56 ממליצים ללפיד; גוש הימין הודיע: להעביר את המנדט לכנסת

הליכוד, יהדות התורה, ש״ס והציונות הדתית ביקשו מהנשיא להעביר את המנדט לכנסת ולא להמליץ על אף מועמד, לפיד כרגע עם 56 ממליצים וככל הנראה ההרכבה תוטל עליו

56 ממליצים ללפיד; גוש הימין הודיע: להעביר את המנדט לכנסת בנט ולפיד היום אצל נשיא המדינה

אמש בחצות פקע באופן רישמי הזמן שהוקצב לבנימין נתניהו לנסות ולהרכיב ממשלה במנדט שהוענק לו מהנשיא.


היום שוב באו נציגי הסיעות לנשיא המדינה והודיעו לו על מי הם ממליצים להרכבת הממשלה.


תקווה חדשה, כחול לבן, יש עתיד, העבודה, מרצ והרשימה המשותפת הגישו את המלצתם על ח״כ יאיר לפיד, יו״ר יש עתיד כמועמד לקבלת המנדט להרכבת ממשלה.


הליכוד, יהדות התורה, ש״ס והציונות הדתית, ביקשו מנשיא המדינה להעביר את המנדט לכנסת. ההחלטה הגיעה לאחר שבנט סירב להתחייב בפניהם שהוא לא ירכיב את הממשלה עם יאיר לפיד.


בהודעה המשותפת של המפלגות נכתב: "ההחלטה הגיעה לאחר שבנט סירב להתחייב בפניהם שהוא יקים ממשלת ימין והתעקש להמשיך במו״מ להקמת ממשלת שמאל"


הליכוד קרא לנפתלי בנט, לאיילת שקד ולכלל חברי "ימינה" לעמוד בהתחייבותם בבחירות שלא ללכת לממשלה עם לפיד ושאר מפלגות השמאל. הליכוד משוכנע שברגע שבנט ושקד יתחייבו להיות חלק מגוש הימין, ניתן יהיה להבטיח רוב בכנסת לממשלת ימין.


במכתב סיעת 'הליכוד' לנשיא נכתב: "במענה לפנייתך בעניין שבנידון, נבקש להודיעך שאנו סבורים כי במצב הדברים הנוכחי, אין היתכנות להקמת ממשלה במהלך התקופה של הטלת מנדט נוסף. על כן אנו סבורים שנכון להעביר את ההכרעה לכנסת.


עמדתנו זו באה גם בהמשך לעמדה שהוצגה על ידך טרם הטלת המנדט הראשון לפיה הדבר הנכון לעשות הוא להעביר את המנדט לכנסת. הנסיבות בעניין זה לא השתנו. העברה לכנסת תגדיל מאוד את הסיכוי להקמת ממשלה תוך זמן קצר בדרך שתמנע בחירות. בכך ייחסך פרק זמן נוסף של חוסר וודאות למדינת ישראל".


נפתלי בנט וסיעת 'ימינה' המליצו על מועמדם - נפתלי בנט שהבהיר לנשיא המדינה כי הוא עומד מאחורי בקשתו לקבל את המנדט להרכבת הממשלה.


רע"ם הודיעה כי לא תמליץ על מועמד ספציפי אצל הנשיא אך מסרו כי ישתפו פעולה בצורה חיובית עם מי שיטיל עליו הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה.

בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"
"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"
סיעת ש"ס התכנסה לתפילה בקברו של מרן הגר''ע יוסף זצ''ל