דרעי: "הכרז בדחיפות על סכסוך עבודה במשק בגין משבר משגיחי הכשרות"

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי בפנייה דחופה ליושב ראש הסתדרות העובדים הכללית החדשה, ארנון בר-דוד: "הכרז בדחיפות על סכסוך עבודה במשק בגין משבר משגיחי הכשרות". "פ...

דרעי: "הכרז בדחיפות על סכסוך עבודה במשק בגין משבר משגיחי הכשרות" יו''ר ש''ס אריה דרעי

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי בפנייה דחופה ליושב ראש הסתדרות העובדים הכללית החדשה, ארנון בר-דוד: "הכרז בדחיפות על סכסוך עבודה במשק בגין משבר משגיחי הכשרות".

"פרנסתם של אלפי עובדים מצויה בסימן שאלה כעת לא בשל חוסר שביעות רצון מתפקודם אלא בשל אג'נדה פוליטית קיצונית של שר צעיר שמבקש לשנות סדרי בראשית על גבם של העובדים המסורים", הוסיף.

עוד אמר: "תכנית השר תפגע בפגיעה קשה ביותר בכשרות בישראל, בדמותה היהודית של המדינה וביכולתם של המוני ישראל לסמוך על חותמת הכשרות. לא פחות חמור מכך זו הסכנה הממשית שהתוכנית מציבה לאלפי משגיחי הכשרות בישראל שעבודתם ותנאי העסקתם נתונים בסכנה קשה".

"ראייה לבוטות ולאטימות של הממשלה למצוקתן של אלפי משפחות ניתן ללמוד מדבריו של סגן שר הכלכלה שכתב: "שמעתי ש-4,000 משגיחי כשרות מודאגים לפרנסתם, אני מציע שיעשו הסבה מקצועית לפקחי בטיחות באתרי בניה". אטימות ובורות חמורה מזו קשה למצוא, לצערי זוהי גישת הממשלה הנוכחית. לעג וזלזול בעובדים במקום מתן מענה אמיתי למצוקה", הוסיף יו''ר ש''ס.

דרעי מוסיף במכתבו: "תפקידה הראשון של ההסתדרות הוא לתמוך בחבריה ולמנוע פגיעה בתנאי העסקתם ובעצם העסקתם. פרנסתם של אלפי עובדים מצויה בסימן שאלה כעת לא בשל חוסר שביעות רצון מתפקודם אלא בשל אג'נדה פוליטית קיצונית של שר צעיר שמבקש לשנות סדרי בראשית על גבם של העובדים המסורים".

עוד אמר: "איני מאמין שאם היה מדובר באלפי עובדים בכל מפעל או משרד ממשלתי הייתה ההסתדרות עוברת על כך בשתיקה ואסור לה לעבור על כך בשתיקה כעת. אני מבקש ממך להצטרף למאבק החברתי החשוב ביותר שמתקיים בימים אלו, להפעיל את כוחה של ההסתדרות למען העובדים השקופים ולמען משפחותיהם שתלויות בהם ולהכריז בדחיפות על סכסוך עבודה כללי במשק".

יו
הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול