בשליחות איראן: שיירת משאיות דלק ראשונה הגיעה ללבנון

הספינה האיראנית הביאה את מכלי הדלק ועגנה בסוריה • השיירה נכנסה לתוך העיר בעלבכ • בקרוב יגיעו עוד ארבע ספינות נוספות • נסראללה הודיע שהדלק ישמש בתי חולים

בשליחות איראן: שיירת משאיות דלק ראשונה הגיעה ללבנון

שיירת משאיות ראשונה של מטען הדלק האיראני שנפרק עברה היום (חמישי) ללבנון והגיעה לעיר בעלבכ. זאת לאחר שהספינה האיראנית עגנה בתחילת השבוע בנמל בניאס בסוריה. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

שיירות של משאיות צפויות להמשיך לעבור ללבנון בסוריה כאשר כל שיירה כוללת 20 מכליות. בעקבות הספינה הראשונה שעגנה בנמל בסוריה צפויות להגיע עוד ארבע ספינות נוספות מאיראן.

מזכ"ל ארגון הטרור חסן נסראללה אמר מוקדם יותר השבוע כי "במהלך התקופה האחרונה ובמהלך הפלגת הספינה בים, היו לנו שתי אופציות - שהספינה תעגון בחופי לבנון כדי שתפרוק שם את מטענה או שתפליג לסוריה לנמל בניאס. כדי שלא לגרום מבוכה למדינת לבנון הלכנו על האופציה האחרונה. כלומר שתעגון בנמל בניאס, והמדינה הסורית הקלה על כך ואבטחה את המכלים להעברת הדלק".

כזכור, נסראללה הזהיר את ישראל וארה"ב בחודש שעבר שמא יפגעו במכלית. "מרגע הפלגתה, היא נחשבת לרכוש לבנון. שאף אחד לא יטעה ויאתגר אותנו, הנושא הזה מחובר ישירות לגאוות אנשינו ואנחנו מסרבים לבייש אותם", אמר באוגוסט מזכ"ל חיזבאללה בנאומו.

לדברי נסראללה, "מטרת הדלק אינה מסחר או רווח אלא לסייע בהקלת הסבל של האנשים. מטרתנו אינה להתחרות עם חברות הדלק". עוד טען כי הדלק ישמש עבור בתי חולים ציבוריים, בתי אבות, בתי יתומים, מוסדות לבעלי צרכים מיוחדיים ומוסדות נוספים.

אילוסטרציה
שלוחות חב"ד התכנסו בקאזאן שברוסיה
מרהיב: עשרות דולפינים מקפצים מעל המים • צפו
הקדים את בנט: הרמטכ"ל האיראני נחת במוסקבה
היעדר השקעה באנרגיה נקייה פוגע במאבק בשינויי האקלים והעוני
לבנון: קרבות ברחובות בין חיזבאללה לצבא
ארה"ב: מטוס התרסק בקליפורניה
אגם מוריין בפעולה; מהיפים שבקנדה
בשל מחסור בדלק: רשת החשמל בלבנון קרסה
הכנסת ספר תורה בברדיטשוב שבאוקראינה • גלריה
לאחר 117 שנה: הנחת אבן פינה לבית הכנסת העתיק ברוסיה • גלריה