ח''כ גפני: גלעד קריב הוא פרחח ידוע מאז ומתמיד

חברי הכנסת מגיבים לפרובורציות של ח''כ גלעד קריב בסיועו להעצמת הכאוס במקום המקודש לעם ישראל • גפני על קריב: "אגיש נגדו תלונה"

ח''כ גפני: גלעד קריב הוא פרחח ידוע מאז ומתמיד משה גפני

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, חבר הכנסת הרפורמי גלעד קריב הגיע לרחבת הכותל יחד עם קבוצת נשות הכותל של כ-20 נשים ולמרות שהוא היה מודע לכך שאירוע זה יפר את הסדר הציבורי במקום הקדשו ביותר והדבר מנוגד לנהלים בכותל המערבי ואף נמסר לו מכתב מטעם משרד המשפטים המצביע על התנהגותו האסורה, הוא התעלם ממנו למרבה הצער והמשיך בפרובוקציה.


בצעד זה, החזיר חבר הכנסת את המהומות שהיו בכותל בעבר ושקטו בשנה האחרונה בזכות מאמצי הקרן למורשת הכותל המערבי לייצר אחדות ברחבת הכותל המערבי בכלל ובתפילות ראש חודש בפרט.


קבוצת "נשות הכותל" עשו אף הן פרובוקציה וחילול קדושת המקום בהצטרפותן לחבר הכנסת ברחבה העליונה תוך התגרות בקהל המתפללים והמתפללות בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה ונהלי המקום ברחבת הכותל המערבי.


ח''כ קריב התרברב בכותל: "אני גאה להשתמש בחסינות שלי על מנת לשאת את ספר התורה של נשות הכותל".


סיעת ש"ס בתגובה לביזוי והכנסת ס"ת הבוקר של ח"כ גלעד קריב לרחבת הכותל בניגוד לנהלים: "ח״כ גלעד קריב עבר הבוקר על הנחיית היועמ"ש רק בכדי לעורר פרובקציה בכותל המערבי, מעשה בזוי שראוי לכל גינוי. לקריב וקבוצתו אין שום קשר לכותל המערבי, הם אינם מאמינים בבית המקדש, אלא רק רוצים לעורר פרובוקציות ופירוד בעם".


סגן השר אורי מקלב על הפרובוקציה של גלעד קריב הבוקר בכותל: הרפורמים בראשותו של קריב ועוד, עושים הכל כדי לקחת את המקום שמאחד את העם היהודי ולהפוך אותו לזירת התגוששות זאת כהמשך דרכם לעקור ולקעקע את המסורת של העם היהודי. וכעת ביתר שאת בהסתתרות תחת חסינותו ותוך פגיעה בניצול לרעה מעמדו. אנו נעשה הכל כדי למנוע ממנו את הניצול לרעה ולהתססה של הציבור תוך פגיעה ביקר ובאחדות של העם היהודי.


יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני בתגובה לפרובוקציה הבלתי חוקית של גלעד קריב בכותל המערבי: גלעד קריב הוא פרחח ידוע מאז ומתמיד, ועכשיו מוריד את הכנסת לשאול תחתיות תוך כדי ניצול חסינותו, כדי לפגוע בעם היהודי בכל העולם לדורותיו. אגיש נגדו תלונה לועדת האתיקה של הכנסת על המעשה הנורא.


ח"כ איתמר בן גביר יו"ר עוצמה יהודית על ניסיונו של ח"כ גלעד קריב להבריח ספר תורה לתפילת הרפורמים: "בזוי ולא ראוי שחבר כנסת מנצל חסינותו לעבור עבירה פלילית ולפגוע ברגשות עם ישראל בראש חודש. בכוונתי לפנות בתלונה ליו"ר הכנסת נגד מעשיו של קריב ולבקש שיוזהר לבל ימשיך לבצע עבירות פליליות של התססה והמרדה שהחסינות לא מגנה עליהם".


ח"כ אבי מעוז יו"ר מפלגת נעם, התפלל הבוקר תפילת ר"ח אייר חגיגית בכותל המערבי. בתפילה החגיגית השתתפו מאות מתפללים ומתפללות.


לאחר התפילה מסר חה"כ מעוז: "מה שהיה היום בכותל המערבי, עם הפרובוקציות, אנחנו נפעל לכך שבממשלה הבאה לא יחזור על עצמו".


הקרן למורשת הכותל מסרה: "אנו מצרים על העובדה שחבר הכנסת גלעד קריב ניצל באופן ציני הבוקר את חסינותו שהגיע לכותל המערבי ובידו ספר תורה אותו הכניס בניגוד להוראות היועץ המשפטי לממשלה ולנהלי המקום.


"הערב, ירכין עם ישראל ראש מול אבני הכותל לזכרם של חללי מערכות ישראל וחבל שדוקא ביום הזה מעורר חבר הכנסת קריב פרובוקציות מיותרות, מפר את הנחיות המדינה וגורם להפרת הסדר. הקרן למורשת הכותל המערבי קוראת להסיר את המחלוקות מעל רחבת הכותל המערבי ולהשאיר את המקום כמאחד."

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט