הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו

אלפים הגיעו היום לירושלים והשתתפו בריקוד הדגלים לאחר שבחודש שעבר הופסק המצעד בעקבות הרקטות. במהלך האירוע נעצרו 17 חשודים שיידו אבנים ותקפו שוטרים

הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו ריקוד הדגלים בירושליםריקוד הדגלים בירושליםריקוד הדגלים בירושליםריקוד הדגלים בירושלים

כעשרת אלפים צועדים הגיעו היום (שלישי) לציין את ריקוד הדגלים בירושלים לאחר שבחודש שעבר הופסק המצעד בעקבות אירועי טרור וירי הרקטות.


אלפי הצועדים החלו את צעידתם ברחוב הנביאים בירושלים, המשיכו משם לשער שכם בו נערכה הרקדה המונית עם דגלי ישראל ומשם המשיכו אל שער יפו ונכנסו לעיר העתיקה דרך הרובע המוסלמי והיהודי וסיימו בתפילה המונית בכותל המערבי. האירוע עבר ללא אירועים חריגים.


המשטרה נערכה היום ל"מצעד הדגלים" תוך פריסתם של אלפי שוטרים, כוחות תגבור שוטרי תנועה ולוחמי משמר הגבול, במטרה לאבטח את האירוע ולשמור על ביטחונם של המשתתפים הרבים אשר נטלו בו חלק.

החל משעות הצהריים נפרסו כוחות המשטרה במסלול המצעד במטרה לאפשר את קיום האירוע, תוך הקפדה על שמירת ביטחונם של המשתתפים הרבים, שמירה על הסדר הציבורי, הסדרת והכוונת התנועה. האירוע התקיים תוך הדברות עם מארגני הצעדה.


מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי יחד עם מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן אשר פיקד על כלל הכוחות, עמדו מקרוב על היערכותם של השוטרים אשר פעלו במצעד.


במהלך המצעד, כוחות המשטרה עצרו 17 חשודים ברחובות הסמוכים למסלול המצעד בשל הפרת סדר של עשרות מפגינים שחלקם יידו אבנים ותקפו שוטרים . במהלך הפרות הסדר, נפצעו 2 שוטרים שפונו לטיפול רפואי.

הארגונים הרבים שהיו שותפים לאירוע הודו למשטרה על אבטחת המצעד וקראו לעם ישראל להמשיך לצעוד בגאווה עם דגלי ישראל בכל רחובות ירושלים ובכל רחבי ארץ ישראל. הטרור לעולם לא ינצח את עם ישראל.


בחדשות 12 דווח הערב על רקע המתיחות הביטחונית ואיומי ארגוני הטרור כי ישראל הבהירו לחמאס דרך המצרים שהממשלה החדשה לא תסבול ירי רקטי לעבר ישראל ושאם יתבצע ירי כזה - תהיה תגובה קשה ומיידית. בצד המסר הזה, ישראל העבירה גם מסר למצרים שלפיו במידה וניגרר להסלמה, זה יפגע עד ימוטט את כל ההבנות שהמצרים מנסים לגבש בין ישראל לחמאס. הבנות אלה כוללות את הרחבת מרחב הדיג, הכנסת סחורות לרצועה ושיפור התנאים ההומניטריים. מסר נוסף שעבר הוא שישראל עשתה את כל המאמצים לקיים את מצעד הדגלים באופן מידתי, כלומר שהצעדה תעבור בתוואי מוסכם ולא דרך הרובע המוסלמי.


גורם מדיני אמר ל-N12: "מצד אחד יש לנו התלבטות - אנחנו רוצים להראות שבאמת יש פה משוואה חדשה כמו שהבטחנו אחרי מבצע שומר החומות. מצד שני, אנחנו לא רוצים לייצר את הקשר שחמאס רוצה שנייצר בין עזה לבין ירושלים. תהיה תגובה והיא תתבטא בשלל צורות. בהמשך נקבע את העיתוי".


שר החוץ יאיר לפיד אמר הערב לאחר האירוע: "‏את מצעד הדגלים במתכונת הנוכחית צריך היה לאשר. אני מברך את שר לבט"פ ‎עמר בר לב על עבודת המטה המצוינת וניהול האירוע. יחד עם זאת, העובדה שיש גורמים קיצוניים שבשבילם דגל ישראל מייצג שנאה וגזענות היא מתועבת ובלתי נסלחת. ‏בלתי נתפס איך אפשר להחזיק דגל ישראל ביד ולצעוק 'מוות לערבים' באותו הזמן. זו לא יהדות ולא ישראליות, וזה בטח לא מה שמסמל הדגל שלנו. האנשים האלה הם חרפה לעם ישראל".


ח"כ בצאלל סמוטריץ' בירך אף הוא את השר עמר בר לב: "אלפים בריקוד דגלים שמח ועוצמתי בירושלים. מלא שמחה, מלא אמונה, מלא גאווה לאומית, מלא אהבה לעם ולארץ ולירושלים ולדגל. עם ישראל חי! תודה לשר לבט"פ, למפכ"ל ולמפקד מחוז ירושלים על שיתוף הפעולה, לשוטרי משטרת ישראל ולאלפי החוגגים. ירושלים, עיר שעושה את כל ישראל חברים".

השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל