ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי

ח״כ יאיר גולן ממרצ דורש להדיח את איתמר בן גביר מועדת החוץ והביטחון. במכתב שהעביר ליו״ר ועדת החוץ והביטחון וליו״ר הכנסת כתב גולן: ״בתאריך ה-13.5.2021 התפ...

ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי יאיר גולן וגבן גביר

ח״כ יאיר גולן ממרצ דורש להדיח את איתמר בן גביר מועדת החוץ והביטחון. במכתב שהעביר ליו״ר ועדת החוץ והביטחון וליו״ר הכנסת כתב גולן: ״בתאריך ה-13.5.2021 התפרסם בחדשות ערוץ 12 כי בהערכת מצב שניהל המפכ״ל, קובי שבתאי, עם רה״מ נתניהו טען המפכ״ל כי ח״כ בן גביר מעודד אלימות בין יהודים וערבים".

עוד הוסיף לתקוף את בן גביר בטענה כי התסיס "תחילה בירושלים ולאחר מכן בעוד ערים מעורבות בעזרת פעילים מהימין הקיצוני: ״מי שאחראי לאינתיפאדה הזו הוא איתמר בן גביר. זה התחיל בהפגנה של להבה בשער שכם שהוא ארגן המשיך בפרובוקציה בשיח ג׳ראח ועכשיו הוא מסתובב עם פעילי להב״ה בערים. אתמול הצלחנו להרגיע את עכו והוא הגיע עם פעילים באוטובוס וגרם לתסיסה״.

עוד הוסיף גולן: ״קיים החשש שח״כ בן גביר ישתמש במעמדו, בתפקידו ובמידע הרגיש שאליו הוא נחשף בוועדת חוץ וביטחון על מנת להמשיל וללבות את היצרים והאלימות בין יהודים וערבים, ויביא לשפיכות דמים נוספות, כפי שהוא עשה בלוד, עכו וירושלים המעורבות בשבוע האחרון".

עוד טען כי "זה בלתי סביר באופן קיצוני שח״כ, שהמפכ״ל טוען כי הוא מתחיל ״אינתיפאדה יהודית״ ישב כחבר מן המניין בפורום שאמון על בטחון המדינה ואזרחיה״

בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"
"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"
סיעת ש"ס התכנסה לתפילה בקברו של מרן הגר''ע יוסף זצ''ל