מתי בפעם האחרונה ראיתם כיסא גלגלים בתא הטייס?

בעדי החליטו להגשים לדיירים חלום ולתת להם להרגיש טייסים ליום אחד • כיסא הטייס בסימולטור המבצעי בואינג 737 של אל-על הוחלף בכיסא גלגלים • כל הפרטים

מתי בפעם האחרונה ראיתם כיסא גלגלים בתא הטייס? כסא גלגלים בתא הטייס

לכבוד יום המעשים הטובים, הוחלף ביום האתמול לראשונה בעולם כיסא הטייס במטוס בואינג 737 בכיסא גלגלים. החלפת הכיסאות נעשתה בסימולטור המבצעי של בואינג 737, מדובר באחד הסימולטורים המשוכללים והמתקדמים בעולם, שמשמש את טייסי אל-על עבור אימונים והכשרות. מדובר ביוזמה משותפת של יו"ר עמותת עדי האלוף במיל' חתן פרס ישראל דורון אלמוג וליאור טנר מנכ"ל פליי קארד ומועדון הנוסע המתמיד.


מוקדם יותר, הגיעו לסימולטור ארבעה דיירים עם מוגבלויות ממרכזי "עדי נגב נחלת ערן" ו"עדי ירושלים", מרכזים לאנשים עם מוגבלויות רפואיות מורכבות. הדיירים היו הראשונים בעולם לחוות חווית טיסה ייחודית בסימולטור המבצעי על גבי כיסא הגלגלים מלווים בקברניט שהנחה אותם כיצד להטיס את המטוס. הטיסה נמשכה כ- 60 דקות, במהלכה קיבלו הדיירים תדריך טיסה, הכירו לעומק את תא הטייס ואת יסודות הטיסה, ביצעו המראות ונחיתות וטסו מעל נופים מרהיבים.


בתום הטיסה קיבלו החניכים (הדיירים) במעמד הקברניט, סיכת כנפי טיסה ותעודת הסכמה בסימולטור המבצעי של בואינג 737. ניתן היה לראות דרך הבעות פניהם של הדיירים, את השמחה, ההתרגשות והחיוך הגדול לאחר שאחזו לראשונה במוט ההיגוי וניווטו את הטיסה בשמי ישראל.


דורון אלמוג (אלוף במיל'), חתן פרס ישראל לשנת תשע"ו, ויו"ר עמותת עדי מסר - "ביום המעשים הטובים אני גאה על היוזמה הנפלאה לאפשר לאנשים עם מוגבלויות לחוות חוויה מרגשת של הטסת מטוס נוסעים ממושב הקברניט באמצעות סימולטור טיסה. זהו צעד נוסף בעשייתנו החברתית להעצים את שילובם של אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים ולנתץ חומות עבות של דעות קדומות וסטראוטיפים. תודה גדולה למר ליאור טנר על יום חוויתי ועוצמתי לדיירי עמותת עדי נגב נחלת ערן ועדי ירושלים. בכל הקשור לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, השמיים בהחלט אינם הגבול."


ליאור טנר מנכ"ל פלייקארד ומועדון הנוסע המתמיד מסר - "ערך השוויוניות אינו סתם אמירה בעינינו. בחוויית הסימולטור יש לנו הזדמנות מיוחדת להנגיש את עולם הטיסה לכל מיני אוכלוסיות ובתוכן גם אוכלוסיות מיוחדות. העובדה המעניינת היא, שמלבד התאמות של כיסאות הטייס, כדי לאפשר נגישות לכיסא הגלגלים, לא ערכנו שינוי בתוכן. גם מנכ"ל בנק וגם דייר בעדי נגב-נחלת ערן, זוכים בדיוק לאותה חוויה, ואגב, לשניהם צריך לעזור בהטסה."

יום המעשים הטובים בעדי
זעקת הרופאים: "ההזנחה בבית החולים 'העמק' מסכנת חיים"
"כל בעיות הבריאות נעלמו ונותר לעסוק רק בחיסון הילדים?!"
צריכים קיבוע? לכו למדפסת
אש בחולון: בלב אחד ליפא ופריד בהופעת ענק • צפו
בין המתנדבים במחנה הקיץ של 'עדי ירושלים' שוטרים ממחוז ירושלים
בזק"א השיקו אמבולנס וטרקטורון מבצעי למען תושבי הדרום
מאות חולי סוכרת דורשים מקופות החולים לממן את ה"לבלב המלאכותי"
מנכ''ל משרד הבריאות מודה: "ירידה מסוימת ביעילות החיסונים"
עובדים נוספים יצטרפו לשביתת עובדי בתי החולים הממשלתיים
עמותת "יד עזר לחבר" פותחת מוקד חירום ומצוקה ארצי