סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

הנשיא ביידן בפגישתו עם רה"מ בנט: "איראן לא תחזיק בנשק גרעיני" • טרור הבלונים נמשך • ארה"ב חיסלה באפגניסטן בכיר בדאעש

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

נשיא ארה"ב ביידן בהצהרתו עם רה"מ בנט: "אנחנו מחויבים לכך שאיראן לא תחזיק בנשק גרעיני"

הפסגה המדינית בוושינגטון: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וראש ממשלת ישראל נפתלי בנט נפגשו אתמול (שישי) בבית הלבן. הפגישה ארכה קרוב לשעה והתארכה מעבר למצופה, ולאחריה קיימו השנייה הצהרה משותפת. כך מתפרסם ב'ישראל היום',

הנשיא הדגיש כי בארה"ב מחויבים לכך שאיראן לא תשיג נשק גרעיני וציין שאם השיחות על הסכם הגרעין לא יצלחו - ייבחנו נתיבים אחרים. ביידן אמר בהצהרה כי הוא וראש הממשלה הפכו לחברים קרובים וציין כי "בנט מוביל את הממשלה המגוונת ביותר בהיסטוריה בישראל". כמו כן, הכריז הנשיא שבכוונתו לקדם פטור מוויזה לישראלים. בנט הודיע כי הזמין את ביידן לביקור בישראל: "נוצר קשר אישי, הוא התעקש שהפגישה תתקיים".

כזכור, הפגישה הייתה אמורה להיערך בחמישי והיא נדחתה בשל מתקפת הטרור באפגניסטן. הנשיא התייחס בהצהרה לכך שהנושא עלה בשיחתו עם רה"מ בנט ואמר: "מתם באפגניסטן מסוכנת, ובאה במחיר כבד. אנחנו נמשיך לפעול לפינוי אנשים. פינינו ביממה האחרונה מעל ל-12 אלף אמריקנים נוספים. קיבלתי תדרוך על הפיגועים שאירעו אתמול, אבל אנחנו נסיים את המשימה".

ראש הממשלה הדגיש: "הנושא העיקרי שלנו היום הוא המרוץ של איראן לנשק גרעיני. דיברנו על זה בחדר ושמחתי לשמוע את מילותיך הברורות שלאיראן לעולם לא תהיה היכולת להגיע לנשק גרעיני. אמרת שתנסו למצוא דרכים דיפלומטיות לבעיה זו, ושיש דרכים אחרות אם זה לא מסתדר. ימים אלו רק מדגישים איך יראה העולם אם משטר אסלאמי קיצוני ישים ידיו על נשק גרעיני. שידוך זה יהווה סיוט לעולם כולו".

הפרחות הבלונים מרצועת עזה ביידן ובנט

גורם מדיני בפמליית רה"מ מסר כי בפגישה הוצגו שתי מטרות במסגרת התוכנית האסטרטגית של בנט בסוגיית איראן: לדחוק אותה חזרה לקופסה ולמנוע לצמיתות את יכולת הפריצה לנשק גרעיני. הגורם הדגיש כי בנט ניגש לפגישה עם ביידן לאחר בדיקה מחדש של המדיניות מול איראן. "היו לו דעות מוקדמות, אבל הוא בא עם ראש פתוח, והתחדשו לנו דברים", אמר.

טרור הבלונים נמשך: שתי שריפות פרצו מועצה אזורית אשכול

שתי שריפות קוצים פרצו הערב באזור המועצה אזורית אשכול. צוותי מד"א יחד עם צוות קק"ל פעלו כדי לכבות את השריפה. חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבע כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

בתגובה לפיגוע בקאבול: ארה"ב חיסלה פעיל דאעש באפגניסטן; הצבא האמריקני בפינוי כוחותיו מנמל התעופה

ארצות הברית חיסלה הלילה פעיל של ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) באמצעות תקיפת מל"ט במחוז ננגרהאר במזרח אפגניסטן - כך מסר הצבא האמריקני. על פי הודעת הצבא האמריקאי, בתקיפה נהרג פעיל דעא"ש שהיה מעורב בתכנון וביצוע הפיגוע בשדה התעופה בקאבול, שבו נהרגו לפחות 170 בני אדם בהם 13 חיילים אמריקאים.

התקיפה הגיעה יממה בלבד לאחר הודעת הנשיא ג'ו ביידן, לפיה ארה"ב מתכוונת לצוד את מתכנני הפיגוע. "על פי האינדיקציות הראשונות, פגענו במטרה ולא ידוע לנו על אזרחים שנפגעו", הוסיפו בהודעת הצבא האמריקאי. הטיל שוגר לעבר הרכב ממל"ט מסוג "ריפר" שהמריא מאחד מבסיסי צבא ארה"ב במזרח התיכון. לפי דיווח של סוכנות רויטרס, גורם בפנטגון אמר כי הפעיל נפגע בעת שהיה ברכב לצד פעיל נוסף, ושניהם כנראה נהרגו. בדיווחים אחרים הוזכר הרוג אחד בלבד.

חיילים אמריקאים באפגניסטן

בתוך כך, שלושה ימים לפני סיום מועד הפינוי האחרון המתוכנן, ה-31 באוקטובר, ויומיים בלבד אחרי הפיגוע הקטלני בשדה התעופה בקאבול, שעלה בחייהם של לפחות 170 בני אדם, בהם 13 חיילי אמריקניים, החל צבא ארצות הברית בפינוי כוחותיו מנמל התעופה, שמשמש כנקודת המפלט האחרונה באפגניסטן מפני כוחות הטליבאן שהשתלטו על המדינה.

נסראללה: סיכמנו עם איראן על משלוח של מכלית דלק שלישית

מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה, חסן נסראללה, נאם אתמול בערב בערוץ "אל-מנאר" ואמר כי סוכם עם איראן על משלוח של מכלית דלק שלישית ללבנון. "הימים הבאים יוכיחו לאלו שהטילו ספק בנוגע להגעת הספינות עם הדלק שהם טעו.. והדברים שלנו יהיו ברורים כאשר יגיע כלי השיט הראשון אל לבנון", אמר נסראללה.

נסראללה פנה לארצות הברית בנאומו ואמר שאם העם הלבנוני מעניין את הממשל, עליו לפטור אותו מהסנקציות ולהפסיק עם האיומים. "סיכמנו עם האיראנים על התחלת העמסת מכלית דלק שלישית", אמר מזכ"ל חיזבאללה וציין כי לבנון זקוקה ליותר משלוש ספינות בתקופה הקרובה.

נסארללה מזכ''ל ארגון הטרור חיזבאללה
יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"
בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"