חשש באופוזיציה: הח"כ מהליכוד שיערוק לקואליציה

נציגי החרדים בכנסת שאלו את נתניהו ולוין: "מה עם פטין מולא?" • יו"ר האופוזיציה ובכיר הליכוד הרגיעו וטענו: אין סיכוי שהמפלגה תתפרק

חשש באופוזיציה: הח"כ מהליכוד שיערוק לקואליציה נתניהו וסיעתו, אילוסטרציה

במקביל לניסיון לתפוס עריקים לצד שלהם, באופוזיציה מביעים חשש אמיתי מפני עריקים משורות הליכוד, שיעדיפו לתמוך בממשלה תמורת מינוי לתפקידים בכירים, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

החשש החל השבוע במהלך דיון פנימי במפלגות החרדיות, שעירבו בעניין את בנימין נתניהו ויריב לוין, בדרישה לשים עין היטב על הנעשה בשורות האחוריות ברשימת הליכוד. לדברי גורמים שהשתתפו בדיון, החשש נבע מכך שהממשלה נחושה להעביר את התקציב בכל מקרה, וכי ייתכן שישנם כאלה בתחתית הרשימה בליכוד שיגיעו למסקנה שממילא מדובר בקדנציה האחרונה שלהם ושלא יצליחו להתברג שוב בפריימריז ולשוב לכנסת הבאה.

שמו של פטין מולא לרוב לא עולה, יש להניח, בסעודות משפחתיות ובפרלמנטים של סוף השבוע. אבל שמו עלה השבוע כאשר אחד הנציגים החרדים בכנסת פנה לבנימין נתניהו וליריב לוין. "מה עם פטין מולא?", שאל אותם. מתברר שקדם לשאלה המוזרה דיון פנימי שהתפתח בין ראשי המפלגות החרדיות לגבי יכולת הישרדותה של הממשלה. כמה מהנוכחים הביעו חשש שראשי הליכוד עוסקים במציאת עריקים מהמחנה השני, ועלולים למצוא את עצמם במציאות שהסילמן הבאה מגיעה מתוככם.

"מי אמר שברגעים אלה, כדי להעביר את התקציב ולהאריך את ימיה של הממשלה, לא בא זאב אלקין או בכיר אחר מהקואליציה ומנסה לפתות איזה פטין מולא מהליכוד להצטרף תמורת מינוי שר?", אמר אחד הנוכחים. הדברים עוררו אי-נחת בחדר. ההחלטה הייתה לפנות בהקדם לנתניהו וללוין ולהסב את תשומת ליבם לתרחיש.

התסריט שממנו חוששים באופוזיציה הוא שחבר כנסת מהשורות האחרונות בליכוד עשוי להגיע למסקנה שאין לו מה להפסיד. שעדיף להיות שר בקדנציה הזאת ולפרוש, מאשר להישאר ח"כ פשוט ולהיפלט מהרשימה.

לוין ונתניהו הרגיעו את בן שיחם, ואמרו לו שאין שום סיכוי שהליכוד תתפרק. הם אמרו זאת בנחישות ובביטחון. אולם קשה לומר שבצד השני נרגעו מהסכנה של ח"כים בודדים מהליכוד, שעתידם, לפי הערכתם, כבר מאחוריהם.

ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת