציה העבירה אתכם לאופוזיציה."

דברי ראש הממשלה נקטעו שוב ושוב ע"י חברי האופוזיציה שקראו לעברו קריאות ביניים. חברי הכנסת יצחק פינדרוס ואופיר כץ הוצאו מהאולם לאחר שנקראו לסדר שלוש פעמים.

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו עלה לדוכן אחריו ובפתח דבריו התייחס לפרשת השימוש בתכנות הרוגלה: " זהו יום שחור למדינת ישראל. מבלי להתייחס לעניין שלי, שיש לו כמובן השלכות רחבות, אני חושב שהעניין הזה נוגע לכל אזרחי המדינה - לא ימין, לא שמאל, כל אזרחי המדינה בלי יוצא מן הכלל.

קרה כאן דבר שאי אפשר בכלל להעלות על הדעת. גורמים במשטרה ריגלו באופן בלתי חוקי בכלים הכי אגרסיביים שיש בעולם אחרי אינספור אזרחים - עיתונאים, פעילים חברתיים מימין ומשמאל, ראשי ערים, אנשי עסקים, פוליטיקאים, בני משפחותיהם - מי לא?

"עקבו אחריהם, האזינו להם, נכנסו אליהם לסודות הכי כמוסים ומי יודע איזה שימוש פסול עשו בריגול זה. תוכנות ריגול שנועדו לסכל טרור ולהילחם באויבינו, הפכו לכלי יומיומי בידי גורמים במשטרה לריגול אחר אזרחים בניגוד לכל נורמה, בניגוד לכל חוק. הדבר דומה לכך שצה״ל ישתמש במטוסי f-35 שאנחנו משתמשים בהם נגד איראן וחיזבאללה וחמאס כדי להפציץ את אזרחי ישראל. לא היה דבר כזה ובשום פנים ואופן אסור לעבור על כך לסדר היום.

יש רק דרך אחת לטפל בזה. לא בתמרונים ותירוצים ולא בכל מיני דרכים שלא יהיו מקובלות על כל יושבי הבית הזה. הדרך לעשות זאת היא באמצעות חקירה עצמאית, חזקה ובלתי תלויה, שתהיה מקובלת על שני צידי הבית הזה. רק כך נשקם את אמון הציבור במדינה שלנו ובדמוקרטיה שלנו."

נתניהו התייחס להתנהלות הממשלה ואמר: "בנט יכל לעשות מאמץ אמיתי ולקבל החלטות אבל הוא לא עשה כלום. הוא עמד חסר אונים מול מכחישת הקורונה שהוא מינה לשרת החינוך שחיבלה במוצהר במבצע החיסונים. תגידו לי, מה חשבתם שיקרה? אתה בנט לא עשית כלום. לאימפוטנטיות הזו אתה קורא מדיניות?

אזרחי ישראל מסתכלים על הממשלה והם לא מבינים מדוע הפקירו אותם לגורלם. אף אחד מכם לא מנסה להציל חיים, אף אחד לא מנסה לתמוך בעסקים ובאזרחים, אזרחים פושטים רגל ועסקים נסגרים, מאות אלפי ישראלים בבידוד בלי שום עזרה ולכם אפילו לא אכפת. מעולם לא הייתה כאן ממשלה כל כך כושלת, כל כך אטומה, כל כך צבועה וכל כך יהירה."

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל