אש פרצה מאסדת לוויתן למשך חצי שעה, הפקת הגז הושבתה.

תושבים הגרים באזור דווחו הערב על אש ענקית שפרצה באסדת הלוויתן. הפסיקו את הפקת הגז עד לסידור התקלה

אש פרצה מאסדת לוויתן למשך חצי שעה, הפקת הגז הושבתה.

תושבים הגרים באזור האסדה דווחו על אש ענקית שפרצה באסדת הלוויתן, האש נראתה גם מאזורים יותר מרוחקים כגון: עמק חפר, חיפה, קציר, זכרון יעקב, ופרדס חנה.


תושבת קציר מספרת:

"ישבנו בגינה, האסדה נמצאת מולנו. פתאום הלפיד נדלק. היה כדור אש מטורף, שבער במשך חצי שעה לפחות".


במשרד להגנת הסביבה אומרים:

"בעת התקלה ובשעה זו, לא נרשמות חריגות בערכי איכות אוויר בתחנות הניטור באזור החוף, המשרד להגנת הסביבה בוחן את עמידת המתקן בתנאי החוק וההיתר, ויחליט על צעדיו בהקדם. המשרד בודק במהלך כל אירוע מסוג זה אם נשקפת לציבור סכנה - ובאף מקרה לא נרשמו ריכוזים חריגים בתחנות הניטור באזור החוף. יחד עם זאת, המשרד מבצע בדיקה של עמידת החברה בהיתרי הפליטה בכל אירועי התקלה, שבסיומה יקבל החלטה ויפרסם אותה לציבור. מטבע הדברים, כדי שלא לפגוע בהליך, המשרד מנוע מלפרסם פרטים נוספים בשלב זה".


בארבעת חודשי ההפעלה של אסדת הלוויתן נרשמו 23 תקלות. שרון כרמלי אסיף, יו"ר איגוד הערים אומר: "אנו רואים בחומרה את התקלות החוזרות ונשנות באסדת לוויתן. אנו דורשים דיון דחוף של וועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת לגבי התקלות והסיבות להן וכן לגבי פרסום כל התחקירים שבוצעו לאחר התקלות הקודמות - ועדיין לא הובאו לידיעת הציבור על אף פנייתנו ודרישתנו מהגורמים המוסמכים".


יו"ר ארגון שומרי הבית, יוני ספיר אומר:

"הפעלת לפיד הלחץ הגבוה שהופעל הערב, אסורה בשגרה על פי היתר הפליטה של אסדת לוויתן. המשרד להגנת הסביבה חייב לכפות על נובל אנרג'י לעמוד בהוראות היתר הפליטה שלה, אחרת- אין דין ואין דיין. מחזה האימים הזה מול בתי ילדים רכים חייב להיפסק, הגיע הזמן שמדינת ישראל תתעשת ותבצע מעבר מהיר לשימוש באנרגיה מתחדשת שהינה גם זולה יותר, גם לא מזהמת וגם מונעת את משבר האקלים המכה בנו כבר כעת ללא רחם" .


נמסר בתגובה: "בעקבות אירוע תפעולי באסדת לוויתן, הופסקה הפקת הגז באסדה ובהתאם לנוהלי הבטיחות של החברה הופעלו לפידי האסדה לצורך פינוי הגז באופן בטיחותי. המשמעות היא כי מן החוף נראית להבה. נובל אנרג'י עדכנה את כל הגורמים הרלבנטיים ופועלת לחידוש אספקת הגז בהקדם. יצויין כי לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף".


שוב שריפה של אופניים חשמליות: כיצד למנוע את השרפה הבאה?
טרגדיה בקדומים: נער טבע למוות בבור מים
צוותי כיבוי פועלים בשריפת יער ללא שליטה בישוב מבוא דותן
רובינשטיין תוקף: ממשלת ישראל מגלה אזלת יד נוראית בהתמודדות עם הגל השני
משרד הבריאות: צפוי עומס חום כבד
אושר סופית: השב''כ יוכל לעקוב אחרינו
צפו: ערבים גנבו מיליון קוב מים
שוטרי השיטור הימי של משטרת ישראל חילצו סירה רגע לפני התרסקותה על שובר הגלים
עיירית בני ברק בהודעה: מוסדות חינוך וישיבות אשר יפרו את הנחיות הקורונה ייסגרו
כביש 6 בדרום נחסם לתנועה