עם הצהרת הסיפוח הערבים מתכננים יום זעם. לא "באמת בגלל" הסיפוח. אז בגלל מה?!

האירגונים הפלסטינים התכוננו ומוכנים ל-זעם עם הצהרת הסיפוח שתוכננה ליום ה-1 ביולי. הם מכריזים "יום זעם". הסיפוח כ-עילה לזעם

עם הצהרת הסיפוח הערבים מתכננים יום זעם. לא "באמת בגלל" הסיפוח. אז בגלל מה?!

ברית השינאה. 100.000-מאה אלף ילדים ב-70 קבוצות חמס ברצועה - לטענת חמס - מתאמנים ומתחנכים עם המון מרץ למחוק את היהודים מאדמות הארץ. מלאה הארץ חמס ...

null

גודלים על שינאה.

כאן11

כאמור בקשת הפלסטינים תמיד היתה מדינה בשטחים שלא היו בריבונות ישראלית משנת 1949 עד שנת 1967, כ-20 שנה. הבעיה שנוצרה היא שאותו חבל ארץ שנקרא יהודה ושומרון - הוא קיים 'באמצע' מדינת ישראל והוא קרוב למגע של פגיעה בכל חלקי הארץ בזמני זעם ערבי. - אם ישלטו שם פלסטינים. וישראל לא מעוניינת לסכן את כל הארץ.


מצד שני בכל דיבור להסכם כלשהו עם הפלסטינים, נתקלים המדברים - בהכחשה לריבונות ישראל לא רק על אותו שטח, אלא על כל שטח הנמצא ביד ישראל כיום בריבונות מליאה. הם טוענים שכל שטח ארץ ישראל שלהם. כלומר: הם לא רק רוצים ריבונות משלהם, הם גם לא רוצים ריבונות ישראלית בכלל בכל שטח ארץ ישראל. מה שגורם לישראלים לברוח אחורה מהסכמים משום שבקריאת ריבונות פלסטינית מצד ישראל - ישראל תקרא תיגר על עצמה כהסכמה למלחמה פלסטינית על השטח בישראל אחר שתותחל ריבונות פלסטינית. מאחר והפלסטינים עצמם לא רוצים שום ריבונות ישראלית בשום מקום בישראל.


בא טראמפ ומציע לפלסטינים מאותו השטח שביקשו 70 אחוז משיטחי יהודה ושומרון לריבונות פלסטינית, והוא רוב השטח של יו"ש, פלוס עזה, פלוס מנהרה מיו"ש לעזה, פלוס עוד רצועה קטנה הסמוכה לעזה, ועל החלת תוכנית כזו הם נזעמים ורוצים למחוק את ישראל. מדוע?


עוד מזמן פרעות תרפ"ט (-1929) הם הרגישו בעלות על היהודים שבארץ, אז מה הפלא שלאחר מכן כשהועלתה ההצעה ל-2 מדינות הם התנגדו אליה ועד היום הם מתנגדים אליה?!! ... התשובה נעוצה עוד מלפני זה. - מזמן פרעות תרפ"א (-1921) שפרצו בשביל לבטל את הצהרת בלפור שהוצהרה באנגליה עוד קודם לכן ב-1917 לאפשר ריבונות יהודית, ערביי האיזור טענו ש-עלייה יהודית גדולה (עליה לארץ) או ריבונות ישראלית פוגעת או תפגע להם בפרנסה, ואחר פרעות תרפ"א בריטניה הוציאה את 'הספר הלבן הראשון' - כמסקנות מלחץ המאורעות - שהוא מתייחס לפתרונות להסדר בארצות מזרח התיכון, ושם כתוב שהעליה היהודית תוגבל וגם השטח היהודי יוגבל. ואחר פרעות תרפ"ט הוציאה בריטניה את 'הספר הלבן השני' - כמסקנות ממאורעות זעם הערבים - שיש בו גם שינויי הסדרים בארצות מזרח התיכון, בו נאמר שלא יימכרו יותר קרקעות ליהודים וגם לא יתנו ליהודים להעפיל לארץ - שזה מה שביצע השילטון הבריטי לאחר מכן, וכן שיפעלו לאינטרס הערבי. זה מה שהשיגו הערבים בנוגע להצהרת בלפור - לאחר הצהרת בלפור, הסתייגות כזאת משמעותית של בריטניה מ-כתב המנדט הבריטי שניתן ב-1917. הלאומיות הערבית עוד לא התחילה לפני כן, ולא היתה מלוכדת לפני כן עד הצהרת בלפור, ומאז, יותר מ-100 שנה קיימת התנגדות ערבית מלוכדת שהיא נגד קיום היהודים בשלווה בארץ ישראל, וזהו הדבר שמאחד אותם, מעצמם אין להם מהות כעם ואין להם אינטרס משותף אלא להעיף מכאן את היהודים. זה הדבר היחיד המשותף שקיים אצלם. ועל זה גודלים ומתחנכים ילדיהם. ולגבי בריטניה, - לא פלא ש-עתה בתקופה זו לקחה 100 יהודים אנגלים חשובי סנאט שחתמו נגד תוכנית טראמפ, למה? כי הרי על פי הספרים הלבנים שלהם זה מסתדר ביותר.


לגבי העולם... מדינות ה"בעד" סיפוח וה"נגד" סיפוח:

מדינות ה"נגד": הפלסטינים שכאן. ירדן המליאה בפליטים. צרפת ובריטניה ומדינות האיחוד האירופי הכפופים לאו"ם, בית הדין בהאג. ועוד.. מדינות ש-נגד באות עם תגובות נחרצות וחריפות נגד ישראל.

מדינות ה"בעד": ישראל. וארצות הברית של הרגע בנשיאות טראמפ. מצרים וסעודיה ועוד..


מה זה משנה לישראל לגבי מדינות ה"נגד"?

מבחינת בית הדין הלאומי בהאג - שהוקם בשביל סדר עולמי, - איזורי הסיפוח יישארו שטח כבוש גם לאחר סיפוח ומבחינתו אותו איזור לא ייקרא חוקי תחת שילטון ישראלי, וזה עלול לגרום למדינות הכפופות לאותו בית דין וכן למדינות הכפופות לארגון האומות המאוחדות באו"ם - לחתוך מהסכמים עתידיים משותפים עם ישראל. לדוגמה - הפצצת הכור האטומי בעירק היה מבחינתו לא חוקי אבל מבחינת ישראל היה בו צורך חיוני הכרחי.


הפלסטינים נערכו עם כלי המשחית שלהם - ליום של הסיפוח, ישראל גם נערכה לבלגן שעלול להיווצר, מסיפוח שהוא לא בא עם הסכם - כי אבו מאזן ירד משולחן המשא ומתן של טראמפ - והסיפוח לא אמור להתבצע אלא רק כהתחלה באיזור C הקרוב לירדן - בקעת הירדן - שאינו קרוב לשטחים שבהם גרים פלסטינים, אלא שהפלסטינים במקום להציל את החלקים של שיטחי A ו-B שעל פי התוכנית יהיו שלהם וחצי משטח C שעל פי התוכנית אמור להיות שלהם, אלא מבחינתם הם רוצים גם את החצי השני של שטח C ועל זה הם נזעמים. אמנם מבחינת ישראל והתוכנית, - החלת הסיפוח כהתחלה - על בקעת הירדן שהוא קצת מזער מחצי שטח ה-C האמור להיות של ישראל בתוכנית - אמור לקרב אותם למשא ומתן בתוכנית בשביל להציל את השטחים הנותרים שלא יברחו מידיהם. (הסבר על שיטחי B A ו-C ביו"ש - ישנו בכתבה שנקראת "הסיפוח" - 1).


למה הפלסטינים זועמים?

שטח שסופח בידי ישראל, ייקרא בריבוניותה של ישראל ושטח שבריבונות ישראל - לא יתאפשר לבצע בו התנתקות, אם ירצו בכך בעתיד. (שיטחי ההתנתקות לא היו תחת ריבונות אלא תחת כיבוש מלחמה - הנקרא בבית הדין בהאג תחת השם; תפיסה לוחמתית, בה - לדבריו - הצבא התופס צריך לנהוג בהתחשבות בתושבי השטח). ולכן החלום הפלסטיני להקים מדינה על פי השטחים שהוא חלם - יהיה נגוז, ועל זה הזעם הפלסטיני.


החלום הפלסטיני להקים מדינה הוא בשטח שיש בו שליטה אבסולוטית בלתי מוגבלת להתרחב וללא להיות מוקף בשטח ישראלי (בקעת הירדן מקיפה את שיטחי יו"ש ממזרח), כאמור פליטים פלסטינים רבים חיים במדינת ירדן הסמוכה לבקעת הירדן (והם אף עומדים על מצפונו של מלך ירדן מתוך הממשלה). והגבלת השטח למצומצם לא יתן לה להרחיב את החלום קצת לכיוון ירדן אולי..ובאשר אלינו: "הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל ..."

שטחי יהודה ושומרון. שיטחי C הם בצבע הכחול. מצד ימין אפשר לראות את בקעת הירדן.
שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר באשקלון: "לישראלים יש זכות להיות בטוחים"
צפו: צה''ל הורס כביש בלתי חוקי ביו''ש
לוד ממשיכה לבעור: "דם הילדים שלנו לא הפקר"
ניסיון פיגוע דקירה במעבר קלנדיה - המחבלת נורתה וחוסלה
ניסיון פיגוע בשומרון: אוטובוס ילדים נרגם באבנים
למרות מסקנות הוועדה: תנאי הכליאה למחבלים לא השתנו
האיום הבא: כך תשתלט הראשות הפלסטינית על יהודה ושומרון
צפו: השייחים שילבו ידיים עם הרבנים במפגש בעכו
תוקף סדרתי? יהודי הותקף ע"י אופנוען בן מיעוטים החשוד בתקיפה נוספת
בן גביר: המשטרה אינה מסוגלת למלא את תפקידה לשמור על הביטחון