מנכ"ל משרד הבריאות למשנה פרופ' גרוטו: החלטתי לקבל את התנצלותך ולא לנקוט בצעדים נוספים נגדך

המנכ"ל החדש מר חזי לוי נזף במשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' גרוטו, במכתב הוא נוזף ואומר 'טיפולך היה מוטעה בקשה חריגה מסוג זה יש לבחון בצורה קפדנית' בהמשך הוא כותב שהחליט לקבל את התנצלותו

מנכ"ל משרד הבריאות למשנה פרופ' גרוטו: החלטתי לקבל את התנצלותך ולא לנקוט בצעדים נוספים נגדך

המכתב מגיע על רקע שבתחילת החודש פטר גרוטו את איש העסקים 'טדי שגיא' שחזר לישראל מלשהות בבידוד.

המכתב:
ביום 10.6.2020 פורסמו בתקשורת ידיעות לפיהן איגרת פטור מבידוד בית לאדם שנכנס לישראל מחו"ל. על רק זה פנה אליך קודמי בתפקיד עוד באותו היום בבקשה לקבל את התייחסותך, למחרת שלחת התייחסות מפורטת שבה הסברת את הדברים מנקודת המבט שלך, והתנצלת על האופן שבו התנהלת במקרה המדובר.

נוכח החשיבות הרבה שאני מייחס לעניין, זימנתי אותך כבר ביומי הראשון בתפקיד לשיחה על מנת לשמוע ביתר פירוט את הדברים, ואכן שמעתי ממך בהרחבה את השתלשלות הדברים כפי שאתה רואה אותם.

אחרי שבחנתי את הדברים, אני רואה לנכון להעיר לך על דרך הטיפול שלך במקרה זה. טיפולך היה מוטעה. בקשה חריגה מסוג זה יש לבחון בצורה קפדנית, בייחוד בתקופה שבה משרד הבריאות משקיע מאמצים כבירים בהטמעת המסר של חשיבות כיבוד הכללים המיוחדים לימי קורונה, שהבידוד, כידוע, הוא ראש וראשון להם. יתרה על כן, עלינו להקפיד בטיפול במקרים כאלו בקפדנות רבה ועל פי הנהלים.

אחרי שבחנתי את הדברים החלטתי לקבל את התנצלותך ולא לנקוט בצעדים נוספים נגדך. אבקש עם זאת שתקפיד הקפדה יתרה על כך שלהבא הדברים לא יישנו,

מעבר לכך זיהיתי כי קיים צורך להגדיר נהלים ברורים לאופן טיפול המשרד במקרים חריגים הדורשים הפעלת שיקול דעת. לכן הנחתי כי ייקבעו נהלים חדשים וברורים למתן הקלות בבידוד במקרים חריגים בלבד.

חזי לויהמכתב לפרופ גרוטו
השיא עלה: מעל 1000 חולים חדשים ביממה האחרונה
בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה
הגר"ב ויסבקר חלה בקורונה. היה בביתו של רה"י הגרי"ג אדלשטיין לאחרונה
צפו: תיעוד מלהיב של שני נחשים "בריקוד מלחמה"
נשבר שיא: 966 נדבקים מאומתים בישראל ביממה האחרונה
הוחלט: סגר על ערים נוספות
מה קורה לכף היד, אחרי 10 שעות בתוך כפפה?
שר התורה וראש הישיבה: חמירא סכנתא מאיסורא - חלילה להתרפות בזה
חזרה להגבלות: צמצום מניינים בבתי כנסת עד 50 איש, והגבלת אולמות
תוכנית טיפול פסיכולוגי: "הצפי הוא כמיליון ישראלים שיחושו במצוקה נפשית"