צפו: כך השתלטו האיראנים על המיכלית מול האמרקאים

השבוע התחרש עימות מסתורי בין כוחות אמריקאים לאיראנים כאשר מיכלית דלק אשר הייתה בדרכה לאיראן. מסוקים וספינות של צבא ארצות הברית ניסה לעצור את המיכלית אול...

צפו: כך השתלטו האיראנים על המיכלית מול האמרקאים

השבוע התחרש עימות מסתורי בין כוחות אמריקאים לאיראנים כאשר מיכלית דלק אשר הייתה בדרכה לאיראן. מסוקים וספינות של צבא ארצות הברית ניסה לעצור את המיכלית אולם הנסיונות נכשלו בזה אחר זה.

באיראן חוגגים את ה"ניצחון" על האמריקאים כאשר על פי הפרסום בPRESSTV אתר החדשות של איראן, שר הנפט של איראן הודה באופן אישי לחיל משמרות המהפכה האסלאמית במדינה על חילוץ הנפט מ"פיראטים אמריקאים".

שר הנפט אמר: "אני מביע את תודתי כלפי הכוחות המתריסים למוות של החיל", אמר ג'וואד אוג'י. השר אמר כי "אויביה של איראן" נקטו במעשה פיראטי לאחר שהבינו שהרפובליקה האסלאמית נחושה לייצא את הדלק שלה, למרות הסנקציות של ארצות הברית נגד המדינה".

"בחסדי האל...., לאירועים כאלה לא תהיה השפעה מלבד לחזק את הנחישות של אלה שמשרתים את האנשים להתגבר על מגבלות האויבים", סיכם ההודעה של אוג'י.

בהודעה שפרסם משרד יחסי הציבור של משמרות המהפכה אשר פעולתם "סיכלה את המבצע של כוחות הצי של צבא ארה"ב הטרוריסטים לגנוב את הנפט של הרפובליקה האסלאמית של איראן בים עומאן".

עוד ציינו: "לאחר מבצע המסוקים של משמרות המהפכה, החלו כוחות ארה"ב לרדוף אחר כלי השיט השני באמצעות מספר מסוקים וספינות מלחמה. עם זאת, הם לא הצליחו ללכוד אותו. כוחות ארה"ב שלחו אז ספינות מלחמה נוספות כדי לחסום את כלי השיט שנשא את הנפט הגולמי הגנוב".

לסיום אמרו כי: "האמריקאים החליטו שלא להמשיך במבצע ועזבו את האזור לאחר שהבינו את הלוחמים האמיצים והנלהבים של חיל הים של משמרות המהפכה והנחישות להתעמת עם כל מה שלא יהיה. הרפתקאות ואיום על האינטרסים של האומה האיראנית",עוד הבטיחו כי בקרוב יפיצו צילומים "חיים, מספרים ובלתי ניתנים להכחשה" של התקרית.

ההשתלטות על המיכלית

presstv

בעקבות החשש למלחמה: עצרת תפילה של הקהילות באוקראינה
דיווח: ביידן שוקל לפרוס אלפי חיילים במזרח אירופה
ניו זילנד: בידוד של 24 ימים לקרובי נדבקים
סיכום חדשות השבת: רוסיה הציעה לאיראן הסכם גרעין זמני
רוסיה על אוקראינה: "הספירה לאחור מתחילה"
לאחר החרם על יו"ש: מניית יונילוויר צנחה בכ-20%
"כ-30% ממקרי האנטישמיות ברחבי העולם - בארה"ב"
הרב בטקס ההשבעה: "בבית מחוקקים צריכים ללכת לפי 7 מצוות בני נח"
"תפילותינו נענו": כל בני הערובה בבית הכנסת בטקסס שוחררו
צונאמי באי טונגה - פלומת העשן מההתפרצות הגיעה לגובה של 5 קילומטר