מזווית רפואית "קורונה בישראל" - זה משהו אחר! מכנות ההנשמה שהביאו הם מיותרות

עיקרי דבריה של ד"ר יפעת עבדי קורק Phd, MBA באפידמיולוגיה מולקולרית, מומחית במגפות מאוניברסיטת ת"א

מזווית רפואית "קורונה בישראל" - זה משהו אחר! מכנות ההנשמה שהביאו הם מיותרות קורונה בעולם ובישראל

לגבי מכונות הנשמה. אדם לא נשאר במכונת הנשמה לעד. או שהוא מת או שהוא מבריא. הביאו המון מכונות הנשמה. מכונת הנשמה - זה לא צעצוע. צריך צוות שידע לטפל באנשים ולהתעסק במכונות ואין לנו מספיק אנשים כאלה! וגם אין לנו שום צורך בכמות כזאת של מכונות ההנשמה! זה שפעלו מתוך פניקה - זה לא מובן:


גוף מקצועי לא צריך לפעול מתוך פניקה. זרקו מיליונים למכנות הנשמה מיותרים ולאין ולא יהיה כסף לדברים שמערכת הבריאות באמת נחוצה להם.


מקורונה מתו פחות אנשים מאשר משפעת, כאשר לפחות 50% - באשמתנו, כאשר סגרו אנשים בבתי אבות - זה היה מלכודת מוות. מספיק חולה 1 - ואתה כמעט גזרת גזר דין מוות. מלבד אותם 50% , שאר המתים היו מתים בכל מקרה. הרבה יותר אנשים מתו התאונות דרכים, והגיל הממוצע שם לא היה 84, ואף אחד לא עצר את תנועת הרכבים.


מחלה הגיע לישראל יחסית מאוחר, כאשר כבר ידעו עליה הרבה. ידעו שהיא קטלנית מעל גיל 84, קשה אחרי גיל 65, כמובן בהתאם למצב הבריאות. ולצעירים היא קלה משפעת, לרוב ללא תסמינים או עם תסמינים מאד קלים.


מדינת ישראל היא מדינה עם כמות תושבים קטן מאד, 9 מיליון זה לא 90 מיליון ולא 500 מיליון, יש לנו גבולות ברורים ויכולת לסגור את הגבולות, יש לנו מערכת הריאות טובה מאד ויש לנו יכולת להתנהל במצבי חירום. ואנחנו מדינה הכי צעירה מכל המדינות המפותחות.


באיטליה - 47, למשל. ושיעור של מבוגרים הוא יותר מפי 2 משלנו. אם להשוות את ישראל למדינות אחרות אש לא לבלגיה וכו' אלא לירדן, שם גיל ממוצע 22 ושיעור תמותה נמוך ביותר (ראו טבלאות המגפה של WHO). אנחנו מדינת ישראל, ובמקרה זה זה יתרון גדול.


ביטול ניתוחים לא דחופים יגרום לכך שחלק מהמקרים יהפכו למורכבים ומסוכנים יותר. מי אמר, שרק חולי קורונה חשובים? שחולים אחרים לא חשובים? יש אנשים שפשוט נגזר עליהם גזר דין מוות.


הייתה הטיה של הציבור. הידבקות בווירוס בזמן המגפה - זה דבר חיובי! זה טוב מאד שאנשים צעירים, שהמחלה לא מסוכנת עבורם, ידבקו במחלה כמה שיותר, כי זה לא מסכן אותם וזה מקצר זמן המגפה. חברה צעירים היום לא מבינים שיש להם תפקיד. שלא כמו בשפעת, הסיכון הבריאותי עבור צעירים אפסי.


היו צריכים לעשות מחווה ענקים לחברה הדתיים והחרדים שבזכותם הגיל הממוצע במדינה בין הצעירות במדינות מערביות.


הקימו במדינה ממש מתקפת שנאה. ומה העובדות? בעוד שגיל הממוצע במדינת ישראל הוא 30, גיל הממוצע בבני ברק הוא 18, וגיל הממוצע באלעד הוא 16. זאת אומרת שישובים שהאשימו אותם, שהם יגנבו לנו מכונות הנשמה, לא רק כמעט בכלל לא הזדקקו למכונות הנשמה, אלא בעצם הצילו אותנו.


כי הם חיים בעוני, הם מגדלים עשרה ילדים, ויש להם תרומה למדינה הזותי, שאנחנו לא איטליה ולא נהיה איטליה, לא נהיה ספרד, לא נהיה בלגיה - בזכותם. בזכותם!


ומה עשו להם? לא רק שלא הודו להם, אלא גרמו להם להרגיש אשמים. אני שמעתי דברים ועד היום אני שומעת שאומרים שגמרנו קורונה, חבל שלא גמרנו...עוד אנשים. ולכן אני חושבת, שצריך לפצות את הציבור הזה על מה שעשו לו. אפילו שיעור הידבקות גבוה שהיה שם - הוא לטובתנו.


פרופ' פרידמן אמר: לא היתה כאן ולא תהיה שום קטסטרופה וזה בכלל לא בגלל הסגר. לא השתמשנו בשום יתרונות של מדינת ישראל. למה?הם ניבוא קטסטרופה והצליחו להביא קטסטרופה, רק לא את הקטסטרופה שניבאו. צריך לעשות וועדת החקירה, אבל חשוב מי יעמוד בראשה.


אני רוצה להתייחס למתקפה שהיתה על שוודיה. הם ישו הסברה מאד טובה. ביגוד לאנגליה, צרפת, בלגיה וכו' שעשו פעולות מנע מאד קשות.מדינות דומות מבחינות שונות, כולל גיל הממוצע (42) לשודיה זה אנגליה, צרפת, ספרד ובלגיה.


ד"ר יפעת עבדי קורק נותנת ניתוח להתנהלות המגפה. איך שלא ראו מגפה אחרי חגיגות פורים ואיך רימו אותנו ואף לא שמנו לב... היא מביאה נתונים מדויקים ומודל, שבנתה יחד עם עמית לעבודה, שיש לו PHD באפידמיולוגיה, יש לו תואר שני ביו-סטטיסטיקה ותואר במדעי החיים. מודל זו נבאה את תסריט התפתחות המגפה בישראל. זה מדהים בהחלט!

חלפו להם חמשה חודשים: כדור הארץ בשיפוצים! האם העולם הולך להשתנות?
בין המצרים וכאבי פנטום - מאמר על מטרת האבלות
יש קורונה! זה אמיתי! זה לא צחוק!
השר הרב אריה דרעי: צר לי על עצמי, מרגלית יקרה היתה בינינו
ואם הכל היה סתם...
ראש מועצת בנימין:"תכנית המאה חייבת לעבור שינויים"
התשובה בפרשה: האם לעשות ביטוח על ישיבת פונביז'?
ימים נוראים: הקשר בין כ' סיון ליום הכיפורים
"סין זה לא סמבטיון" - מותר ללכת עם מסיכה בשבת
דיון: כיצד נחזור לחיים רגועים?