פינדרוס: "מציע לאזרחים להגיש תביעה נגד שרי הממשלה"

בעקבות האפליה העדפה לכניסת רכבים אתמול לירושלים זעם ח''כ פינדרוס: "למה הבן שלי צריך לנסוע אלי דרך יערות כדי להביא משלוח מנות?"

פינדרוס: "מציע לאזרחים להגיש תביעה נגד שרי הממשלה" יצחק פינדרוס במליאה

לאחר שאמש, המשטרה חסמה את כל כבישי הגישה לירושלים ויצרה פקקי ענק ואף לא נתנה לרכבים עם נוסעים חרדים לעלות לירושלים, ביטלה וועדת החוקה את הקנסות שהוטלו על העולים לירושלים, ואף ח''כ פינדרוס זעם על ההחלטה הלא פרופורציונלית.

ח"כ יצחק פינדרוס התייחס למראות הקשים אמש, ואמר: "צר לי לומר לך אבל מי שיוצר אנרכיה במדינה זו הממשלה. גילו את שושן פורים במקרה ביום שישי אחר הצהריים. אפילו המשטרה גילתה שיש נפצים בפורים ביום חמישי".

עוד הוסיף פינדרוס: "המשטרה כנראה צריכה יועץ שילמד אותה מתי יש נפצים בישראל ואם הם רוצים אני יכול לעדכן אותם מתי זה יהיה בשנה הבאה. היועץ המשפטי כנראה עסוק בתיק 4,000 אז הוא אפילו לא זכר שהחלטה כזו לא מביאים לאחר מעשה".

עוד זעם: "ביום שישי אחר הצהריים הממשלה גילתה חג מסתורי. לא למדתי משפטים אבל להביט החלטה בדיעבד ידעו שבירושלים חוגגים שושן פורים. כנראה היועץ המשפטי היה עסוק בתיק 4000 והממשלה הייתה עסוקה אין לי מושג באיזה שטות ושרי הממשלה הרימו ידם בהחלטה פוגעת ובסוף זה מחלחל והופך לאנרכיה".

לסיום אמר: "לא רק שאסור לנו לאשר את התקנות הייתי מציע לאזרחים להגיש תביעה נגד שרי הממשלה על התקנות האלה. רוצה לומר לאנשי הליכוד – נסחפתם אחרי שהתחננתם לחתימה של גפני. אנחנו לא נהייה למרמס".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגי, התייחס בפתח ישיבת הוועדה במילים קשות לנעשה אתמול בירושלים ואמר: "אנחנו פותחים את הדיון אחרי יום קשה מאוד בירושלים. קשה מכל הבחינות. קטונתי מלחנך, אבל יש תחושה קשה שאיש את רעו חיים בלעו".

"אף אחד לא מתחשב בשני ואף אחד לא אכפת לו, כאילו אין מגיפה שנה שלמה והמשטרה עושה ככל העולה על רוחה. מי נתן לה רשות לפרוס מחסומים ולהעדיף מכונית אחת על פני אחרת?".

"לאן החברה הזו רוצה להגיע? כל אלה ששנה ויותר מסיתים נגד החלטות ריבוניות של ממשלה וכנסת הצליחו. כל הפרשנים באולפנים – הצלחתם לפרק את החברה הישראלית. בשעות חירום ידענו להתלכד".

"תסתכלו על עצמכם כל אמצעי התקשורת – הצלחתם לפרק את החברה הישראלית. לאף אחד לא אכפת לא ממתים, לא מכלכלה לא מכלום. מי הסמיך את המשטרה ועל סמך מה פרסה מחסומים על מכוניות פרטיות?".

בנוסף, יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגי, העביר חילופי דברים קשים עם היועץ המשפטי של מחוז ירושלים במשטרה. במהלך הדברים ניסה מרגי לברר מיהו העומד מאחורי התקנה להפלות נוסעים חרדים. היועץ המשפטי נענה והשיב שלא הייתה כל הפליה אלא זהו מקרה בודד כאשר ישנם סרטונים רבים המוכיחים את ההפך הגמור.

לאחר סדרת ההכחשות להאשמה מצד ח''כ מרגי, אמר היו"ר מרגי: "עד שלא יהיו תשובות חד משמעיות לא נאשר את התקנות וכל הקנסות שנתתם אתמול – תזרקו אותם לפח".

לסיום אמר: "אני מצר על כך שהמשטרה לא מדווחת את האמת – שפעלה שלא בסמכות לעשות אפליה ברורה בין רכב לרכב ולהגביל תנועה של ציבור מסוים וחבל. אני לא זוכר מחזה כזה שהמשטרה באה לוועדה בכנסת ומיתממת".

בגלל הכרת הטוב: ח''כ מעוז מסכל את הקמת ממשלה
סופי: נתניהו מינה את ח''כ מיקי זוהר ליו"ר הועדה המסדרת
סמוטריץ' מגונן על ח''כ מהרשימה המשותפת
רוב הירידה בהצבעה ל-ג': מחוץ לריכוזים החרדיים
בעקבות האמירות: נשללו זכויות מחברי המשותפת
ח"כ מהציונות הדתית מציע: חוק לביטול ממשלת החילופים
ח''כ ממרצ על הח''כים מהציונות הדתית: אצא בכל פעם שינאמו
בן גביר: "הוזלת השואה ואמירות כגון אלה אסור שיהיו בכנסת ישראל"
ישראל משיבה לבית הדין בהאג: אין לכם סמכות לחקירה
תקרית חמורה: ח''כ אבי מעוז הותקף בכנסת