נתניהו: חבר כנסת נוסף יפרוש בשבוע הקרוב מהממשלה

יו"ר האופוזיציה התייחס לעריקה האפשרית בשיחות סגורות עם מקורביו • נתניהו וסמוטריץ' מנהלים מגעים עם אנשי ימינה ותקווה חדשה

נתניהו: חבר כנסת נוסף יפרוש בשבוע הקרוב מהממשלה ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מעריך כי קיימת סבירות גבוהה שכבר השבוע יכריז חבר כנסת נוסף משורות הקואליציה על פרישתו ממנה. על פי הדיווח ב"ישראל היום" נתניהו אמר את הדברים בימים האחרונים לכמה ממקורביו בשיחות סגורות.

באופוזיציה מרכזים מאמצים כי ההכרזה תהיה כבר השבוע ועוד לפני כינוס ועדת הכנסת שאמורה לקיים דיון על הכרזת חבר הכנסת עמיחי שיקלי כפורש מסיעת ימינה, דיון שעל פי דיווחים יוחרם על ידי רע"מ.

בשבוע שעבר אמר חבר הכנסת אופיר אקוניס כי: "בשבוע הבא אמורה לצאת הודעה שתרעיד את הקואליציה והם יאבדו גם את השיוויון שיש להם כעת בכנסת".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר כי: "אני יודע על אנשים בוודאות. אני לא אכנס לשמות אבל אני יכול להגיד בוודאות כי הממשלה סיימה את דרכה".

הערכה היא כי בתקופה האחרונה, בעיקר אחרי פרישתה של עידית סילמן והעובדה שהקואליציה נותרה ללא רוב בכנסת, מתקיימים מגעים אינטנסיביים בין גורמים באופוזיציה, ובהם נתניהו וסמוטריץ', לבין חברי כנסת מסיעות ימינה ותקווה חדשה מתוך כוונה להביא לפרישה נוספת משורות הקואליציה ולהביא לכך שלאופוזיציה יהיה רוב פרלמנטרי - מה שיאיץ את סיכויי הפלת הממשלה בקרוב.

יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי