בן גביר: למה ההתפרעויות של האנרכיסטים ישמשו אותי בבית המשפט

הגיגים שכתב עו"ד איתמר בן גביר בעקבות ההתפרעויות והיחס המקל של המשטרה כלפי האנרכיסטים

בן גביר: למה ההתפרעויות של האנרכיסטים ישמשו אותי בבית המשפט איתמר בן גביר

אלו דבריו עו"ד איתמר בן גביר בדף הפייסבוק שלו:


במהלך חיי השתתפתי באלפי הפגנות (אני לא מגזים), אני הראשון להגן על חופש הביטוי וזכויות המפגינים גם כאלה שלפעמים צועקים ומתלהמים קצת יותר מידי, אבל מעולם לא ראיתי משטרה כה רופסת שמטפלת בהתפרעויות והפרות סדר המוניות בכפפות של משי.


זה מתחיל מהרכות במהלך ההתפרעויות עצמן. להפגין - כן. לצעוק - ודאי, אבל כאשר מפגינים חוסמים כביש, מרביצים לשוטרים מעולם לא ראיתי את המשטרה חסרת אונים ולא משתמשת אפילו לא באחוז אחד מהכלים שיש לה (אלות) וגם כאשר היא משתמשת במכתזית היא מקבלת הוראה מבג"צ להסביר מדוע עשתה כך - הלו משטרה? בית המשפט העליון - זכויות מפגינים זה רק על השמאלנים... כפפות של משי זה רק כלפי האנרכיסטים???


אבל זה ממשיך גם ביחס בתחנת המשטרה ובבית המעצר. כאשר כבר עוצרים את המתפרעים הללו, אזי אין שום בקשת מעצר והבקשות של המשטרה הם לשחרור בתנאים.. וכאשר לא מתקבלות טענות המשטרה אין ערר, אין עיכוב ביצוע אין כלום. - זוכר כמה פעמים טיפלתי בילדות שחסמו כביש, והמשטרה- פרקליטות - שי ניצן - בית המשפט העליון ביקשו וקיבלו מעצרים עד לתום ההליכים !!! משמע ילדה בת 14 לכלא למשך חודשיים שלושה רק בגלל שחסמה כביש - מה קרה היום ??? המשטרה שכחה לעבוד? בפרקליטות לא יודעים מה זה תום ההליכים ????


ואחרונים, כלי התקשורת למיניהם - כאשר אנחנו הפגנו וצעקנו כל הפגנה הפכה להיות מרי אזרחי, כל חסימת כביש הפכה להיות סכנה לדמוקרטיה- פתאום אין סכנה ואין דמוקרטיה, אין שלטון חוק ואין את כל הססמאות שהשתמשתם בהם נגדנו צביעות במיטבה.


ואחרי כל אלה, יש סימן אחד לאופטימיות. יש לי במשרד ארונות ענקיים שמכילים קלסרים גדולים שבהם אני לוקח את כל התקדימים של השמאל ומביא אותם לדיונים כאשר אני מייצג עצורים מהימין.


הארונות הללו "יפגשו" בימים הקרובים את הפרוטוקולים של כל השמאלנים, את בקשות השחרור של האנרכיסטים, את ההחלטות שנתנו באשר לחופש הביטוי וחופש ההפגנה, ובעיקר את הסרטונים המתעדים התפרעויות והפרות סדר בקנה מידה שאני לא זוכר- אם ייעצרו את הלקוחות שלי בעתיד על אירועים כגון דא, תמיד יהיה ניתן להביא את הקלסרים לבית המשפט ולבקש מהשופטים דין אחד - לימין ולשמאל.

יש מצב? אז אולי לא חשבתם! אבל יש דיבור על הרצתו של רובי ריבלין לראשות הממשלה
יעלון קורא לגנץ - נחבור יחד, נפיל את הממשלה, ונקים ממשלת מיעוט בראשות יש עתיד
דרעי ליצמן וגפני בקריאה משותפת לנתניהו וגנץ: עצרו את הבחירות עכשיו
תאונת דרכית חזיתית - משאית מול רכב פרטי
האם דם 'הציבור החרדי' כאן הפך להפקר? הקורונה- תעלם אבל ההסתה נגד החרדים - אייי
קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי
מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות
סמוטריץ': רה"מ האמיתי אבי ניסנקורן מוביל מדיניות שמאל בזכות הפחדנות של החרדים
ח"כ אבוטבול על עיתון הארץ: "את ההסתה נגד הציבור החרדי אני רואה בחומרה רבה"!
ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח?