הכריע: גנץ הביע עמדתו לגבי מינויו של ניצב שבתאי

אחרי מחלוקת חריפה בין הליכוד לכחול לבן בסוגיית מינויו הקבוע של ניצב קובי שבתאי לתפקיד מפכ"ל המשטרה, גנץ הודיע לנתניהו מהי עמדתו

הכריע: גנץ הביע עמדתו לגבי מינויו של ניצב שבתאי קובי שבתאי

לאחר המחלוקת בין הליכוד לכחול לבן באשר למינוי ניצב קובי שבתאי לתפקיד מפכ"ל המשטרה, הודיע הערב (חמישי) שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ כי הוא יתמוך במינויו של קובי שבתאי למפכ"ל קבוע. כך מדווח דניאל-רוט אבני בישראל היום.


גנץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מול עשרות מינויים מקצועיים קריטיים למדינת ישראל ובהם גם פרקליט מדינה, שתקועים רק בגלל פוליטיקה קטנה של נתניהו- אני בוחר לשים את ישראל לפני הכל. ערב סגר שלישי, ברור שמדינת ישראל חייבת מפכ״ל קבוע. הודעתי הערב לראש הממשלה שאתמוך במינויו המידי של ניצב קובי שבתאי לתפקיד המפכ"ל".


כזכור, בשל המחלוקת על המינוי הקבוע, הממשלה אישרה לפני כשבוע את מינויו של שבתאי לתפקיד ממלא מקום המפכ"ל. גורמים בכירים תקפו אז את אי מנויו של קובי שבתאי למפכ"ל הקבוע, ואמרו ל"ישראל היום" כי חייבים למנות מפכ"ל מיד: "הארגון במצב קשה, ומשא ומתן נוסף לפרק זמן בלתי ידוע הוא מכה אנושה למשטרה ולשלטון החוק. בכחול לבן חייבים לשים את הפוליטיקה בצד ולפעול למען טובת המדינה".


השר לביטחון פנים אמיר אוחנה אמר על רקע המחלוקת סביב המינוי: "לצערי, המדובר בממשלה פריטטית שבה גוש כחול לבן צריך לאשר נושאים שעל סדר יום הממשלה, ואישור כזה לא ניתן על ידם", מסר אוחנה. "על כן אני נאלץ להביא בפניכם הצעה חלופית בהסכמה, למנות את השניים לממלאי מקום ראשי הארגונים, באמונה ובתקווה שבזמן הקרוב ביותר תינתן הסכמת כחול לבן להשלמת מינויי הקבע לשני הגופים הביטחוניים, המשוועים לכך כבר יותר משנתיים".


לפני כשבוע, בכחול לבן טענו שרה"מ נתניהו בכך שהוא "תוקע את המדינה ולא מוכן לכנס ישיבת ממשלה לאישור 60 מינויים הכוללים 30 שגרירים ועוד תפקידים שונים".


שבתאי, כיום מפקד מג"ב, הוא בן 56, נשוי ואב לשלוש בנות. הוא החל את את דרכו במשטרת ישראל לפני כ-30 שנה כלוחם בימ"מ, לאחר שהשתחרר בצה"ל כמ"פ בצנחנים. הוא שימש כמפקד יחידת ימ"ס ברצועת עזה, נפצע מירי בעת פעולת חילוץ וקיבל את עיטור המופת.


כקצין האג"ם של מג"ב צפון ניהל מרדף אחר חוליית מחבלים וקיבל את עיטור האומץ ב-2014. הוא שירת כמפקד תחנת עירון ובהמשך פיקד על שני מרחבים, ומאז פברואר 2016 הוא משמש כמפקד מג"ב. בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בחינוך.מנדלבליט הקפיא העברת חיסונים לקורונה למדינות זרות
גנץ לנתניהו: עצור את העברת החיסונים למדינות זרות
ליברמן על יש עתיד: אין עתיד עם ש"ס ויהדות התורה
סע⁣ר לנתניהו: "אתה הולך הביתה"
נתניהו חושף: "סער ובנט משקרים"
ועדת החוקה קיצרה את תוקף תקנות הכניסה והיציאה מישראל
על סף דמעות: אבתיסאם מראענה התנצלה
דרישה מהיועמ"ש: לחקור מגעים בין סגן השר מהליכוד לפלסטינים
משלוח המנות המפתיע לחברי הכנסת
הממשלה אישרה: ההגבלות לפורים